Námořník zakotvil na vrcholku kopce

8. 12. 2014
S prvním manželem postavila paní Zdena dům. Ten po rozvodu prodali a z výnosu za prodej uhradila byt v centru Děčína. Druhý manžel Martin je námořník a plaví se na lodi mezi Holandskem a Německem. A možná i díky jeho povolání byl vlastní dům odjakživa jeho sen.

01 Dům_čelní pohledDSC_0194

Těžké rozhodování

 

 

 

Zdenka Štěpánková pracuje v mateřské školce. Do stavby druhého domu, tzn. zažívat všechny ty trable s papírováním, materiálem, řemeslníky atd., se jí vůbec nechtělo. Jenže po deseti letech bydlení v centru Děčína došla k závěru, že už to není ono a po práci chce mít především klid a přírodu. Navíc manžel měl o bydlení svou vysněnou představu.

Detailní průzkum okolí Děčína

Pan Martin dříve jezdil se sanitkou, takže měl okolí Děčína skutečně důkladně načtené. Když se tedy Štěpánkovi rozhodli město opustit, navrhl Martin kvůli krásnému okolí Arnoltice a ty se Zdeně zalíbily na první pohled. Jsou sice dost vysoko na kopci, může tam i nepěkně foukat, ale to na půvabu toho místa a úžasným výhledem vůbec nic neubírá.

Oba domy s úvěrem

Oba dva domy postavila Zdena s úvěrem od Lišky. Nebyla to náhoda, svého finančního poradce pana Kopeckého zná od 16 let ze školy. Nedá na něj dopustit, pomohl jim se vším a dokázal najít řešení i poměrně svízelné situace, do níž se dostali cizím zaviněním.

Prostorný domov

Původní typový projekt si Štěpánkovi upravili. Přidali arkýř, který výrazně rozšířil obývací pokoj s kuchyňským koutem. Dům trochu klame, zvenčí nevypadá ani zdaleka tak velký jako uvnitř. Z obýváku bude možné vyjít na velkou, téměř třicetimetrovou venkovní terasu.

Tři dětské pokoje, každý s jinou náladou

Do domu se pohodlně vejde všech pět členů rodiny včetně zvířeny. V patře jsou čtyři pokoje a koupelna. Každé z dětí, Veronika, Adriana i Martin, má svůj pokoj a v přízemí je navíc pokoj pro hosty.

Skvělé bydlení i pro auto a nářadí

Garáž s druhým parkovacím stáním je samostatně vedle domu, dostavuje se i samostatný dřevěný domek na zahradní nářadí. Ze zahrady je neopakovatelný výhled do krásné zvlněné krajiny Děčínska.

 Lze tedy říct, že námořník Martin doplul do klidného přístavu a bezpečně zakotvil na vrcholku kopce.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.