Originální dýňová výzdoba nejen na Halloween

Taky už patříte mezi halloweenské nadšence, nebo vám tenhle americký svátek nic neříká? Ono je to vlastně jedno. Dýně k říjnu prostě patří, ať už je dlabete a strkáte do nich svíčku, nebo si z nich jen děláte polévky a kompoty. Našli jsme pro vás pár tipů, jak si jimi zkrášlit interiér i jinak, než je pouze klasická „jack-o´-lantern“ strčená o Halloweenu do okna.

Dýně krásná, dýně malovaná

Jestli o Velikonocích rádi malujete vajíčka, tak na dýních se vyřádíte ještě víc. Hodně dobře vypadá, když je nejdřív natřete na bílo a teprve potom na ně kreslíte vzory a motivy, nebo když naopak na původní oranžový podklad malujete bílou barvou. 

_halloween1

Jen je nechte, ať se třpytí

Pokud kreslení není zrovna váš šálek kávy, můžete dýně rychle a originálně ozdobit i pomocí lepidla a ozdobných kamínků, které seženete v každém obchodu s korálky. I halloweenská výzdoba se dá pojmout v romantickém duchu, když na dýni jednoduše nalepíte pár třpytivých elementů ve tvaru pavučiny.  

_pastedGraphic-2 _pastedGraphic-3

Když tykev rozkvete

Vydlabání téhle originální dýňové vázy vám sice zabere trochu času, ale vypadá skvěle. Květiny pak můžete aranžovat buď přímo do tykve, nebo do vydlabaného vnitřku umístěte vázu s vodou, kytice vám pak bude dělat radost o něco déle. 

_pastedGraphic-4

Posviťte si k večeři

Zpestřete si své večerní stolování stylovými přírodními svícny, u kterých nevadí, když je pokape vosk, naopak jim to ještě dodá šmrnc. Odřízněte vrchní část dýně, vydlabejte ji trochu do hloubky a upevněte do ní skleněný svícen, nebo do ní rovnou strčte delší svíčku. 

_pastedGraphic-5

Složte tykev k tykvi

Na dveřích nebo na zdi se bude skvěle vyjímat věnec složený z menších ozdobných dýní doplněný spadaným listím. Můžete vše zkusit slepit nebo spojit drátky, ale jistější bude, když si připravíte podložku, na kterou dýně lépe přichytíte. 

_pastedGraphic-6

Foto: Countryliving.com, Familycircle.com, Buzzfeed.com, Countryliving.com, Goodhousekeeping.com, Holidayscentral.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.