Nechte sporák odpočívat

Autor: TadyJeMoje.cz
Vařit doma se vyplatí. Vyjde to levněji, víte, jaké suroviny vám nakonec přistanou na talíři, a  s  pomocí internetu nebo dnešních moderních kuchařek zvládnete uvařit podobně jako vyhlášení šéfkuchaři. Stejně ale existují jídla, která si radši dejte v hospodě. Některá jsme pro vás vybrali.

Konsomé

Opravdu máte kvůli několika talířům vývaru z  volské oháňky chuť trávit šestnáct hodin u  plotny a  propálit tolik elektřiny, kolik jindy vařením spotřebujete za týden?

02 Nechte sporák odpočívat_Hovězí vývar_na web

Bun cha

Tahle vietnamská lahůdka si v  posledních letech získala srdce českých labužníků. Pokud si ji ale zkusíte udělat sami doma, bude vám specifickou „vůní“ připečené rybí omáčky smrdět kuchyň ještě tři dny.

02 Nechte sporák odpočívat_BunCha_na web

Steak

Vysolíte majlant za drahé a  kvalitní maso, pak ho hodíte na teflonovou pánvičku nebo na gril za tři stovky a  divíte se, že není medium rare, jak si ho vždycky dáváte v  restauraci.

02 Nechte sporák odpočívat_Steak_na web

Dršťková polévka

Dršťky propláchneme, hodíme do studené vody a  vaříme. Potom znovu propláchneme a  znovu vaříme. Do třetice pak zase propláchneme a  zase vaříme. Mezitím vás samozřejmě dávno přejde chuť to nakonec ještě jíst.

02 Nechte sporák odpočívat_Držková_na web

Medovník

Jeden kousek, víc jich stejně nesníte, pořídíte asi za čtyřicet korun. Patlat se místo toho hodiny s  krémem, těstem a  polevou je prostě nesmysl. Kdo někdy medovník pekl, ví, o  čem je řeč.

02 Nechte sporák odpočívat_Medovník_na web

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.