Nový trend – strhávací tapety

30. 11. 2015
Až dosud platilo, že nejhorší, co se vám s tapetami může stát, je, že se vám začnou trhat. Holandští návrháři to otočili a vytvořili tapety, jejichž vzor si ze stěny právě strhnete.

_pastedGraphic
S originálním konceptem trhaných tapet TEARS OFF přišla nizozemská firma ZNAK teprve před dvěma lety, takže zatím nestihl přijít do módy. Tím lépe, alespoň můžete být mezi prvními, kteří budou mít v České republice tuhle novinku ve svém bytě.

Trhají se jedna báseň

I když s trháním tapet nemáte žádné zkušenosti, nemusíte mít strach, že byste to nezvládli. Nalepíte je stejně jako každou normální tapetu a místa, která mají být odtržena, jsou předem perforována v tiskárně, takže nehrozí, že by vám to někde ujelo. 

_tapety

Decentní výzdoba i pořádná divočina

Designéři ze ZNAKU se snažili své tapety koncipovat jak pro lidi, kteří chtějí mít doma příjemně vyladěný interiér, tak pro ty, kteří si potrpí na výstřednější barevné ladění. Na výběr proto máte z celkem 11 barev. Od ostře oranžové a nekompromisní černé až po konzervativnější hnědou či béžovou.

_PastedGraphic-2-1

Vyhrajte si s podkladem

Hodně zajímavého efektu dosáhnete, když pod odtrhávací tapety nakreslíte barevný podklad, který se pak objevuje na stržených místech. Nepiplejte se ale s žádnými vzory, které by se jen tloukly se vzory tapet, lepší jsou větší barevné plochy.

_pastedGraphic-2

Foto: Industryedge.nationalhardwareshow.com, Industryedge.nationalhardwareshow.com, Designwagen.com, Upgradesigner.blogspot.com
Tapety TEAR OFF koupíte na www.znak-life.com

 

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Chtějí bydlet v klidu

23. 11. 2017
Po svatbě se mladí manželé Markéta a Tomáš rozhodli opustit podnájem v Praze a pořídit si vlastní bydlení blíže přírodě. Za úvěr od ČMSS koupili domek, který právě začínají rekonstruovat. Pro youtuberku Markétu to znamená nejen vysněný les za okny, ale také velkou pracovnu s dostatkem místa pro natáčení zajímavých videí. Zajímalo nás, jaké mají Markéta s Tomášem plány a co je v nejbližších měsících čeká.

5 knihoven, které si vyrobíte doma

22. 11. 2017
Zařizujete byt a rozpočet vám nedovoluje si koupit pořádnou knihovnu? Pokud nechcete nechat knížky ležet ladem a jste alespoň trošku šikovní, máme pro vás tipy, jak si doma vyrobit parádní nízkorozpočtovou knihovnu vlastníma rukama.

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.