Perfektně zabydlených 23 m²

11. 4. 2016
Když za petrohradskými bytovými architekty ze studia Sreda přišli majitelé malometrážního bytu s nápadem na kompletní rekonstrukci, asi si ani sami neuměli představit, jak skvěle jejich domov bude vypadat. Přitom prostoru na realizaci designérských nápadů tu nebylo mnoho. Vše se totiž muselo vejít do pouhých 23 m².

_PerfektniBydleni_1

Sjednotit prostor

Původně měl byt oddělenou kuchyň od pokoje, což ale při jeho „velikosti“ nedávalo moc smysl. Proto bylo na úvod rekonstrukce nutné vybourat příčky, a získat tak jeden větší prostor rozdělený pouze opticky na kuchyňsko-jídelní část a na část, kde se spí a odpočívá.

_PerfektniBydleni_2

Malá, ale útulná kuchyň

Nedostatek místa v kuchyni vyřešili interiéroví designéři ze Sredy kombinací otevřených regálů a závěsných tyčí, na které se dají zavěsit nejrůznější naběračky, vařečky a další kuchyňské náčiní. Velmi praktickým nápadem se ukázalo být využití miniaturního stolku se dvěma židlemi. Dva lidé se u něj pohodlně nají, pokud přijde víc lidí, dá se stolek rozložit.

_PerfektniBydleni_3

Okenice, které zakrývají i zdobí

Rozkošné modré okenice nejen perfektně zamaskovaly velké množství regálů, ale také dávají chodbě osobitý šmrnc. Úložné prostory tady tím pádem plní nejen svoji ryze praktickou funkci, ale zároveň jsou i ozdobou bytu.

_PerfektniBydleni_4

Foto: home-designing.co

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.