Na pavouka nejlépe s plamenometem?

31. 12. 2014
Stalo se v Americe. Mladý muž zahlédl v prádelně svého domu pavouka. K jeho likvidaci použil improvizovaný plamenomet: barvu ve spreji a zapalovač.

Na první pokus pavouk před plamenem zacouval do spáry ve zdivu. Napodruhé už byl mladý muž úspěšnější. Přiblížil plamen ke spáře a pavoukův osud byl zpečetěn. „Úkol splněn,“ mohl si plamenometník říci. To by ovšem nesměl s pavoukem posléze shořet celý dům.

Kdyby jako správný mamánek nechal všechno na matce, měl by nejen vypráno, vyžehleno i uloženo, ale měl by i střechu nad hlavou.

Ano, nebo ne?

 Ohňostroj_malý

Možná se ten mládenec jen připravoval na silvestrovskou půlnoc. A hledal, čím originálním by přispěl do mozaiky popůlnočních odpalů, ohňostrojů světlic, gejzírů svištících raket a výbuchů nepřeberného množství pyrotechniky. Ale nezdá se, že by to našel.

Někdy, občas až zpravidla fungují podobným způsobem jako onen Američan světlice, dělobuchy, petardy, rachejtle, rakety, bengálské ohně atd. Nejčastěji pak hoří travní porosty, popelnice, kontejnery, keře, věci na balkónech, tu a tam je obětí zaparkované auto nebo byt. Škody na majetku jdou do milionů.

Bohužel každoročně si pár lidí způsobí i těžké zranění. Plná náruč výbušné pyrotechniky a bezbřehé sebevědomí nejsou dobrou kombinací.

Takže krásný novoroční ohňostroj. A vzpomeňte si na inspirativní souboj plamenometu s pavoukem.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.