Nechte sporák odpočívat

12. 12. 2014
Vařit doma se vyplatí. Vyjde to levněji, víte, jaké suroviny vám nakonec přistanou na talíři, a  s  pomocí internetu nebo dnešních moderních kuchařek zvládnete uvařit podobně jako vyhlášení šéfkuchaři. Stejně ale existují jídla, která si radši dejte v hospodě. Některá jsme pro vás vybrali.

Konsomé

Opravdu máte kvůli několika talířům vývaru z  volské oháňky chuť trávit šestnáct hodin u  plotny a  propálit tolik elektřiny, kolik jindy vařením spotřebujete za týden?

02 Nechte sporák odpočívat_Hovězí vývar_na web

Bun cha

Tahle vietnamská lahůdka si v  posledních letech získala srdce českých labužníků. Pokud si ji ale zkusíte udělat sami doma, bude vám specifickou „vůní“ připečené rybí omáčky smrdět kuchyň ještě tři dny.

02 Nechte sporák odpočívat_BunCha_na web

Steak

Vysolíte majlant za drahé a  kvalitní maso, pak ho hodíte na teflonovou pánvičku nebo na gril za tři stovky a  divíte se, že není medium rare, jak si ho vždycky dáváte v  restauraci.

02 Nechte sporák odpočívat_Steak_na web

Dršťková polévka

Dršťky propláchneme, hodíme do studené vody a  vaříme. Potom znovu propláchneme a  znovu vaříme. Do třetice pak zase propláchneme a  zase vaříme. Mezitím vás samozřejmě dávno přejde chuť to nakonec ještě jíst.

02 Nechte sporák odpočívat_Držková_na web

Medovník

Jeden kousek, víc jich stejně nesníte, pořídíte asi za čtyřicet korun. Patlat se místo toho hodiny s  krémem, těstem a  polevou je prostě nesmysl. Kdo někdy medovník pekl, ví, o  čem je řeč.

02 Nechte sporák odpočívat_Medovník_na web

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.