Nebojte se v interiéru ukázat cihly

Získat v bytě opravdu výrazný prvek, který zaručeně zaujme jakoukoliv návštěvu, nemusí být vůbec složité. Stačí oškrábat omítku a vystavit na odiv cihlovou zeď. Budete asi sami překvapeni, jak moc se prostor v místnosti změní. Podívejte se na pár příkladů, kdy to zafungovalo.

_pastedGraphic-1

Ukázka kuchyně, kde po rekonstrukci kromě starého příborníku zůstala i část zdi z přiznaných cihel. Právě na jejím pozadí zrekonstruovaný, na bílo natřený příborník skvěle vynikne.

_pastedGraphic-2

Se všemi stěnami omítnutými na bílo by ložnice nejspíš vypadala trochu sterilně. Cihlová plocha tenhle dojem příjemně narušuje a dodává prostoru osobitost.

_pastedGraphic-3

Jemně vápněné cihly zajímavě ozvláštní jednobarevnou kuchyni. Velice efektně vypadají například v kombinaci s bílou linkou a spotřebiči z nerezu.

_pastedGraphic-4

I malometrážní byt si může dovolit přiznané cihly. Stačí vhodně zvolit nábytek a výmalbu zbývajících stěn. Toto řešení také hezky odděluje prostor určený k práci od toho, ve kterém se odpočívá.

_pastedGraphic-5

Jestli nechcete mít zeď oranžovou, ale baví vás struktura cihel, prostě je natřete na bílo. Nevypadá to vůbec špatně, navíc před bílými cihlami lépe vyniknou květiny a různé bytové doplňky.

_pastedGraphic-6

Přiznaných cihel se nemusíte bát ani v koupelně, naopak je to zajímavý způsob, jak se vyhnout tomu, abyste z koupelny měli jednu velkou kachlíčkárnu. Zabudovaný otopný žebřík v provedení chrom působí na pozadí z odkrytých cihel přímo fantasticky.    

Foto: Housetohome.co.ukHomedit.comHomebunch.comRealDirect.comMinimalisti.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.