Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

 

bydlení

Tohle téma předstihlo i takové favority, jako jsou děti, auta nebo koníčky. Jak to tedy udělat, abychom se doma nehádali kvůli nevyhovující koupelně, nemoderní kuchyni či dveřím pamatujícím první paneláky?

 

Řešení samozřejmě znáte a mnozí využíváte, je to úvěr na bydlení, nejčastější typ úvěru, po kterém sahají domácnosti. Praktickou součástí takového úvěru bývá možnost zaplatit z něj současně s rekonstrukcí bytu i nábytek a bílou techniku. U nás to může být až dvacet procent z celkové výše úvěru. Třeba při úvěru na rekonstrukci 500 tisíc korun můžete na nábytek a bílou techniku počítat s částkou až 100 tisíc. A to při úročení nižším, než jaké vídáte u spotřebitelských úvěrů. Navíc si o zaplacené úroky můžete snížit daně.

 

Je tedy dobré ve svých plánech počítat nejen s náklady na vlastní rekonstrukci, ale i s penězi na zařizovací předměty, díky nimž bude zmodernizované bydlení pohodlnější.

 

Oč příjemnější je hádat se o tvar a materiál stolu a židlí, o barvu a potah sedačky než o to, co koupit a co nekoupit. 

Oč zábavnější je řešit, zda vestavěnou, nebo nevestavěnou myčku.

Koupit pračku a sušičku v jednom celku, nebo samostatně?

Vybrat šatní skříně v přírodní barvě, nebo bílém lesku?

Postel v šířce 140, nebo 180 centimetrů?

Mrazák co největší, nebo naopak co nejmenší?

 

A přít se můžete rovněž o to, zda je lepší mikrovlnka černá, nebo matně stříbrná. Ovšem s jistotou, že mikrovlnku a společně s ní i další spotřebiče určitě pořídíte a penězi z úvěru zaplatíte.

 

Namítnout můžete, že na spoustu vybavení, jako jsou třeba televize, počítače, obrazy, věšáky, povlečení nebo závěsy a řada dalších užitečných věcí pro domácnost, s tímhle úvěrem nedosáhnete. Je to tak, ale tady přijdou vhod úspory a třeba i s každoročním přispěním státu. No a tyhle naspořené peníze můžete použít, na co chcete.

 

Foto: housetipster.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.