Perfektně zabydlených 23 m²

11. 4. 2016
Když za petrohradskými bytovými architekty ze studia Sreda přišli majitelé malometrážního bytu s nápadem na kompletní rekonstrukci, asi si ani sami neuměli představit, jak skvěle jejich domov bude vypadat. Přitom prostoru na realizaci designérských nápadů tu nebylo mnoho. Vše se totiž muselo vejít do pouhých 23 m².

_PerfektniBydleni_1

Sjednotit prostor

Původně měl byt oddělenou kuchyň od pokoje, což ale při jeho „velikosti“ nedávalo moc smysl. Proto bylo na úvod rekonstrukce nutné vybourat příčky, a získat tak jeden větší prostor rozdělený pouze opticky na kuchyňsko-jídelní část a na část, kde se spí a odpočívá.

_PerfektniBydleni_2

Malá, ale útulná kuchyň

Nedostatek místa v kuchyni vyřešili interiéroví designéři ze Sredy kombinací otevřených regálů a závěsných tyčí, na které se dají zavěsit nejrůznější naběračky, vařečky a další kuchyňské náčiní. Velmi praktickým nápadem se ukázalo být využití miniaturního stolku se dvěma židlemi. Dva lidé se u něj pohodlně nají, pokud přijde víc lidí, dá se stolek rozložit.

_PerfektniBydleni_3

Okenice, které zakrývají i zdobí

Rozkošné modré okenice nejen perfektně zamaskovaly velké množství regálů, ale také dávají chodbě osobitý šmrnc. Úložné prostory tady tím pádem plní nejen svoji ryze praktickou funkci, ale zároveň jsou i ozdobou bytu.

_PerfektniBydleni_4

Foto: home-designing.co

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.