Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Z plechových barelů si jednoduše uděláte skříňky do kuchyně i obýváku. Stačí z části boční stěny udělat praktická dvířka a dovnitř vsadit dvě nebo tři plochy jako poličky. Získáte tak stylový minibar nebo třeba solitérní kousek do předsíně.

Pěkně vypolstrované křesílko je dostatečně pohodlné na to, aby se v něm s barelem za hlavou daly příjemně sledovat oblíbené seriály.

Napadlo by vás někdy, jak pěkně a elegantně může působit industriálně zařízená ložnice s přiznaným zdivem, v níž jako noční stolek slouží načerno natřený plechový barel?

Hudebně mixážní pult nebo taková větší hrací skříňka v téhle fešácké úpravě se určitě stane terčem obdivu každého z návštěvníků vaší domácí party.

Tvorba neobvyklého nábytku z barelů se může stát velmi kreativní zábavou pro každého, komu se tenhle způsob recyklace zalíbí. Vzniknout tak mohou působivé noční stolky, knihovničky, minibary, netradiční úložné prostory anebo pohodlné posezení.

Klidně se vsadíme, že takovéto umyvadlo doma nikdo z vašich přátel nemá. Jestli chcete být první, pusťte se do výroby podobně nevšedního vybavení své koupelny nebo rovnou celého bytu!

Jestli vás podobné kousky baví, přečtěte si také článek o nábytku z popelnic.

Foto: pbs.twimg.com, de.dawanda.com, atelievintage.com.br,  diytotry.com,  lockengeloet.com, upcycledzine.com, en.paperblog.com, onechitecture.com.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.

Malinký mezonet z Madridu

6. 2. 2018
Vysoký strop a šikovný designér stojí za vznikem vzdušného městského studia mezonetového typu. Autorem jeho vizuální podoby je Andrey Barinov, který rád posouvá hranice malometrážního bydlení. Nedávno jsme psali o jeho projektu na Tchaj-wanu, další limity menšího interiéru otestoval naposledy v minulém roce, kdy dostal na starost projekt ve španělském Madridu.