Perfektně zabydlených 23 m²

Když za petrohradskými bytovými architekty ze studia Sreda přišli majitelé malometrážního bytu s nápadem na kompletní rekonstrukci, asi si ani sami neuměli představit, jak skvěle jejich domov bude vypadat. Přitom prostoru na realizaci designérských nápadů tu nebylo mnoho. Vše se totiž muselo vejít do pouhých 23 m².

_PerfektniBydleni_1

Sjednotit prostor

Původně měl byt oddělenou kuchyň od pokoje, což ale při jeho „velikosti“ nedávalo moc smysl. Proto bylo na úvod rekonstrukce nutné vybourat příčky, a získat tak jeden větší prostor rozdělený pouze opticky na kuchyňsko-jídelní část a na část, kde se spí a odpočívá.

_PerfektniBydleni_2

Malá, ale útulná kuchyň

Nedostatek místa v kuchyni vyřešili interiéroví designéři ze Sredy kombinací otevřených regálů a závěsných tyčí, na které se dají zavěsit nejrůznější naběračky, vařečky a další kuchyňské náčiní. Velmi praktickým nápadem se ukázalo být využití miniaturního stolku se dvěma židlemi. Dva lidé se u něj pohodlně nají, pokud přijde víc lidí, dá se stolek rozložit.

_PerfektniBydleni_3

Okenice, které zakrývají i zdobí

Rozkošné modré okenice nejen perfektně zamaskovaly velké množství regálů, ale také dávají chodbě osobitý šmrnc. Úložné prostory tady tím pádem plní nejen svoji ryze praktickou funkci, ale zároveň jsou i ozdobou bytu.

_PerfektniBydleni_4

Foto: home-designing.co

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.