Jak bydlí modelka a módní návrhářka Nora Rajnoch Barnhart

9. 6. 2016
O bydlení jako na zámku nemusíte pouze snít, stylový a romantický domov se dá zařídit i v menším bytě činžovního domu uprostřed města. Přesvědčila nás o tom modelka a módní návrhářka Nora Rajnoch Barnhart, majitelka rodinné módní značky Nora Lee.

_Navsteva1

Noro, jak byste označila svůj styl?

Mám ráda hodně dekorací, květin í obrazů, podobně jako to bývá v zámeckých komnatách. Líbí se mi styl, který bych nazvala zámecký, nemyslím tím však přeplácaný a nevkusný. Spíš mě baví dekorovat a zdobit, a to s určitou noblesou, která může na někoho působit neobvykle, zvláštně, až bizarně. V bytě totiž často vytvářím malá zátiší, někdy i z velmi podivných věcí.

_Navsteva2

Chtěla byste žít na zámku?

Bydlet na zámku by mě bavilo, ideálně ale v centru Prahy! Zatím se snažím, aby se náš byt v činžovním domě aspoň trochu k mé představě blížil. Oblíbila jsem si štukovou výzdobu, nazdobené skříně, bílou barvu, světlé odstíny a co nejvíce květin.

_Navsteva3

Váš byt opravdu připomíná rozkvetlou zahradu a působí krásně a voňavě. Zdá se, že květiny u vás doma tvoří nedílnou součást zařízení bytu.

Miluji živé květiny, ať zelené v květináčích nebo řezané na stole. Manžel mi nosí čerstvé květy každý týden, dělá mi tím velkou radost. Květiny kupujeme přes internet nebo na farmářských trzích, z jednotlivých kvítků můžeme nakombinovat vlastní kytici laděnou do barev, druhů i velikosti. Nebojím se ani experimentovat, dobře působí kompozice živých květin s umělými, celkový dojem je skvělý.

_Navsteva4

Květiny se objevují také na obrazech, potazích a čalounění nábytku. Zámeckou atmosféru dotvářejí štuky a různé dekorativní doplňky. Co vás na zařizování nejvíce baví?

V interiéru se zaměřuji především na zdobení. Naprosto mě nadchly americké Vánoce! Jejich vyzdobené interiéry a zejména krb, který je v období svátků ověšený ponožkami, různými ozdobami a stužkami. Kdybyste fotili o Vánocích u mě doma, viděli byste také hodně bohatou výzdobu. Měli jsme i nasvícení, opravdu hodně americké. Nejde mi však vůbec o kopii amerického vkusu, snažím se něco přidat ze sebe, a narozdíl od Ameriky, v Čechách jsem takovou výzdobou originální.

_Navsteva5

Máte cit pro výběr věcí, ale dokážete si do interiéru také něco sama vyrobit nebo upravit?

Tím, že nakupuji na bleších trzích, je nutné věci doopravit a doupravit. A kromě toho jsem schopna si i leccos navrhnout, například nyní pro svého syna vyrábíme kuchyňku ze staré skříně. Dostane ji v létě, už se těším, je moc hezká.

_Navsteva6

Dětský pokoj je zařízen něžně a s citem, přesto ale působí moderně. Zaujala mě krásná bílá skříň s ornamenty, ale také postýlka či retro křeslo. Odkud jste si zařízení přivezli?

Skříň jsme koupili v bazaru za tři tisíce. Pouze jsme ji umyli a vyměnili úchytky, nijak jsme ji nerepasovali. Jsem na ni hodně pyšná. Postýlku jsem si vyhlídla na internetu a manžel mi ji pak přivezl z Ameriky. V pokojíčku také stojí křeslo ve stylu art deco, které se dá rozložit do postelové úpravy. Ačkoliv je velmi těžké, praktičnost a zajímavý antik vzhled zvítězil. Druhé máme ve vedlejší místnosti, obě křesla si manžel kdysi přivezl z Berlína a máme je rádi.

_Navsteva7

Pokud se nesplní váš sen o životě na zámku, jaké bydlení byste si pro svou rodinu jednou představovala?

S manželem jsme začali sledovat americkou šou, v níž ukazují proměny a rekonstrukce starých domů. Některé se nám moc líbí a sníme o tom, že v něčem takovém jednou budeme také bydlet. Ve starém domě, protkaném příběhy a kouzlem genia loci, prostorném a krásně zdobeném.

Foto: Michael Kratochvíl, nora-r.blogspot.cz

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.