Originální dýňová výzdoba nejen na Halloween

30. 10. 2015
Taky už patříte mezi halloweenské nadšence, nebo vám tenhle americký svátek nic neříká? Ono je to vlastně jedno. Dýně k říjnu prostě patří, ať už je dlabete a strkáte do nich svíčku, nebo si z nich jen děláte polévky a kompoty. Našli jsme pro vás pár tipů, jak si jimi zkrášlit interiér i jinak, než je pouze klasická „jack-o´-lantern“ strčená o Halloweenu do okna.

Dýně krásná, dýně malovaná

Jestli o Velikonocích rádi malujete vajíčka, tak na dýních se vyřádíte ještě víc. Hodně dobře vypadá, když je nejdřív natřete na bílo a teprve potom na ně kreslíte vzory a motivy, nebo když naopak na původní oranžový podklad malujete bílou barvou. 

_halloween1

Jen je nechte, ať se třpytí

Pokud kreslení není zrovna váš šálek kávy, můžete dýně rychle a originálně ozdobit i pomocí lepidla a ozdobných kamínků, které seženete v každém obchodu s korálky. I halloweenská výzdoba se dá pojmout v romantickém duchu, když na dýni jednoduše nalepíte pár třpytivých elementů ve tvaru pavučiny.  

_pastedGraphic-2 _pastedGraphic-3

Když tykev rozkvete

Vydlabání téhle originální dýňové vázy vám sice zabere trochu času, ale vypadá skvěle. Květiny pak můžete aranžovat buď přímo do tykve, nebo do vydlabaného vnitřku umístěte vázu s vodou, kytice vám pak bude dělat radost o něco déle. 

_pastedGraphic-4

Posviťte si k večeři

Zpestřete si své večerní stolování stylovými přírodními svícny, u kterých nevadí, když je pokape vosk, naopak jim to ještě dodá šmrnc. Odřízněte vrchní část dýně, vydlabejte ji trochu do hloubky a upevněte do ní skleněný svícen, nebo do ní rovnou strčte delší svíčku. 

_pastedGraphic-5

Složte tykev k tykvi

Na dveřích nebo na zdi se bude skvěle vyjímat věnec složený z menších ozdobných dýní doplněný spadaným listím. Můžete vše zkusit slepit nebo spojit drátky, ale jistější bude, když si připravíte podložku, na kterou dýně lépe přichytíte. 

_pastedGraphic-6

Foto: Countryliving.com, Familycircle.com, Buzzfeed.com, Countryliving.com, Goodhousekeeping.com, Holidayscentral.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.