Neonové odstíny starým kouskům sluší

Zdědili jste po babičce starý, nebo dokonce starožitný nábytek, který ale není dost cenný, aby se dal prodat do antiku? Pokud máte pocit, že by ve vašem moderním bytě jenom zabíral místo, zkuste ho obléct do neonového kabátu. Přinášíme vám pár důkazů, že to může fungovat.

_pastedGraphic

Žlutý noční stolek rozjasní ložnici

Když chcete oživit místnost, kde spíte, zkuste to třeba s tímhle extravagantním, žlutě natřeným nočním stolkem. Rozsvítí vaši ložnici kreativní energií a probere vás z ospalosti. 

_pastedGraphic-1

Červená nejlépe zahraje v tmavém interiéru

Sám o sobě by interiér laděný do tmavších barev působil asi pochmurně. Dejte ale doprostřed prostoru stůl natřený sytě rudou, a atmosféra místnosti hned dostane úplně jiné koule. 

_pastedGraphic-2

Detaily dokáží zázraky

Nábytek ani nemusíte natírat celý. Příkladem budiž tahle kdysi černá a vlastně dost nudná komoda. Stačilo řezbu, úchyty a vnitřky šuplíků nabarvit na fialovo, a rázem je z ní perfektní ozdoba předsíně. 

_pastedGraphic-3

Azurová je v pokojích nedoceněná barva

Mimo dětské pokojíčky se azurová barva v interiérech zase až tolik nevyužívá. Je to škoda, protože třeba ve spojení se starým toaletním stolkem nadělá v ložnici spoustu parády. 

Nebojte se barvy i kombinovat

Neonové odstíny jsou samy o sobě dost velká pecka, ale pokud by vám to pořád připadalo málo kreativní, můžete zkusit na jednom kousku vystřídat víc barev. Když to uděláte s citem, může to fungovat stejně jako v případě tohoto zrcadla. 

_neonove barvy1

Foto: Casinhacolorida-simone.blogspot.comDesiretoinspire.netWashingtonpost.comOxforddesignstudio.wordpress.com, Blog.hexotica.com.auTheberry.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.