Nevyhazujte peníze za květináče, pěstujte bylinky, v čem se dá

10. 8. 2015
Pěstovat doma bylinky v obyčejných květináčích? Pro někoho nuda. Existuje spousta zajímavějších, hezčích a vtipnějších způsobů, které budou v bytě bavit vás i vaše návštěvy. A bylinky vám stejně porostou jak divé.

PastedGraphic-1

Místo čaje pažitka

Vdechněte nový život zaprášeným věcem. Využít můžete staré hrníčky, hrnce i cedníky. Pokud jde o hrníčky, hodně dobře vypadá, když do nich k bylinkám zapíchnete nějakou starou retro lžičku. 

PastedGraphic-2

 

Copak se nám asi vyklube

Pokud nemáte doma staré hrnečky ani lžičky, vystačíte si i s platem vajíček. Do skořápek nasypte hlínu, nasázejte do ní bylinky a zase skořápky vraťte zpět. Minimalismus, který nás hodně baví. 

PastedGraphic-3

 

Bylinkové závěsy

Nebaví vás klasické zatahovací kancelářské žaluzie a rádi byste je nějak oživili? Dejte před ně jednoduchou drátěnou konstrukci, do které zasadíte uříznuté petky s rostlinkami. Budete si připadat jak v botanické zahradě a ještě budete mít super zásobu čerstvých bylinek do kuchyně. 

PastedGraphic-4

Jedno prkno a fůra sklenic

V malé kuchyni se vám hodí, že bylinky jsou schopné růst i šikmo vzhůru. Pokud tedy chcete ušetřit místo, vezměte kus prkna a kovovými stahovacími páskami, které mají v každém železářství, k němu přidělejte prázdné sklenice. Vypadá to perfektně a nezabere to moc místa. 

PastedGraphic-5

Neokázalá frajeřina

Jestli blízko vás otevřeli nějakou další hipsterskou kavárnu nebo přímo obchod s kávou, zkuste je poprosit o prázdné jutové pytlíky od kávy a použijte je jako květináče. Jenom dávejte pozor při zalévání a také na to, aby na poličce stály tak, aby byl vidět exotický nápis, odkud káva pocházela. 

PastedGraphic-6

 

Foto: Indulgy.comApartmenttherapy.comIntimateWeddings.comDancingWithCinderella.comHomestetic.es

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.