Nechte sporák odpočívat

Autor: TadyJeMoje.cz
Vařit doma se vyplatí. Vyjde to levněji, víte, jaké suroviny vám nakonec přistanou na talíři, a  s  pomocí internetu nebo dnešních moderních kuchařek zvládnete uvařit podobně jako vyhlášení šéfkuchaři. Stejně ale existují jídla, která si radši dejte v hospodě. Některá jsme pro vás vybrali.

Konsomé

Opravdu máte kvůli několika talířům vývaru z  volské oháňky chuť trávit šestnáct hodin u  plotny a  propálit tolik elektřiny, kolik jindy vařením spotřebujete za týden?

02 Nechte sporák odpočívat_Hovězí vývar_na web

Bun cha

Tahle vietnamská lahůdka si v  posledních letech získala srdce českých labužníků. Pokud si ji ale zkusíte udělat sami doma, bude vám specifickou „vůní“ připečené rybí omáčky smrdět kuchyň ještě tři dny.

02 Nechte sporák odpočívat_BunCha_na web

Steak

Vysolíte majlant za drahé a  kvalitní maso, pak ho hodíte na teflonovou pánvičku nebo na gril za tři stovky a  divíte se, že není medium rare, jak si ho vždycky dáváte v  restauraci.

02 Nechte sporák odpočívat_Steak_na web

Dršťková polévka

Dršťky propláchneme, hodíme do studené vody a  vaříme. Potom znovu propláchneme a  znovu vaříme. Do třetice pak zase propláchneme a  zase vaříme. Mezitím vás samozřejmě dávno přejde chuť to nakonec ještě jíst.

02 Nechte sporák odpočívat_Držková_na web

Medovník

Jeden kousek, víc jich stejně nesníte, pořídíte asi za čtyřicet korun. Patlat se místo toho hodiny s  krémem, těstem a  polevou je prostě nesmysl. Kdo někdy medovník pekl, ví, o  čem je řeč.

02 Nechte sporák odpočívat_Medovník_na web

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.