Nebojte se v interiéru ukázat cihly

13. 10. 2015
Získat v bytě opravdu výrazný prvek, který zaručeně zaujme jakoukoliv návštěvu, nemusí být vůbec složité. Stačí oškrábat omítku a vystavit na odiv cihlovou zeď. Budete asi sami překvapeni, jak moc se prostor v místnosti změní. Podívejte se na pár příkladů, kdy to zafungovalo.

_pastedGraphic-1

Ukázka kuchyně, kde po rekonstrukci kromě starého příborníku zůstala i část zdi z přiznaných cihel. Právě na jejím pozadí zrekonstruovaný, na bílo natřený příborník skvěle vynikne.

_pastedGraphic-2

Se všemi stěnami omítnutými na bílo by ložnice nejspíš vypadala trochu sterilně. Cihlová plocha tenhle dojem příjemně narušuje a dodává prostoru osobitost.

_pastedGraphic-3

Jemně vápněné cihly zajímavě ozvláštní jednobarevnou kuchyni. Velice efektně vypadají například v kombinaci s bílou linkou a spotřebiči z nerezu.

_pastedGraphic-4

I malometrážní byt si může dovolit přiznané cihly. Stačí vhodně zvolit nábytek a výmalbu zbývajících stěn. Toto řešení také hezky odděluje prostor určený k práci od toho, ve kterém se odpočívá.

_pastedGraphic-5

Jestli nechcete mít zeď oranžovou, ale baví vás struktura cihel, prostě je natřete na bílo. Nevypadá to vůbec špatně, navíc před bílými cihlami lépe vyniknou květiny a různé bytové doplňky.

_pastedGraphic-6

Přiznaných cihel se nemusíte bát ani v koupelně, naopak je to zajímavý způsob, jak se vyhnout tomu, abyste z koupelny měli jednu velkou kachlíčkárnu. Zabudovaný otopný žebřík v provedení chrom působí na pozadí z odkrytých cihel přímo fantasticky.    

Foto: Housetohome.co.ukHomedit.comHomebunch.comRealDirect.comMinimalisti.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.