6 nápadů na netradiční využití pečicího papíru

16. 5. 2016
Už sám název pečicí papír jasně říká, k čemu asi tak bude určen, s trochou invence pro něj ale v domácnosti najdete i další využití. O tom, že pečicí papír nepatří jen do trouby, vás přesvědčí následují tipy na pěkně vypečené vychytávky do kuchyně i na stůl.

_papir7

Okouzlete návštěvu originálním menu

S tímhle menu na zdi oslníte své hosty ještě předtím, než se začne podávat první chod. Roli papíru navlékněte na tyč nebo kus provazu, přivrtejte a pak už jen stačí vymyslet, čím pohladíte chuťové buňky stolovníků.

Marmelády jako od babičky

Ať už si marmelády kupujete od sousedky, nebo si je připravujete poctivě doma, tyhle dekorativní papíry na víčka jim dodají ten správný domácí a starosvětský vzhled.

_Papir2

Zábavné servírování

Tenhle nápad je podle nás jednoduše geniální. Na tác nebo přímo na stůl položte kus pečicího papíru a rozložte na něj různé druhy sýrů či jiných pochoutek. Pak už jen k jednotlivým kouskům připište jejich názvy a celé to dozdobte detaily, které pobaví hosty.

_papir5

Nákupní seznam pěkně na očích

Otravuje vás psát si nákupní seznamy na útržky papíru, které pak doma beztak nemůžete najít? Vyrobte si doma jeden velký na zeď, kde budete mít všechny nákupy pěkně pohromadě. Stačit vám k tomu bude kus provázku, který protáhnete skrz roli papíru a zavěsíte na zeď v kuchyni.

Organické prostírání

Pečicí papír se dá skvěle využít i jako jednorázové eko prostírání. Nejenže má moderní rustikální říz, ale navíc je levné a po večeři je můžete hodit rovnou do recyklovaného odpadu. A máte-li chuť i obyčejné prostírání povýšit na designovou záležitost, pokreslete je bílým lihovým fixem.

1296x379Papir6

Prostřeno i s návodem na konzumaci

Zkuste i během prostírání stolu nechat volný průchod své tvořivosti a fantazii. Takový ubrus z papíru na pečení můžete pokreslit i popsat na sto způsobů, a vyladit tak večerní tabuli přímo na míru. Nám se líbil tenhle nápad, kdy hostitelka napsala na rautový stůl postup přípravy vaflí.

Foto: Veronicayem.wordpress.com, Nineandsixteen.com, Redbookmag.com, bistrounion.co.uk, TheKitchn.com, Apartmenttherapy.com, Nineandsixteen.com, Redbookmag.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.