Neonové odstíny starým kouskům sluší

Zdědili jste po babičce starý, nebo dokonce starožitný nábytek, který ale není dost cenný, aby se dal prodat do antiku? Pokud máte pocit, že by ve vašem moderním bytě jenom zabíral místo, zkuste ho obléct do neonového kabátu. Přinášíme vám pár důkazů, že to může fungovat.

_pastedGraphic

Žlutý noční stolek rozjasní ložnici

Když chcete oživit místnost, kde spíte, zkuste to třeba s tímhle extravagantním, žlutě natřeným nočním stolkem. Rozsvítí vaši ložnici kreativní energií a probere vás z ospalosti. 

_pastedGraphic-1

Červená nejlépe zahraje v tmavém interiéru

Sám o sobě by interiér laděný do tmavších barev působil asi pochmurně. Dejte ale doprostřed prostoru stůl natřený sytě rudou, a atmosféra místnosti hned dostane úplně jiné koule. 

_pastedGraphic-2

Detaily dokáží zázraky

Nábytek ani nemusíte natírat celý. Příkladem budiž tahle kdysi černá a vlastně dost nudná komoda. Stačilo řezbu, úchyty a vnitřky šuplíků nabarvit na fialovo, a rázem je z ní perfektní ozdoba předsíně. 

_pastedGraphic-3

Azurová je v pokojích nedoceněná barva

Mimo dětské pokojíčky se azurová barva v interiérech zase až tolik nevyužívá. Je to škoda, protože třeba ve spojení se starým toaletním stolkem nadělá v ložnici spoustu parády. 

Nebojte se barvy i kombinovat

Neonové odstíny jsou samy o sobě dost velká pecka, ale pokud by vám to pořád připadalo málo kreativní, můžete zkusit na jednom kousku vystřídat víc barev. Když to uděláte s citem, může to fungovat stejně jako v případě tohoto zrcadla. 

_neonove barvy1

Foto: Casinhacolorida-simone.blogspot.comDesiretoinspire.netWashingtonpost.comOxforddesignstudio.wordpress.com, Blog.hexotica.com.auTheberry.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.