Okenice nepatří jen do oken

Sice nežijete ve slunné Provence nebo jinde na jihu Evropy, kde se bez okenic neobejdou, ale to vůbec neznamená, že se vám doma nemohou hodit. Okenice se totiž dají perfektně využít i v interiéru, i když k trochu jiným účelům, než pro jaké byly původně myšlené.

_pastedGraphic-7

Prosím nechte vzkaz

Už vás nebaví si doma vzkazy, upomínky a další drobnosti přicvakávat magnetkami na lednici? Používejte k tomu okenici pověšenou na zdi. Hodně dobře vypadá dvoukřídlá, budete si připadat, že stačí obě křídla otevřít, a naskytne se vám výhled do krajiny.

_pastedGraphic-8

 Okenice místo obrazů

Když zvolíte okenice správných barev, nebo si je správnými barvami natřete, budou v kombinaci s nábytkem v interiéru působit jako perfektní dekorace. Nebudete už potřebovat žádné obrazy, plakáty nebo tapety.

_pastedGraphic-9

Do ložnice, do kuchyně i do koupelny

Okenice mají v bytě překvapivě široké využití. V ložnici dobře poslouží za postelí nebo vedle postele, kde si do nich můžete dávat rozečtené časopisy. V koupelně a v kuchyni se zase uplatní jako věšák na ručníky, utěrky či naběračky.

_PastedGraphic-1-1

Trocha soukromí se hodí

Pokud se vám podaří někde v bazaru s nábytkem natrefit na více okenic od balkonových dveří, můžete si z nich udělat bytelný paravan. Zrovna tak dobře vám několik spojených balkonových dveří poslouží jako lehká, přenosná a v případě potřeby snadno složitelná příčka ideální k rozdělení prostoru v bytě. 

_pastedGraphic-10

Foto: Colour Me SouthernDIYinspired.comCountryLiving.comTwo Girls Being CraftyGreene Acres Hobby FarmRedouxInteriours.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.