Jak bydlí modelka a módní návrhářka Nora Rajnoch Barnhart

O bydlení jako na zámku nemusíte pouze snít, stylový a romantický domov se dá zařídit i v menším bytě činžovního domu uprostřed města. Přesvědčila nás o tom modelka a módní návrhářka Nora Rajnoch Barnhart, majitelka rodinné módní značky Nora Lee.

_Navsteva1

Noro, jak byste označila svůj styl?

Mám ráda hodně dekorací, květin í obrazů, podobně jako to bývá v zámeckých komnatách. Líbí se mi styl, který bych nazvala zámecký, nemyslím tím však přeplácaný a nevkusný. Spíš mě baví dekorovat a zdobit, a to s určitou noblesou, která může na někoho působit neobvykle, zvláštně, až bizarně. V bytě totiž často vytvářím malá zátiší, někdy i z velmi podivných věcí.

_Navsteva2

Chtěla byste žít na zámku?

Bydlet na zámku by mě bavilo, ideálně ale v centru Prahy! Zatím se snažím, aby se náš byt v činžovním domě aspoň trochu k mé představě blížil. Oblíbila jsem si štukovou výzdobu, nazdobené skříně, bílou barvu, světlé odstíny a co nejvíce květin.

_Navsteva3

Váš byt opravdu připomíná rozkvetlou zahradu a působí krásně a voňavě. Zdá se, že květiny u vás doma tvoří nedílnou součást zařízení bytu.

Miluji živé květiny, ať zelené v květináčích nebo řezané na stole. Manžel mi nosí čerstvé květy každý týden, dělá mi tím velkou radost. Květiny kupujeme přes internet nebo na farmářských trzích, z jednotlivých kvítků můžeme nakombinovat vlastní kytici laděnou do barev, druhů i velikosti. Nebojím se ani experimentovat, dobře působí kompozice živých květin s umělými, celkový dojem je skvělý.

_Navsteva4

Květiny se objevují také na obrazech, potazích a čalounění nábytku. Zámeckou atmosféru dotvářejí štuky a různé dekorativní doplňky. Co vás na zařizování nejvíce baví?

V interiéru se zaměřuji především na zdobení. Naprosto mě nadchly americké Vánoce! Jejich vyzdobené interiéry a zejména krb, který je v období svátků ověšený ponožkami, různými ozdobami a stužkami. Kdybyste fotili o Vánocích u mě doma, viděli byste také hodně bohatou výzdobu. Měli jsme i nasvícení, opravdu hodně americké. Nejde mi však vůbec o kopii amerického vkusu, snažím se něco přidat ze sebe, a narozdíl od Ameriky, v Čechách jsem takovou výzdobou originální.

_Navsteva5

Máte cit pro výběr věcí, ale dokážete si do interiéru také něco sama vyrobit nebo upravit?

Tím, že nakupuji na bleších trzích, je nutné věci doopravit a doupravit. A kromě toho jsem schopna si i leccos navrhnout, například nyní pro svého syna vyrábíme kuchyňku ze staré skříně. Dostane ji v létě, už se těším, je moc hezká.

_Navsteva6

Dětský pokoj je zařízen něžně a s citem, přesto ale působí moderně. Zaujala mě krásná bílá skříň s ornamenty, ale také postýlka či retro křeslo. Odkud jste si zařízení přivezli?

Skříň jsme koupili v bazaru za tři tisíce. Pouze jsme ji umyli a vyměnili úchytky, nijak jsme ji nerepasovali. Jsem na ni hodně pyšná. Postýlku jsem si vyhlídla na internetu a manžel mi ji pak přivezl z Ameriky. V pokojíčku také stojí křeslo ve stylu art deco, které se dá rozložit do postelové úpravy. Ačkoliv je velmi těžké, praktičnost a zajímavý antik vzhled zvítězil. Druhé máme ve vedlejší místnosti, obě křesla si manžel kdysi přivezl z Berlína a máme je rádi.

_Navsteva7

Pokud se nesplní váš sen o životě na zámku, jaké bydlení byste si pro svou rodinu jednou představovala?

S manželem jsme začali sledovat americkou šou, v níž ukazují proměny a rekonstrukce starých domů. Některé se nám moc líbí a sníme o tom, že v něčem takovém jednou budeme také bydlet. Ve starém domě, protkaném příběhy a kouzlem genia loci, prostorném a krásně zdobeném.

Foto: Michael Kratochvíl, nora-r.blogspot.cz

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.