6 opravdu levných předsíní

18. 10. 2016
Předsíň je vstupní branou do bytu, proto bychom si na ní měli dát záležet. To ale neznamená, že musíme za vybavení vydávat ohromné sumy. Ukážeme vám, že dobrý nápad občas bývá nad zlato a že i za málo peněz lze zařídit parádní předsíň.

Minimalistická předsíň

Minimalismus, inspirace přírodou a světlé barvy, to jsou hlavní trumfy téhle seversky vyhlížející předsíně. Snadno si ji doma vytvoříte za pomoci jednoduché dřevěné poličky, větve přinesené z lesa, malé stoličky a lýkového košíku na rukavice, čepice a další drobnosti.

Otevřená předsíň

Zaujala nás také tato otevřená stojina ze dvou dlouhých kulatin opatřená v dolní části  mikrobotníkem. Dokonalé vyladění prostoru do dvou jemných světlých barev se hodí hlavně pro „holčičí“ interiéry, kde vládne harmonie a něžné oblé tvary.

Věšáková stěna z dřevěných desek moc hezky vypadá, brání tomu, aby se kabáty a bundy špinily o stěnu a ještě šetří prostor, který by jinak zabírala šatní skříň. Na zdi tak zbylo místo i na dekoraci v podobě drátěného programu s fotkami rodinných příslušníků.

Industriální předsíň

Další parádní řešení, u něhož si vystačíte s otočnou stoličkou a nahrubo opracovanou dřevěnou policí, do které jsou zespodu navrtané háčky na věšení kabátů. Důležitým prvkem dávajícím téhle předsíni šmrnc je samozřejmě cihlová neomítnutá zeď. Neméně skromným vybavením disponuje i tato miniaturní předsíňka.

Prostorná předsíň

Pokud máte opravdu úzkou předsíň, zkuste ji opticky zvětšit použitím barvených parket nebo lina. Čím dále od vchodových dveří, tím volte světlejší vzor, což při vstupu do bytu vytvoří dojem, že se předsíň rozšiřuje, i když to bude pořád ta stejná nudle.

Malá nástěnka s poznámkami, drátěná polička s věšáky, černá lavice na obouvání s výrazným polštářkem plus černobílý kobereček, toť vše, co potřebujete pro tuhle stylovou, černobílou předsíň. V jednoduchosti je prostě síla.

Foto: bloglovin.com, lagarbatella.com, telierdecuriosite.com, inspiratie-interieur.nl, domino.com, littlehouseoffour.blogspot.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

5 důkazů, že i bez klimatizace se dají přežít horké letní noci

21. 6. 2018
Už se blíží! Parné dny, během kterých teplota vzduchu citelně neklesne ani po setmění a nás tak čekají horké a bezesné noci. Máme pro vás pár tipů, s kterými se během letních nocí doma příjemně zchladíte, aniž byste potřebovali klimošku.

Zelené bydlení v centru Sydney

19. 6. 2018
Moderní a ekologicky zaměřený pár z Austrálie si nechal předělat menší domek v centru Sydney na soběstačný a nízkoenergetický domov s permakulturní zahradou. Nezůstali přitom jen u využití solární energie, ale přímo v metropoli si klidně pěstují vlastní zeleninu, kompostují bio odpad, recyklují dešťovou vodu a chovají slepice i ryby.

Jak najít v bytě další úložné prostory

15. 6. 2018
Čím menší byt, tím větší invenci a úsilí musíte vynaložit, aby se vám tam vešlo všechno, co potřebujete. Přinášíme pár tipů a triků, jak objevit úložné prostory i tam, kde byste je nejspíš nehledali.

Tady je Martyna: Bydlím u svých kytar

14. 6. 2018
Většina z nás si to své bydlení chce vymazlit od píky. Přestěhovat se do prázdného bytu, vymalovat si podle svého a pořídit si nábytek i dekorace, které nás uvedou do stavu „tady je moje“. Na téhle návštěvě se ale přesvědčíte, že „domov“ může vytvořit i nevšední atmosféra a věci po předchozích obyvatelích. V žižkovském bytě Martyna Starého, zpěváka a kytaristy skupiny Holden, najdete například hudební nástroje, které zde plní jinou úlohu, než ke které byly původně vytvořeny. A navíc zjistíte, že bydlet u Olšanských hřbitovů není žádná hrůza!

Garsonka je díky mezipatru o hodně větší

12. 6. 2018
Vybudování mezipatra patří mezi nejefektivnější způsoby, jak zvětšit užitnou plochu malometrážního bytu. Když se tedy majiteli moskevské garsonky naskytla příležitost pomocí mezipatra získat ve svém bytě poměrně dost důležitých metrů čtverečních navíc, není divu, že ani on neváhal.

8 rostlin, díky nimž se vám doma bude lépe dýchat

7. 6. 2018
Vzduch hlavně ve větších městech není vždycky úplně ideální, ale kvůli tomu přece nebudete vyhazovat peníze za čističky, zvlhčovače a jiné podobné přístroje. Mnohem lepší bude pořídit si do bytu ty správné pokojové rostliny, které nejenže čistí vzduch, ale taky hezky vypadají. Pár vám jich představíme.

Biologický dům z přírodních materiálů

5. 6. 2018
Na biologický materiál, odpad nebo filtr jsme zvyklí, ale věřili byste tomu, že už existuje také první biologický dům? Postavili ho loni v dánském městě Middelfart z upcyklovaných přírodních materiálů, a pokud se tam vydáte, můžete se dokonce podívat i dovnitř.

Co vás čeká při rekonstrukci? Je dobré si to zjistit předem.

4. 6. 2018
Koupit byt je jedna věc, druhá věc je upravit si byt ku obrazu svému. O tom, kolik peněz do rekonstrukce investujete, rozhoduje z velké míry jeho původní stav. Jakub Kubišta ze společnosti Albion Reality nám dal pár tipů, na co si dávat obzvlášť pozor.

Prohlídka s architektem: Jak z šedesát let starého bytu udělat moderní bydlení

1. 6. 2018
Jestli chcete v bytě z 50. let bydlet moderně, nebojte se do jeho rekonstrukce zapojit architekta, jak to udělali třeba Libor s Lenkou. Jejich malý a na dnešní dobu atypicky uspořádaný byt v Sezimově Ústí potřeboval vzít pořádně od podlahy. Požádali proto mladé architekty z ateliéru arch_feel, aby jim navrhli řešení na míru dispozic jejich nového bydlení i osobností. A jak sami uvidíte, právě původní dřevěná podlaha byla to jediné, co ze starého bytu zůstalo. Vyrazte na prohlídku s architektem Karlem Rechem!