Na pavouka nejlépe s plamenometem?

Autor: TadyJeMoje.cz
Stalo se v Americe. Mladý muž zahlédl v prádelně svého domu pavouka. K jeho likvidaci použil improvizovaný plamenomet: barvu ve spreji a zapalovač.

Na první pokus pavouk před plamenem zacouval do spáry ve zdivu. Napodruhé už byl mladý muž úspěšnější. Přiblížil plamen ke spáře a pavoukův osud byl zpečetěn. „Úkol splněn,“ mohl si plamenometník říci. To by ovšem nesměl s pavoukem posléze shořet celý dům.

Kdyby jako správný mamánek nechal všechno na matce, měl by nejen vypráno, vyžehleno i uloženo, ale měl by i střechu nad hlavou.

Ano, nebo ne?

 Ohňostroj_malý

Možná se ten mládenec jen připravoval na silvestrovskou půlnoc. A hledal, čím originálním by přispěl do mozaiky popůlnočních odpalů, ohňostrojů světlic, gejzírů svištících raket a výbuchů nepřeberného množství pyrotechniky. Ale nezdá se, že by to našel.

Někdy, občas až zpravidla fungují podobným způsobem jako onen Američan světlice, dělobuchy, petardy, rachejtle, rakety, bengálské ohně atd. Nejčastěji pak hoří travní porosty, popelnice, kontejnery, keře, věci na balkónech, tu a tam je obětí zaparkované auto nebo byt. Škody na majetku jdou do milionů.

Bohužel každoročně si pár lidí způsobí i těžké zranění. Plná náruč výbušné pyrotechniky a bezbřehé sebevědomí nejsou dobrou kombinací.

Takže krásný novoroční ohňostroj. A vzpomeňte si na inspirativní souboj plamenometu s pavoukem.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.