Nastěhujte si do bytu lišky

16. 3. 2017
Zrzavým chlupatým potvůrkám je sice nejlépe doma v lese, úplně stejně spokojeně se ale můžou zabydlet třeba ve vaší kuchyni či obýváku. Vybrali jsme pro vás devět nejroztomilejších nápadů, jak žít společně s liškami.

_lisky1

Tapety pro malé i velké

I když vám liščí motivy mohou připadat spíše pro děti, když si dáte do obýváku velkoformátovou tapetu s liškami a doladíte ji třeba stejně barevným křeslem, vypadá to moc hezky i v „dospěláckém“ pokoji.

_lisky2

Pytel s fouskama

Tenhle sedací vak je celý ušitý z hebounkého plyše. Jen se do něj zabořit! Na lenošení s pohádkou o lišce Bystroušce si neumíme představit lepší posezení.

Polštář liška / Tadyjemoje.cz

S liškou pod hlavou

K chrnícímu liščátku se můžete sladce tulit klidně celou noc. Perfektně poslouží i na zasloužených dvacet po dlouhé zimní procházce lesem.

_lisky4

Tři liščátka plná hlíny

Z okenního parapetu na vás klidně může shlížet tohle trio zvědavců se sukulenty na hřbetu. Prostě malá, veselá liščí zahrádka.

_lisky5

Kafe, co má za ušima

Ranní kávu, odpolední šálek čaje i horké mléko na dobrou noc si můžete vychutnat přímo ze svého oblíbeného zvířátka.

_lisky6

Snídaně s liškou pod miskou

Nedělní brunch si klidně zpestřete zvířecí návštěvou. Ta z porcelánu má navíc jednu velkou výhodu – nic vám na stole nesežere.

_lisky7

Bude devět liščích

Díky těmto parádním liščím hodinám už nikdy nepřijdete pozdě. Je přitom jedno, jestli jdete do práce, na schůzku nebo jen do lesa na houby.

_lisky8

Noční společnice

Partička lišek vám s radostí posvítí na oblíbenou knížku před spaním a druhá parta na voňavém povlečení vás pak přikryje a postará se vám o sladké snění.

Foto: ameridecals.com, pbteen.com, katescreativespace.com, cottonbox.com.au, society6.com, buzzfeed.com, lavantgardiste.com, bloomingville.com, etsy.com, apartmenttherapy.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.