6 nápadů, jak využít kožené pásky

25. 7. 2016
Válí se vám ve skříni hromada starých pásků a řemínků na vyhození? Nač ten spěch. Ještě než s nimi vyrazíte do kontejneru, podívejte se na pár nápadů, jak jim můžete vdechnout nový život.

_Pasky1

Kuchyňská linka s westernovým nádechem

Nastříhané kratší kousky můžete jednoduše přišroubovat na šuplíky a korpusy kuchyňské skříňky, není to nijak náročná změna, která ale běžnou kuchyňskou linku příjemně ozvláštní. Vypadá to moc dobře například v kombinaci s přírodním dřevem.

_pasky2

Zkroťte neposedné časopisy

Ať už je vystavíte na odiv a pásky je jen ohradíte, nebo je sepnete srolované k sobě, nejdůležitější je, že už se vám časopisy nebudou doma povalovat všude možně.

_pasky3

Poličky jako ze škatulky a závěsy pěkně pod kontrolou

Možná už je na čase vzít do ruky pásek a udělat doma pořádek. Nebojte se, nevybízíme vás k domácímu násilí, řeč je o interesantní páskové poličce nebo o zajímavém způsobu, jak spoutat rozpínavé závěsy.

_pasky4

Pásky oživují staré věci

Tak trochu steampunkový styl si doma dopřejete vcelku snadno – když zavěsíte na kožený pásek zrcadlo nebo hodiny. Pokud jste ve sklepě objevili hezkou židli se zničeným polstrováním, zkuste vyplést sedák koženými pásky! Taková židle nadělá spoustu parády i v absolutně moderním bytě!

Foto: architectureartdesigns.com, woohome.com, Homedit.com, designrulz.com, uk.pinterest.com, Woohome.com, upcyclethat.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

7 nápadů, jak si byt vyzdobit palmami

19. 4. 2018
Propadli jste kouzlu palem nejrůznějších druhů a velikostí? Tak proč je doma mít jen v květináčích? Máme pro vás pár tipů, jak si motivem palmových listů vyzdobit byt.

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

18. 4. 2018
Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

V bývalé tovární hale vzniklo moderní 2+kk

17. 4. 2018
Většina měst s průmyslovou minulostí se musí vypořádat s industriálními zónami, které zanechal v jejich centrech hospodářský růst 19. století. Barcelona by takovým snahám mohla jít příkladem. Původní tovární oblast před očima mění v moderní místo, kde také minulý rok vznikl moderní byt s netradičně řešenými vnitřními zdmi.

Ponožky v nové roli

16. 4. 2018
Ponožky se v posledních letech staly módním doplňkem, který oživí i ten nejnudnější outfit a v obchodech jsou k sehnání ve všech odstínech a nejrůznějších vzorech. Co s nimi ale, když jsou děravé nebo jim chybí druhá do páru? Vdechněte jim nový život.

9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

12. 4. 2018
Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

6 nápadů, jak kreativně recyklovat plasty

11. 4. 2018
Váza, šperkovnice, nebo dokonce terárium, tím vším se mohou stát plastové obaly, když si je vezmete do parády! V následujících DIY nápadech zaručeně najdete inspiraci, co udělat s plasty, když se vám je nechce vyhodit do tříděného odpadu.

Přístavba letního minidomku o velikosti 18 m²

10. 4. 2018
Obyvatelé brazilských měst přístavby milují, však pro ně také v portugalštině mají něžně znějící výraz Puxadinho. Jednoduchými přístřešky si nejčastěji rozšiřují obytné prostory rodinných domů, ale vlastní Puxadinho si na terase nechali nedávno postavit dokonce i majitelé přízemního bytu v São Paulu.

5 nápadů, jak oživit oprýskané dveře

9. 4. 2018
Měnit kvůli oprýskaným dveřím skříně nebo si pořizovat nové vchodové dveře, protože ty staré už jsou trochu zašlé, je úplně zbytečné. Našli jsme pro vás pár šikovných tipů, díky nimž staré dveře úžasně prokouknou. Navíc takovou renovaci zvládnete snadno doma sami.

HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.