Originální dýňová výzdoba nejen na Halloween

30. 10. 2015
Taky už patříte mezi halloweenské nadšence, nebo vám tenhle americký svátek nic neříká? Ono je to vlastně jedno. Dýně k říjnu prostě patří, ať už je dlabete a strkáte do nich svíčku, nebo si z nich jen děláte polévky a kompoty. Našli jsme pro vás pár tipů, jak si jimi zkrášlit interiér i jinak, než je pouze klasická „jack-o´-lantern“ strčená o Halloweenu do okna.

Dýně krásná, dýně malovaná

Jestli o Velikonocích rádi malujete vajíčka, tak na dýních se vyřádíte ještě víc. Hodně dobře vypadá, když je nejdřív natřete na bílo a teprve potom na ně kreslíte vzory a motivy, nebo když naopak na původní oranžový podklad malujete bílou barvou. 

_halloween1

Jen je nechte, ať se třpytí

Pokud kreslení není zrovna váš šálek kávy, můžete dýně rychle a originálně ozdobit i pomocí lepidla a ozdobných kamínků, které seženete v každém obchodu s korálky. I halloweenská výzdoba se dá pojmout v romantickém duchu, když na dýni jednoduše nalepíte pár třpytivých elementů ve tvaru pavučiny.  

_pastedGraphic-2 _pastedGraphic-3

Když tykev rozkvete

Vydlabání téhle originální dýňové vázy vám sice zabere trochu času, ale vypadá skvěle. Květiny pak můžete aranžovat buď přímo do tykve, nebo do vydlabaného vnitřku umístěte vázu s vodou, kytice vám pak bude dělat radost o něco déle. 

_pastedGraphic-4

Posviťte si k večeři

Zpestřete si své večerní stolování stylovými přírodními svícny, u kterých nevadí, když je pokape vosk, naopak jim to ještě dodá šmrnc. Odřízněte vrchní část dýně, vydlabejte ji trochu do hloubky a upevněte do ní skleněný svícen, nebo do ní rovnou strčte delší svíčku. 

_pastedGraphic-5

Složte tykev k tykvi

Na dveřích nebo na zdi se bude skvěle vyjímat věnec složený z menších ozdobných dýní doplněný spadaným listím. Můžete vše zkusit slepit nebo spojit drátky, ale jistější bude, když si připravíte podložku, na kterou dýně lépe přichytíte. 

_pastedGraphic-6

Foto: Countryliving.com, Familycircle.com, Buzzfeed.com, Countryliving.com, Goodhousekeeping.com, Holidayscentral.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.