O bonsaji, která se umí vznášet

21. 6. 2016
Už vás omrzely fíkusy, kaktusy a další běžné rostliny, které doma pěstuje skoro každý? Tak zkuste vznášející se bonsaje. Že nic takového nemůže existovat? Dokážeme vám, že levitující rostlinky nejsou žádná fikce nebo laciný optický trik.

_Bonsaj1

Když se spojí tradiční umění s moderním nápadem

Japonští bonsajoví fanatici, jak sami sebe nazývají lidé z Hoshinchu Air Bonsai Garden, se rozhodli vzít jeden z tradičních prvků své kultury – pěstování miniaturních stromků v malých mističkách – a dát mu moderní šmrnc a vtip.

_Bonsaj2

Tajemnou ingrediencí jsou silné magnety

Princip, na kterém bonsaje popírají zemskou gravitaci, je úplně jednoduchý. V malém ručně vyráběném květináčku, který by u klasické verze bonsaje měl zastupovat funkci podmisky, je umístěn magnet. Druhý magnet autoři nápadu vsadili přímo do samotné bonsaje. Díky odpudivé síle obou magnetů se bonsaj může vznášet, a dokonce i otáčet několik centimetrů nad samotnou miskou. Tímto způsobem je možné pěstovat miniatury různých stromků. Levitující bonsaje ale mají svá omezení. Aby vše fungovalo, jak má, musí horní část se zasazeným stromečkem vážit maximálně 300 gramů.

_Bonsaj3

Statisíce dolarů získané na Kickstarteru

Co se zprvu zdálo jako šílený nápad, má nyní tisíce fanoušků po celém světě. Díky dvouměsíční kampani, kterou autoři projektu spustili letos v lednu na crowdfundingovém webu Kickstarter, se létajícímu Air Bonsai dostalo nejen obrovského ohlasu, ale také velmi slušného financování. Tým Hoshinchu tady vybral na vypuštění Air Bonsai do světa přes 800 tisíc dolarů, což je desetinásobek původně požadované částky pro spuštění projektu. První šťastlivci se proto na své poletující bonsaje mohou těšit už letos v létě. Vzhledem k obrovskému zájmu je ale už nyní jasné, že slíbená výroba 2300 kusů současnou poptávku nenasytí.

_Bonsaj4

Japonský stromeček může poletovat i u vás doma

Hoshinchu Garden proto slíbilo vyrobit další várku. Tu si budou moct pořídit i zájemci z České republiky. Kdo si však bude chtít ozdobit své bydlení tímto netradičním bytovým doplňkem, ten si připlatí. Pro koupi kompletní sady včetně misky, magnetu a rostlinky si zájemci budou muset přichystat minimálně 6 tisíc Kč.

Foto: Hoshinchu Air Bonsai Garden

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.