Jak si vybrat správnou kuchyň

20. 6. 2016
Pokud právě řešíte novou kuchyni, dejte si při výběru záležet. Při tak široké nabídce, jaká je zrovna na trhu, totiž můžete snadno sáhnout vedle.

_kuchyn1

Požádali jsme Petru Štrofovou z firmy HANÁK NÁBYTEK (přední český výrobce kuchyní), aby nám poradila, o co se při výběru kuchyně zajímat. Co je základem kvalitní kuchyně? 

Jednoznačně kvalitní materiál a zpracování. Pokud má korpus skříňky vysokou hustotu materiálu a nešizenou tloušťku, pak víc unese, neprohýbá se a lépe v něm drží kování. Kuchyň se vám nerozpadne po pár letech užívání. Dovolím si banálnější, ale trefné srovnání – když chcete kvalitní čokoládu, také očekáváte vysoký podíl kakaa, ne umělou náhražku. Obaly mohou vypadat stejně, ale podstatné je, co je uvnitř.

Jaké povrchy dvířek doporučujete a proč?

Jednoznačně lak a kvalitní dýhy. Lak je vždy kvalitnější než fólie. Někteří prodejci se bohužel nerozpakují žádat za dvířka s fólií podobné peníze jako za ta lakovaná. Spoléhají na to, že zákazník nepozná rozdíl, nebo používají zavádějící reklamu.

_Kuchyn2

Občas slýcháme o zdravotně nezávadném nábytku. Copak nábytek může škodit zdraví?

Možná vás to překvapí, ale z nábytku se běžně uvolňují škodliviny, především formaldehyd. Neznalý zákazník to netuší, protože není informován. Toto téma je tabu. Představte si hermeticky uzavřenou domácnost. Perfektně utěsněná okna a dveře. A v tomto prostoru se dnes a denně uvolňují tyto látky, které dýcháte vy i vaše děti.

A co servis, další služby, záruky? Co máme požadovat? 

Po dobrém výrobci můžete i po letech žádat opravu dvířek nebo u něj doobjednat část kuchyně. Uchovává totiž technologicky jak vzory kuchyní, tak barvy a materiály. Neřekne vám, že dvířka neopraví, protože je daná barva či model už vyřazený. K výrobci můžete přijít po řadě let a doobjednat třeba obývák. Myslíte, že vám nábytkový řetězec nabídne totéž?

Co mě ještě přesvědčí o kvalitě? 

Kvalitní vzorky na prodejně a profesionální personál jsou základ. Mimo to se rozhodně zaměřte na nafocené realizace u zákazníků. Ty prozradí víc než sebelepší katalogová fotka.

Foto: Hanák Nábytek

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.