Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

14. 6. 2017
Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

 

bydlení

Tohle téma předstihlo i takové favority, jako jsou děti, auta nebo koníčky. Jak to tedy udělat, abychom se doma nehádali kvůli nevyhovující koupelně, nemoderní kuchyni či dveřím pamatujícím první paneláky?

 

Řešení samozřejmě znáte a mnozí využíváte, je to úvěr na bydlení, nejčastější typ úvěru, po kterém sahají domácnosti. Praktickou součástí takového úvěru bývá možnost zaplatit z něj současně s rekonstrukcí bytu i nábytek a bílou techniku. U nás to může být až dvacet procent z celkové výše úvěru. Třeba při úvěru na rekonstrukci 500 tisíc korun můžete na nábytek a bílou techniku počítat s částkou až 100 tisíc. A to při úročení nižším, než jaké vídáte u spotřebitelských úvěrů. Navíc si o zaplacené úroky můžete snížit daně.

 

Je tedy dobré ve svých plánech počítat nejen s náklady na vlastní rekonstrukci, ale i s penězi na zařizovací předměty, díky nimž bude zmodernizované bydlení pohodlnější.

 

Oč příjemnější je hádat se o tvar a materiál stolu a židlí, o barvu a potah sedačky než o to, co koupit a co nekoupit. 

Oč zábavnější je řešit, zda vestavěnou, nebo nevestavěnou myčku.

Koupit pračku a sušičku v jednom celku, nebo samostatně?

Vybrat šatní skříně v přírodní barvě, nebo bílém lesku?

Postel v šířce 140, nebo 180 centimetrů?

Mrazák co největší, nebo naopak co nejmenší?

 

A přít se můžete rovněž o to, zda je lepší mikrovlnka černá, nebo matně stříbrná. Ovšem s jistotou, že mikrovlnku a společně s ní i další spotřebiče určitě pořídíte a penězi z úvěru zaplatíte.

 

Namítnout můžete, že na spoustu vybavení, jako jsou třeba televize, počítače, obrazy, věšáky, povlečení nebo závěsy a řada dalších užitečných věcí pro domácnost, s tímhle úvěrem nedosáhnete. Je to tak, ale tady přijdou vhod úspory a třeba i s každoročním přispěním státu. No a tyhle naspořené peníze můžete použít, na co chcete.

 

Foto: housetipster.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.