Nový trend – strhávací tapety

Až dosud platilo, že nejhorší, co se vám s tapetami může stát, je, že se vám začnou trhat. Holandští návrháři to otočili a vytvořili tapety, jejichž vzor si ze stěny právě strhnete.

_pastedGraphic
S originálním konceptem trhaných tapet TEARS OFF přišla nizozemská firma ZNAK teprve před dvěma lety, takže zatím nestihl přijít do módy. Tím lépe, alespoň můžete být mezi prvními, kteří budou mít v České republice tuhle novinku ve svém bytě.

Trhají se jedna báseň

I když s trháním tapet nemáte žádné zkušenosti, nemusíte mít strach, že byste to nezvládli. Nalepíte je stejně jako každou normální tapetu a místa, která mají být odtržena, jsou předem perforována v tiskárně, takže nehrozí, že by vám to někde ujelo. 

_tapety

Decentní výzdoba i pořádná divočina

Designéři ze ZNAKU se snažili své tapety koncipovat jak pro lidi, kteří chtějí mít doma příjemně vyladěný interiér, tak pro ty, kteří si potrpí na výstřednější barevné ladění. Na výběr proto máte z celkem 11 barev. Od ostře oranžové a nekompromisní černé až po konzervativnější hnědou či béžovou.

_PastedGraphic-2-1

Vyhrajte si s podkladem

Hodně zajímavého efektu dosáhnete, když pod odtrhávací tapety nakreslíte barevný podklad, který se pak objevuje na stržených místech. Nepiplejte se ale s žádnými vzory, které by se jen tloukly se vzory tapet, lepší jsou větší barevné plochy.

_pastedGraphic-2

Foto: Industryedge.nationalhardwareshow.com, Industryedge.nationalhardwareshow.com, Designwagen.com, Upgradesigner.blogspot.com
Tapety TEAR OFF koupíte na www.znak-life.com

 

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.