Neonové odstíny starým kouskům sluší

14. 12. 2015
Zdědili jste po babičce starý, nebo dokonce starožitný nábytek, který ale není dost cenný, aby se dal prodat do antiku? Pokud máte pocit, že by ve vašem moderním bytě jenom zabíral místo, zkuste ho obléct do neonového kabátu. Přinášíme vám pár důkazů, že to může fungovat.

_pastedGraphic

Žlutý noční stolek rozjasní ložnici

Když chcete oživit místnost, kde spíte, zkuste to třeba s tímhle extravagantním, žlutě natřeným nočním stolkem. Rozsvítí vaši ložnici kreativní energií a probere vás z ospalosti. 

_pastedGraphic-1

Červená nejlépe zahraje v tmavém interiéru

Sám o sobě by interiér laděný do tmavších barev působil asi pochmurně. Dejte ale doprostřed prostoru stůl natřený sytě rudou, a atmosféra místnosti hned dostane úplně jiné koule. 

_pastedGraphic-2

Detaily dokáží zázraky

Nábytek ani nemusíte natírat celý. Příkladem budiž tahle kdysi černá a vlastně dost nudná komoda. Stačilo řezbu, úchyty a vnitřky šuplíků nabarvit na fialovo, a rázem je z ní perfektní ozdoba předsíně. 

_pastedGraphic-3

Azurová je v pokojích nedoceněná barva

Mimo dětské pokojíčky se azurová barva v interiérech zase až tolik nevyužívá. Je to škoda, protože třeba ve spojení se starým toaletním stolkem nadělá v ložnici spoustu parády. 

Nebojte se barvy i kombinovat

Neonové odstíny jsou samy o sobě dost velká pecka, ale pokud by vám to pořád připadalo málo kreativní, můžete zkusit na jednom kousku vystřídat víc barev. Když to uděláte s citem, může to fungovat stejně jako v případě tohoto zrcadla. 

_neonove barvy1

Foto: Casinhacolorida-simone.blogspot.comDesiretoinspire.netWashingtonpost.comOxforddesignstudio.wordpress.com, Blog.hexotica.com.auTheberry.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.