Námořník zakotvil na vrcholku kopce

Autor: TadyJeMoje.cz
S prvním manželem postavila paní Zdena dům. Ten po rozvodu prodali a z výnosu za prodej uhradila byt v centru Děčína. Druhý manžel Martin je námořník a plaví se na lodi mezi Holandskem a Německem. A možná i díky jeho povolání byl vlastní dům odjakživa jeho sen.

01 Dům_čelní pohledDSC_0194

Těžké rozhodování

 

 

 

Zdenka Štěpánková pracuje v mateřské školce. Do stavby druhého domu, tzn. zažívat všechny ty trable s papírováním, materiálem, řemeslníky atd., se jí vůbec nechtělo. Jenže po deseti letech bydlení v centru Děčína došla k závěru, že už to není ono a po práci chce mít především klid a přírodu. Navíc manžel měl o bydlení svou vysněnou představu.

Detailní průzkum okolí Děčína

Pan Martin dříve jezdil se sanitkou, takže měl okolí Děčína skutečně důkladně načtené. Když se tedy Štěpánkovi rozhodli město opustit, navrhl Martin kvůli krásnému okolí Arnoltice a ty se Zdeně zalíbily na první pohled. Jsou sice dost vysoko na kopci, může tam i nepěkně foukat, ale to na půvabu toho místa a úžasným výhledem vůbec nic neubírá.

Oba domy s úvěrem

Oba dva domy postavila Zdena s úvěrem od Lišky. Nebyla to náhoda, svého finančního poradce pana Kopeckého zná od 16 let ze školy. Nedá na něj dopustit, pomohl jim se vším a dokázal najít řešení i poměrně svízelné situace, do níž se dostali cizím zaviněním.

Prostorný domov

Původní typový projekt si Štěpánkovi upravili. Přidali arkýř, který výrazně rozšířil obývací pokoj s kuchyňským koutem. Dům trochu klame, zvenčí nevypadá ani zdaleka tak velký jako uvnitř. Z obýváku bude možné vyjít na velkou, téměř třicetimetrovou venkovní terasu.

Tři dětské pokoje, každý s jinou náladou

Do domu se pohodlně vejde všech pět členů rodiny včetně zvířeny. V patře jsou čtyři pokoje a koupelna. Každé z dětí, Veronika, Adriana i Martin, má svůj pokoj a v přízemí je navíc pokoj pro hosty.

Skvělé bydlení i pro auto a nářadí

Garáž s druhým parkovacím stáním je samostatně vedle domu, dostavuje se i samostatný dřevěný domek na zahradní nářadí. Ze zahrady je neopakovatelný výhled do krásné zvlněné krajiny Děčínska.

 Lze tedy říct, že námořník Martin doplul do klidného přístavu a bezpečně zakotvil na vrcholku kopce.

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.