Nový trend – strhávací tapety

30. 11. 2015
Až dosud platilo, že nejhorší, co se vám s tapetami může stát, je, že se vám začnou trhat. Holandští návrháři to otočili a vytvořili tapety, jejichž vzor si ze stěny právě strhnete.

_pastedGraphic
S originálním konceptem trhaných tapet TEARS OFF přišla nizozemská firma ZNAK teprve před dvěma lety, takže zatím nestihl přijít do módy. Tím lépe, alespoň můžete být mezi prvními, kteří budou mít v České republice tuhle novinku ve svém bytě.

Trhají se jedna báseň

I když s trháním tapet nemáte žádné zkušenosti, nemusíte mít strach, že byste to nezvládli. Nalepíte je stejně jako každou normální tapetu a místa, která mají být odtržena, jsou předem perforována v tiskárně, takže nehrozí, že by vám to někde ujelo. 

_tapety

Decentní výzdoba i pořádná divočina

Designéři ze ZNAKU se snažili své tapety koncipovat jak pro lidi, kteří chtějí mít doma příjemně vyladěný interiér, tak pro ty, kteří si potrpí na výstřednější barevné ladění. Na výběr proto máte z celkem 11 barev. Od ostře oranžové a nekompromisní černé až po konzervativnější hnědou či béžovou.

_PastedGraphic-2-1

Vyhrajte si s podkladem

Hodně zajímavého efektu dosáhnete, když pod odtrhávací tapety nakreslíte barevný podklad, který se pak objevuje na stržených místech. Nepiplejte se ale s žádnými vzory, které by se jen tloukly se vzory tapet, lepší jsou větší barevné plochy.

_pastedGraphic-2

Foto: Industryedge.nationalhardwareshow.com, Industryedge.nationalhardwareshow.com, Designwagen.com, Upgradesigner.blogspot.com
Tapety TEAR OFF koupíte na www.znak-life.com

 

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.