Originální dýňová výzdoba nejen na Halloween

Taky už patříte mezi halloweenské nadšence, nebo vám tenhle americký svátek nic neříká? Ono je to vlastně jedno. Dýně k říjnu prostě patří, ať už je dlabete a strkáte do nich svíčku, nebo si z nich jen děláte polévky a kompoty. Našli jsme pro vás pár tipů, jak si jimi zkrášlit interiér i jinak, než je pouze klasická „jack-o´-lantern“ strčená o Halloweenu do okna.

Dýně krásná, dýně malovaná

Jestli o Velikonocích rádi malujete vajíčka, tak na dýních se vyřádíte ještě víc. Hodně dobře vypadá, když je nejdřív natřete na bílo a teprve potom na ně kreslíte vzory a motivy, nebo když naopak na původní oranžový podklad malujete bílou barvou. 

_halloween1

Jen je nechte, ať se třpytí

Pokud kreslení není zrovna váš šálek kávy, můžete dýně rychle a originálně ozdobit i pomocí lepidla a ozdobných kamínků, které seženete v každém obchodu s korálky. I halloweenská výzdoba se dá pojmout v romantickém duchu, když na dýni jednoduše nalepíte pár třpytivých elementů ve tvaru pavučiny.  

_pastedGraphic-2 _pastedGraphic-3

Když tykev rozkvete

Vydlabání téhle originální dýňové vázy vám sice zabere trochu času, ale vypadá skvěle. Květiny pak můžete aranžovat buď přímo do tykve, nebo do vydlabaného vnitřku umístěte vázu s vodou, kytice vám pak bude dělat radost o něco déle. 

_pastedGraphic-4

Posviťte si k večeři

Zpestřete si své večerní stolování stylovými přírodními svícny, u kterých nevadí, když je pokape vosk, naopak jim to ještě dodá šmrnc. Odřízněte vrchní část dýně, vydlabejte ji trochu do hloubky a upevněte do ní skleněný svícen, nebo do ní rovnou strčte delší svíčku. 

_pastedGraphic-5

Složte tykev k tykvi

Na dveřích nebo na zdi se bude skvěle vyjímat věnec složený z menších ozdobných dýní doplněný spadaným listím. Můžete vše zkusit slepit nebo spojit drátky, ale jistější bude, když si připravíte podložku, na kterou dýně lépe přichytíte. 

_pastedGraphic-6

Foto: Countryliving.com, Familycircle.com, Buzzfeed.com, Countryliving.com, Goodhousekeeping.com, Holidayscentral.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.