Nebojte se v interiéru ukázat cihly

Získat v bytě opravdu výrazný prvek, který zaručeně zaujme jakoukoliv návštěvu, nemusí být vůbec složité. Stačí oškrábat omítku a vystavit na odiv cihlovou zeď. Budete asi sami překvapeni, jak moc se prostor v místnosti změní. Podívejte se na pár příkladů, kdy to zafungovalo.

_pastedGraphic-1

Ukázka kuchyně, kde po rekonstrukci kromě starého příborníku zůstala i část zdi z přiznaných cihel. Právě na jejím pozadí zrekonstruovaný, na bílo natřený příborník skvěle vynikne.

_pastedGraphic-2

Se všemi stěnami omítnutými na bílo by ložnice nejspíš vypadala trochu sterilně. Cihlová plocha tenhle dojem příjemně narušuje a dodává prostoru osobitost.

_pastedGraphic-3

Jemně vápněné cihly zajímavě ozvláštní jednobarevnou kuchyni. Velice efektně vypadají například v kombinaci s bílou linkou a spotřebiči z nerezu.

_pastedGraphic-4

I malometrážní byt si může dovolit přiznané cihly. Stačí vhodně zvolit nábytek a výmalbu zbývajících stěn. Toto řešení také hezky odděluje prostor určený k práci od toho, ve kterém se odpočívá.

_pastedGraphic-5

Jestli nechcete mít zeď oranžovou, ale baví vás struktura cihel, prostě je natřete na bílo. Nevypadá to vůbec špatně, navíc před bílými cihlami lépe vyniknou květiny a různé bytové doplňky.

_pastedGraphic-6

Přiznaných cihel se nemusíte bát ani v koupelně, naopak je to zajímavý způsob, jak se vyhnout tomu, abyste z koupelny měli jednu velkou kachlíčkárnu. Zabudovaný otopný žebřík v provedení chrom působí na pozadí z odkrytých cihel přímo fantasticky.    

Foto: Housetohome.co.ukHomedit.comHomebunch.comRealDirect.comMinimalisti.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.