6 nápadů na domácí párty za pár korun

6. 4. 2017
Každý, kdo někdy pořádal u sebe doma večírek, asi potvrdí, že to není zrovna levná záležitost. My jsme ale našli několik vylepšováků, které nestojí skoro nic a každou party skvěle okoření. Mrkněte, s čím zabodovat na mecheche s přáteli.

_party1

Domácí limonáda

Kupte pár citronů nebo v době, kdy rostou, natrhejte v lese maliny a borůvky, dejte je do sklenice s vodou a ledem, navrch přihoďte pár lístků máty, a stylové nealko občerstvení máte vyřešené.

_party2

Prostírání z papíru

Nejen levné a trendy, ale také super praktické řešení, které po party prostě zmačkáte a vyhodíte. S prostíráním si navíc můžete ještě dále vyhrát, třeba jej různě popsat a pokreslit. Několikametrovou roli pořídíte v papírnictví za pár kaček.

Duhový příbor

Nabízet návštěvám nudné plastové příbory se nikomu moc nechce. Když je ale ozdobíte nejrůznějšími barvičkami, rázem vznikne vtipná designovka, nad kterou už se nikdo nebude ofrňovat, že přece není v bufáči.

_party3

Šmrncovní kelímky

Podobně jako plastové příbory se dají vylepšit i ty nejlevnější kelímky. Povolejte do zbraně kouzelného pomocníka jménem washi páska a kelímky se jedním tahem promění v osobité nádobí, ve kterém to bude drinkům slušet.

_party4

Hranolky v novinách

Chcete ušetřit za jídlo? Kupte tři kila brambor, nakrájejte je a strčte do trouby. Hranolky pak servírujte ve starých novinách, přesně jako to dělají u stánků v Belgii, kde tahle oblíbená pochoutka vznikla.

Kyblík popkornu

Dalším levným zobáním na party, kterému málokdo odolá, je popkorn. Dáte do mikrovlnky pět, šest sáčků a pak to nasypete do klasického plechového kýble. Vaši hosté potom mohou známým vykládat, že měli na mejdanu opravdový „kýbl popkornu“.

Foto: rightathome.com, www.bakersroyale.com, delineateyourdwelling.com, www.viladoartesao.com, www.pnpflowersinc.com, www.modwedding.com, wesharepics.info

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.