Neonové poutače prozáří vaše bydlení

23. 12. 2015
Jestli máte rádi atmosféru ulic s bary a obchody osvětlenými neony a rádi byste si ji trochu přenesli i do svého domova, ukážeme vám, jak dobře může taková neonová výzdoba v bytě vypadat.

_pastedGraphic
Největší ozdoba knihovny

Zářící oranžové písmeno na sebe strhává pozornost a oživuje jinak trochu fádní knihovnu. V internetových obchodech je dnes možné sehnat prakticky všechna písmena abecedy. 

_pastedGraphic-1

Usínat s neonem nad hlavou

Hodně dobře vypadá také neonový poutač umístěný přímo nad čelo postele. Slouží vlastně i jako zdroj příjemně kolorovaného světla, takže dodává místnosti osobitou atmosféru. 

_pastedGraphic-2

Neony nemusí být jen v zářivých barvách

Na tomto jídelním pultíku v kuchyni je hezky vidět, jak dobře lze neonovou výzdobu skloubit s industriálním rázem místnosti. Jen ten nápis asi nebude úplně ideální pro ty, kteří drží dietu. 

_pastedGraphic-3

Chaloupko, chaloupko, kdo v tobě přebývá?

Neonový poutač může vítat návštěvy třeba už u vstupních dveří a nutno říct, že mu to tam moc sluší. Navíc můžete výběrem příslušného motivu dát sousedům najevo, co jste zač a jestli s vámi mají kamarádit. 

_pastedGraphic-4

Neon a vintage si docela rozumějí

Barevné trubky naplněné neonem se trochu překvapivě hodí i k vintage stylu. Jen by měly být laděné do pastelových, méně zářivých tónů, aby nerušily celkový harmonický dojem. 

_pastedGraphic-5

Foto: HeyWeddingLady.com, Etsy.com, Restorationhardware.com, Decoist.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.