6 nápadů na netradiční využití pečicího papíru

16. 5. 2016
Už sám název pečicí papír jasně říká, k čemu asi tak bude určen, s trochou invence pro něj ale v domácnosti najdete i další využití. O tom, že pečicí papír nepatří jen do trouby, vás přesvědčí následují tipy na pěkně vypečené vychytávky do kuchyně i na stůl.

_papir7

Okouzlete návštěvu originálním menu

S tímhle menu na zdi oslníte své hosty ještě předtím, než se začne podávat první chod. Roli papíru navlékněte na tyč nebo kus provazu, přivrtejte a pak už jen stačí vymyslet, čím pohladíte chuťové buňky stolovníků.

Marmelády jako od babičky

Ať už si marmelády kupujete od sousedky, nebo si je připravujete poctivě doma, tyhle dekorativní papíry na víčka jim dodají ten správný domácí a starosvětský vzhled.

_Papir2

Zábavné servírování

Tenhle nápad je podle nás jednoduše geniální. Na tác nebo přímo na stůl položte kus pečicího papíru a rozložte na něj různé druhy sýrů či jiných pochoutek. Pak už jen k jednotlivým kouskům připište jejich názvy a celé to dozdobte detaily, které pobaví hosty.

_papir5

Nákupní seznam pěkně na očích

Otravuje vás psát si nákupní seznamy na útržky papíru, které pak doma beztak nemůžete najít? Vyrobte si doma jeden velký na zeď, kde budete mít všechny nákupy pěkně pohromadě. Stačit vám k tomu bude kus provázku, který protáhnete skrz roli papíru a zavěsíte na zeď v kuchyni.

Organické prostírání

Pečicí papír se dá skvěle využít i jako jednorázové eko prostírání. Nejenže má moderní rustikální říz, ale navíc je levné a po večeři je můžete hodit rovnou do recyklovaného odpadu. A máte-li chuť i obyčejné prostírání povýšit na designovou záležitost, pokreslete je bílým lihovým fixem.

1296x379Papir6

Prostřeno i s návodem na konzumaci

Zkuste i během prostírání stolu nechat volný průchod své tvořivosti a fantazii. Takový ubrus z papíru na pečení můžete pokreslit i popsat na sto způsobů, a vyladit tak večerní tabuli přímo na míru. Nám se líbil tenhle nápad, kdy hostitelka napsala na rautový stůl postup přípravy vaflí.

Foto: Veronicayem.wordpress.com, Nineandsixteen.com, Redbookmag.com, bistrounion.co.uk, TheKitchn.com, Apartmenttherapy.com, Nineandsixteen.com, Redbookmag.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.