Nevyhazujte peníze za květináče, pěstujte bylinky, v čem se dá

10. 8. 2015
Pěstovat doma bylinky v obyčejných květináčích? Pro někoho nuda. Existuje spousta zajímavějších, hezčích a vtipnějších způsobů, které budou v bytě bavit vás i vaše návštěvy. A bylinky vám stejně porostou jak divé.

PastedGraphic-1

Místo čaje pažitka

Vdechněte nový život zaprášeným věcem. Využít můžete staré hrníčky, hrnce i cedníky. Pokud jde o hrníčky, hodně dobře vypadá, když do nich k bylinkám zapíchnete nějakou starou retro lžičku. 

PastedGraphic-2

 

Copak se nám asi vyklube

Pokud nemáte doma staré hrnečky ani lžičky, vystačíte si i s platem vajíček. Do skořápek nasypte hlínu, nasázejte do ní bylinky a zase skořápky vraťte zpět. Minimalismus, který nás hodně baví. 

PastedGraphic-3

 

Bylinkové závěsy

Nebaví vás klasické zatahovací kancelářské žaluzie a rádi byste je nějak oživili? Dejte před ně jednoduchou drátěnou konstrukci, do které zasadíte uříznuté petky s rostlinkami. Budete si připadat jak v botanické zahradě a ještě budete mít super zásobu čerstvých bylinek do kuchyně. 

PastedGraphic-4

Jedno prkno a fůra sklenic

V malé kuchyni se vám hodí, že bylinky jsou schopné růst i šikmo vzhůru. Pokud tedy chcete ušetřit místo, vezměte kus prkna a kovovými stahovacími páskami, které mají v každém železářství, k němu přidělejte prázdné sklenice. Vypadá to perfektně a nezabere to moc místa. 

PastedGraphic-5

Neokázalá frajeřina

Jestli blízko vás otevřeli nějakou další hipsterskou kavárnu nebo přímo obchod s kávou, zkuste je poprosit o prázdné jutové pytlíky od kávy a použijte je jako květináče. Jenom dávejte pozor při zalévání a také na to, aby na poličce stály tak, aby byl vidět exotický nápis, odkud káva pocházela. 

PastedGraphic-6

 

Foto: Indulgy.comApartmenttherapy.comIntimateWeddings.comDancingWithCinderella.comHomestetic.es

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.