Jak si vybrat správnou kuchyň

20. 6. 2016
Pokud právě řešíte novou kuchyni, dejte si při výběru záležet. Při tak široké nabídce, jaká je zrovna na trhu, totiž můžete snadno sáhnout vedle.

_kuchyn1

Požádali jsme Petru Štrofovou z firmy HANÁK NÁBYTEK (přední český výrobce kuchyní), aby nám poradila, o co se při výběru kuchyně zajímat. Co je základem kvalitní kuchyně? 

Jednoznačně kvalitní materiál a zpracování. Pokud má korpus skříňky vysokou hustotu materiálu a nešizenou tloušťku, pak víc unese, neprohýbá se a lépe v něm drží kování. Kuchyň se vám nerozpadne po pár letech užívání. Dovolím si banálnější, ale trefné srovnání – když chcete kvalitní čokoládu, také očekáváte vysoký podíl kakaa, ne umělou náhražku. Obaly mohou vypadat stejně, ale podstatné je, co je uvnitř.

Jaké povrchy dvířek doporučujete a proč?

Jednoznačně lak a kvalitní dýhy. Lak je vždy kvalitnější než fólie. Někteří prodejci se bohužel nerozpakují žádat za dvířka s fólií podobné peníze jako za ta lakovaná. Spoléhají na to, že zákazník nepozná rozdíl, nebo používají zavádějící reklamu.

_Kuchyn2

Občas slýcháme o zdravotně nezávadném nábytku. Copak nábytek může škodit zdraví?

Možná vás to překvapí, ale z nábytku se běžně uvolňují škodliviny, především formaldehyd. Neznalý zákazník to netuší, protože není informován. Toto téma je tabu. Představte si hermeticky uzavřenou domácnost. Perfektně utěsněná okna a dveře. A v tomto prostoru se dnes a denně uvolňují tyto látky, které dýcháte vy i vaše děti.

A co servis, další služby, záruky? Co máme požadovat? 

Po dobrém výrobci můžete i po letech žádat opravu dvířek nebo u něj doobjednat část kuchyně. Uchovává totiž technologicky jak vzory kuchyní, tak barvy a materiály. Neřekne vám, že dvířka neopraví, protože je daná barva či model už vyřazený. K výrobci můžete přijít po řadě let a doobjednat třeba obývák. Myslíte, že vám nábytkový řetězec nabídne totéž?

Co mě ještě přesvědčí o kvalitě? 

Kvalitní vzorky na prodejně a profesionální personál jsou základ. Mimo to se rozhodně zaměřte na nafocené realizace u zákazníků. Ty prozradí víc než sebelepší katalogová fotka.

Foto: Hanák Nábytek

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.