Nebojte se v interiéru ukázat cihly

13. 10. 2015
Získat v bytě opravdu výrazný prvek, který zaručeně zaujme jakoukoliv návštěvu, nemusí být vůbec složité. Stačí oškrábat omítku a vystavit na odiv cihlovou zeď. Budete asi sami překvapeni, jak moc se prostor v místnosti změní. Podívejte se na pár příkladů, kdy to zafungovalo.

_pastedGraphic-1

Ukázka kuchyně, kde po rekonstrukci kromě starého příborníku zůstala i část zdi z přiznaných cihel. Právě na jejím pozadí zrekonstruovaný, na bílo natřený příborník skvěle vynikne.

_pastedGraphic-2

Se všemi stěnami omítnutými na bílo by ložnice nejspíš vypadala trochu sterilně. Cihlová plocha tenhle dojem příjemně narušuje a dodává prostoru osobitost.

_pastedGraphic-3

Jemně vápněné cihly zajímavě ozvláštní jednobarevnou kuchyni. Velice efektně vypadají například v kombinaci s bílou linkou a spotřebiči z nerezu.

_pastedGraphic-4

I malometrážní byt si může dovolit přiznané cihly. Stačí vhodně zvolit nábytek a výmalbu zbývajících stěn. Toto řešení také hezky odděluje prostor určený k práci od toho, ve kterém se odpočívá.

_pastedGraphic-5

Jestli nechcete mít zeď oranžovou, ale baví vás struktura cihel, prostě je natřete na bílo. Nevypadá to vůbec špatně, navíc před bílými cihlami lépe vyniknou květiny a různé bytové doplňky.

_pastedGraphic-6

Přiznaných cihel se nemusíte bát ani v koupelně, naopak je to zajímavý způsob, jak se vyhnout tomu, abyste z koupelny měli jednu velkou kachlíčkárnu. Zabudovaný otopný žebřík v provedení chrom působí na pozadí z odkrytých cihel přímo fantasticky.    

Foto: Housetohome.co.ukHomedit.comHomebunch.comRealDirect.comMinimalisti.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.