Oslaďte si domov donuty

8. 8. 2016
Patříte mezi milovníky sladkého a obzvláště donutů? A proč nepromítnout vaši sladkou neřest i do vzhledu vašeho bytu? Našli jsme parádní kousky, které vám osladí domov, a většinou si je zvládnete i sami vyrobit.

_donat1

Na téhle donutové nástěnce bude vypadat i ten nejnepříjemnější úkol líbezně, a navíc vám skvěle ozdobí pracovní koutek. Vyřízněte korek do tvaru koblížku a pak už se jen musíte rozhodnout, jakou polevou ho pomalujete. Místo cukrové posypky si v papírnictví kupte pestrobarevné připínáčky.

Co jiného vám lépe ukáže, že je ta správná chvíle na sladkou svačinku, než tyhle donutové hodiny? Barvu volte podle celkového ladění interiéru.

_donat2

Po lehčí úpravě akrylovými barvami a štětcem se tyhle keramické misky hodí nejen na odkládání klíčů, šperků a jiných drobností, na stole v kuchyni na nich bude skvěle vypadat třeba i ovoce nebo zákusky.

_donat3

Parádní barové stoličky, které vypadají, jako kdyby je navrhl sám Homer Simpson. A protože jsou hodně výrazným prvkem, budou se hodit spíše do světlých a jednoduchých kuchyní. Na jejich výrobu nebudete potřebovat ani špetku výtvarného umu, chce to jen nůžky a pár barevných samolepek na nábytek.

_donat4

Doma (a hlavně na gauči) by měla vládnout pohoda a klid, dolaďte si vtipně interiér tímhle polštářem, a jen tak něco vás nerozhází. Pokud máte doma nějakého menšího pejska, můžete mu z něj udělat vymazlený pelíšek.

_donat5

Ať už sladíte, nebo ne, korunujte svůj ranní šálek kávy těmihle originálními podtácky. K jejich výrobě buď použijte klasické podtácky, které polepíte a uděláte jim uprostřed otvor, nebo si je vyřízněte z korkové desky.

_donat7

A jeden roztomilý kousek do kanceláře na závěr. Můžete si být jistí, že po takové koblížkové podložce vám bude myš svištět jedna báseň.

Foto: Brit.co, Paintthegownred.com, Studiodiy.com, Abeautifulmess.com, Damasklove.com,  Etsy.com, Whydontyoumakeme.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.