6 opravdu levných předsíní

18. 10. 2016
Předsíň je vstupní branou do bytu, proto bychom si na ní měli dát záležet. To ale neznamená, že musíme za vybavení vydávat ohromné sumy. Ukážeme vám, že dobrý nápad občas bývá nad zlato a že i za málo peněz lze zařídit parádní předsíň.

Minimalistická předsíň

Minimalismus, inspirace přírodou a světlé barvy, to jsou hlavní trumfy téhle seversky vyhlížející předsíně. Snadno si ji doma vytvoříte za pomoci jednoduché dřevěné poličky, větve přinesené z lesa, malé stoličky a lýkového košíku na rukavice, čepice a další drobnosti.

Otevřená předsíň

Zaujala nás také tato otevřená stojina ze dvou dlouhých kulatin opatřená v dolní části  mikrobotníkem. Dokonalé vyladění prostoru do dvou jemných světlých barev se hodí hlavně pro „holčičí“ interiéry, kde vládne harmonie a něžné oblé tvary.

Věšáková stěna z dřevěných desek moc hezky vypadá, brání tomu, aby se kabáty a bundy špinily o stěnu a ještě šetří prostor, který by jinak zabírala šatní skříň. Na zdi tak zbylo místo i na dekoraci v podobě drátěného programu s fotkami rodinných příslušníků.

Industriální předsíň

Další parádní řešení, u něhož si vystačíte s otočnou stoličkou a nahrubo opracovanou dřevěnou policí, do které jsou zespodu navrtané háčky na věšení kabátů. Důležitým prvkem dávajícím téhle předsíni šmrnc je samozřejmě cihlová neomítnutá zeď. Neméně skromným vybavením disponuje i tato miniaturní předsíňka.

Prostorná předsíň

Pokud máte opravdu úzkou předsíň, zkuste ji opticky zvětšit použitím barvených parket nebo lina. Čím dále od vchodových dveří, tím volte světlejší vzor, což při vstupu do bytu vytvoří dojem, že se předsíň rozšiřuje, i když to bude pořád ta stejná nudle.

Malá nástěnka s poznámkami, drátěná polička s věšáky, černá lavice na obouvání s výrazným polštářkem plus černobílý kobereček, toť vše, co potřebujete pro tuhle stylovou, černobílou předsíň. V jednoduchosti je prostě síla.

Foto: bloglovin.com, lagarbatella.com, telierdecuriosite.com, inspiratie-interieur.nl, domino.com, littlehouseoffour.blogspot.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.