Nevyhazujte peníze za květináče, pěstujte bylinky, v čem se dá

10. 8. 2015
Pěstovat doma bylinky v obyčejných květináčích? Pro někoho nuda. Existuje spousta zajímavějších, hezčích a vtipnějších způsobů, které budou v bytě bavit vás i vaše návštěvy. A bylinky vám stejně porostou jak divé.

PastedGraphic-1

Místo čaje pažitka

Vdechněte nový život zaprášeným věcem. Využít můžete staré hrníčky, hrnce i cedníky. Pokud jde o hrníčky, hodně dobře vypadá, když do nich k bylinkám zapíchnete nějakou starou retro lžičku. 

PastedGraphic-2

 

Copak se nám asi vyklube

Pokud nemáte doma staré hrnečky ani lžičky, vystačíte si i s platem vajíček. Do skořápek nasypte hlínu, nasázejte do ní bylinky a zase skořápky vraťte zpět. Minimalismus, který nás hodně baví. 

PastedGraphic-3

 

Bylinkové závěsy

Nebaví vás klasické zatahovací kancelářské žaluzie a rádi byste je nějak oživili? Dejte před ně jednoduchou drátěnou konstrukci, do které zasadíte uříznuté petky s rostlinkami. Budete si připadat jak v botanické zahradě a ještě budete mít super zásobu čerstvých bylinek do kuchyně. 

PastedGraphic-4

Jedno prkno a fůra sklenic

V malé kuchyni se vám hodí, že bylinky jsou schopné růst i šikmo vzhůru. Pokud tedy chcete ušetřit místo, vezměte kus prkna a kovovými stahovacími páskami, které mají v každém železářství, k němu přidělejte prázdné sklenice. Vypadá to perfektně a nezabere to moc místa. 

PastedGraphic-5

Neokázalá frajeřina

Jestli blízko vás otevřeli nějakou další hipsterskou kavárnu nebo přímo obchod s kávou, zkuste je poprosit o prázdné jutové pytlíky od kávy a použijte je jako květináče. Jenom dávejte pozor při zalévání a také na to, aby na poličce stály tak, aby byl vidět exotický nápis, odkud káva pocházela. 

PastedGraphic-6

 

Foto: Indulgy.comApartmenttherapy.comIntimateWeddings.comDancingWithCinderella.comHomestetic.es

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.