Okenice nepatří jen do oken

24. 6. 2015
Sice nežijete ve slunné Provence nebo jinde na jihu Evropy, kde se bez okenic neobejdou, ale to vůbec neznamená, že se vám doma nemohou hodit. Okenice se totiž dají perfektně využít i v interiéru, i když k trochu jiným účelům, než pro jaké byly původně myšlené.

_pastedGraphic-7

Prosím nechte vzkaz

Už vás nebaví si doma vzkazy, upomínky a další drobnosti přicvakávat magnetkami na lednici? Používejte k tomu okenici pověšenou na zdi. Hodně dobře vypadá dvoukřídlá, budete si připadat, že stačí obě křídla otevřít, a naskytne se vám výhled do krajiny.

_pastedGraphic-8

 Okenice místo obrazů

Když zvolíte okenice správných barev, nebo si je správnými barvami natřete, budou v kombinaci s nábytkem v interiéru působit jako perfektní dekorace. Nebudete už potřebovat žádné obrazy, plakáty nebo tapety.

_pastedGraphic-9

Do ložnice, do kuchyně i do koupelny

Okenice mají v bytě překvapivě široké využití. V ložnici dobře poslouží za postelí nebo vedle postele, kde si do nich můžete dávat rozečtené časopisy. V koupelně a v kuchyni se zase uplatní jako věšák na ručníky, utěrky či naběračky.

_PastedGraphic-1-1

Trocha soukromí se hodí

Pokud se vám podaří někde v bazaru s nábytkem natrefit na více okenic od balkonových dveří, můžete si z nich udělat bytelný paravan. Zrovna tak dobře vám několik spojených balkonových dveří poslouží jako lehká, přenosná a v případě potřeby snadno složitelná příčka ideální k rozdělení prostoru v bytě. 

_pastedGraphic-10

Foto: Colour Me SouthernDIYinspired.comCountryLiving.comTwo Girls Being CraftyGreene Acres Hobby FarmRedouxInteriours.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.