Nový trend – strhávací tapety

30. 11. 2015
Až dosud platilo, že nejhorší, co se vám s tapetami může stát, je, že se vám začnou trhat. Holandští návrháři to otočili a vytvořili tapety, jejichž vzor si ze stěny právě strhnete.

_pastedGraphic
S originálním konceptem trhaných tapet TEARS OFF přišla nizozemská firma ZNAK teprve před dvěma lety, takže zatím nestihl přijít do módy. Tím lépe, alespoň můžete být mezi prvními, kteří budou mít v České republice tuhle novinku ve svém bytě.

Trhají se jedna báseň

I když s trháním tapet nemáte žádné zkušenosti, nemusíte mít strach, že byste to nezvládli. Nalepíte je stejně jako každou normální tapetu a místa, která mají být odtržena, jsou předem perforována v tiskárně, takže nehrozí, že by vám to někde ujelo. 

_tapety

Decentní výzdoba i pořádná divočina

Designéři ze ZNAKU se snažili své tapety koncipovat jak pro lidi, kteří chtějí mít doma příjemně vyladěný interiér, tak pro ty, kteří si potrpí na výstřednější barevné ladění. Na výběr proto máte z celkem 11 barev. Od ostře oranžové a nekompromisní černé až po konzervativnější hnědou či béžovou.

_PastedGraphic-2-1

Vyhrajte si s podkladem

Hodně zajímavého efektu dosáhnete, když pod odtrhávací tapety nakreslíte barevný podklad, který se pak objevuje na stržených místech. Nepiplejte se ale s žádnými vzory, které by se jen tloukly se vzory tapet, lepší jsou větší barevné plochy.

_pastedGraphic-2

Foto: Industryedge.nationalhardwareshow.com, Industryedge.nationalhardwareshow.com, Designwagen.com, Upgradesigner.blogspot.com
Tapety TEAR OFF koupíte na www.znak-life.com

 

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.