6 nápadů, jak využít kožené pásky

Válí se vám ve skříni hromada starých pásků a řemínků na vyhození? Nač ten spěch. Ještě než s nimi vyrazíte do kontejneru, podívejte se na pár nápadů, jak jim můžete vdechnout nový život.

_Pasky1

Kuchyňská linka s westernovým nádechem

Nastříhané kratší kousky můžete jednoduše přišroubovat na šuplíky a korpusy kuchyňské skříňky, není to nijak náročná změna, která ale běžnou kuchyňskou linku příjemně ozvláštní. Vypadá to moc dobře například v kombinaci s přírodním dřevem.

_pasky2

Zkroťte neposedné časopisy

Ať už je vystavíte na odiv a pásky je jen ohradíte, nebo je sepnete srolované k sobě, nejdůležitější je, že už se vám časopisy nebudou doma povalovat všude možně.

_pasky3

Poličky jako ze škatulky a závěsy pěkně pod kontrolou

Možná už je na čase vzít do ruky pásek a udělat doma pořádek. Nebojte se, nevybízíme vás k domácímu násilí, řeč je o interesantní páskové poličce nebo o zajímavém způsobu, jak spoutat rozpínavé závěsy.

_pasky4

Pásky oživují staré věci

Tak trochu steampunkový styl si doma dopřejete vcelku snadno – když zavěsíte na kožený pásek zrcadlo nebo hodiny. Pokud jste ve sklepě objevili hezkou židli se zničeným polstrováním, zkuste vyplést sedák koženými pásky! Taková židle nadělá spoustu parády i v absolutně moderním bytě!

Foto: architectureartdesigns.com, woohome.com, Homedit.com, designrulz.com, uk.pinterest.com, Woohome.com, upcyclethat.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.