Nevyhazujte peníze za květináče, pěstujte bylinky, v čem se dá

Pěstovat doma bylinky v obyčejných květináčích? Pro někoho nuda. Existuje spousta zajímavějších, hezčích a vtipnějších způsobů, které budou v bytě bavit vás i vaše návštěvy. A bylinky vám stejně porostou jak divé.

PastedGraphic-1

Místo čaje pažitka

Vdechněte nový život zaprášeným věcem. Využít můžete staré hrníčky, hrnce i cedníky. Pokud jde o hrníčky, hodně dobře vypadá, když do nich k bylinkám zapíchnete nějakou starou retro lžičku. 

PastedGraphic-2

 

Copak se nám asi vyklube

Pokud nemáte doma staré hrnečky ani lžičky, vystačíte si i s platem vajíček. Do skořápek nasypte hlínu, nasázejte do ní bylinky a zase skořápky vraťte zpět. Minimalismus, který nás hodně baví. 

PastedGraphic-3

 

Bylinkové závěsy

Nebaví vás klasické zatahovací kancelářské žaluzie a rádi byste je nějak oživili? Dejte před ně jednoduchou drátěnou konstrukci, do které zasadíte uříznuté petky s rostlinkami. Budete si připadat jak v botanické zahradě a ještě budete mít super zásobu čerstvých bylinek do kuchyně. 

PastedGraphic-4

Jedno prkno a fůra sklenic

V malé kuchyni se vám hodí, že bylinky jsou schopné růst i šikmo vzhůru. Pokud tedy chcete ušetřit místo, vezměte kus prkna a kovovými stahovacími páskami, které mají v každém železářství, k němu přidělejte prázdné sklenice. Vypadá to perfektně a nezabere to moc místa. 

PastedGraphic-5

Neokázalá frajeřina

Jestli blízko vás otevřeli nějakou další hipsterskou kavárnu nebo přímo obchod s kávou, zkuste je poprosit o prázdné jutové pytlíky od kávy a použijte je jako květináče. Jenom dávejte pozor při zalévání a také na to, aby na poličce stály tak, aby byl vidět exotický nápis, odkud káva pocházela. 

PastedGraphic-6

 

Foto: Indulgy.comApartmenttherapy.comIntimateWeddings.comDancingWithCinderella.comHomestetic.es

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.