6 nápadů na domácí párty za pár korun

6. 4. 2017
Každý, kdo někdy pořádal u sebe doma večírek, asi potvrdí, že to není zrovna levná záležitost. My jsme ale našli několik vylepšováků, které nestojí skoro nic a každou party skvěle okoření. Mrkněte, s čím zabodovat na mecheche s přáteli.

_party1

Domácí limonáda

Kupte pár citronů nebo v době, kdy rostou, natrhejte v lese maliny a borůvky, dejte je do sklenice s vodou a ledem, navrch přihoďte pár lístků máty, a stylové nealko občerstvení máte vyřešené.

_party2

Prostírání z papíru

Nejen levné a trendy, ale také super praktické řešení, které po party prostě zmačkáte a vyhodíte. S prostíráním si navíc můžete ještě dále vyhrát, třeba jej různě popsat a pokreslit. Několikametrovou roli pořídíte v papírnictví za pár kaček.

Duhový příbor

Nabízet návštěvám nudné plastové příbory se nikomu moc nechce. Když je ale ozdobíte nejrůznějšími barvičkami, rázem vznikne vtipná designovka, nad kterou už se nikdo nebude ofrňovat, že přece není v bufáči.

_party3

Šmrncovní kelímky

Podobně jako plastové příbory se dají vylepšit i ty nejlevnější kelímky. Povolejte do zbraně kouzelného pomocníka jménem washi páska a kelímky se jedním tahem promění v osobité nádobí, ve kterém to bude drinkům slušet.

_party4

Hranolky v novinách

Chcete ušetřit za jídlo? Kupte tři kila brambor, nakrájejte je a strčte do trouby. Hranolky pak servírujte ve starých novinách, přesně jako to dělají u stánků v Belgii, kde tahle oblíbená pochoutka vznikla.

Kyblík popkornu

Dalším levným zobáním na party, kterému málokdo odolá, je popkorn. Dáte do mikrovlnky pět, šest sáčků a pak to nasypete do klasického plechového kýble. Vaši hosté potom mohou známým vykládat, že měli na mejdanu opravdový „kýbl popkornu“.

Foto: rightathome.com, www.bakersroyale.com, delineateyourdwelling.com, www.viladoartesao.com, www.pnpflowersinc.com, www.modwedding.com, wesharepics.info

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.