Nechte sporák odpočívat

12. 12. 2014
Vařit doma se vyplatí. Vyjde to levněji, víte, jaké suroviny vám nakonec přistanou na talíři, a  s  pomocí internetu nebo dnešních moderních kuchařek zvládnete uvařit podobně jako vyhlášení šéfkuchaři. Stejně ale existují jídla, která si radši dejte v hospodě. Některá jsme pro vás vybrali.

Konsomé

Opravdu máte kvůli několika talířům vývaru z  volské oháňky chuť trávit šestnáct hodin u  plotny a  propálit tolik elektřiny, kolik jindy vařením spotřebujete za týden?

02 Nechte sporák odpočívat_Hovězí vývar_na web

Bun cha

Tahle vietnamská lahůdka si v  posledních letech získala srdce českých labužníků. Pokud si ji ale zkusíte udělat sami doma, bude vám specifickou „vůní“ připečené rybí omáčky smrdět kuchyň ještě tři dny.

02 Nechte sporák odpočívat_BunCha_na web

Steak

Vysolíte majlant za drahé a  kvalitní maso, pak ho hodíte na teflonovou pánvičku nebo na gril za tři stovky a  divíte se, že není medium rare, jak si ho vždycky dáváte v  restauraci.

02 Nechte sporák odpočívat_Steak_na web

Dršťková polévka

Dršťky propláchneme, hodíme do studené vody a  vaříme. Potom znovu propláchneme a  znovu vaříme. Do třetice pak zase propláchneme a  zase vaříme. Mezitím vás samozřejmě dávno přejde chuť to nakonec ještě jíst.

02 Nechte sporák odpočívat_Držková_na web

Medovník

Jeden kousek, víc jich stejně nesníte, pořídíte asi za čtyřicet korun. Patlat se místo toho hodiny s  krémem, těstem a  polevou je prostě nesmysl. Kdo někdy medovník pekl, ví, o  čem je řeč.

02 Nechte sporák odpočívat_Medovník_na web

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.