Na pavouka nejlépe s plamenometem?

Autor: TadyJeMoje.cz
Stalo se v Americe. Mladý muž zahlédl v prádelně svého domu pavouka. K jeho likvidaci použil improvizovaný plamenomet: barvu ve spreji a zapalovač.

Na první pokus pavouk před plamenem zacouval do spáry ve zdivu. Napodruhé už byl mladý muž úspěšnější. Přiblížil plamen ke spáře a pavoukův osud byl zpečetěn. „Úkol splněn,“ mohl si plamenometník říci. To by ovšem nesměl s pavoukem posléze shořet celý dům.

Kdyby jako správný mamánek nechal všechno na matce, měl by nejen vypráno, vyžehleno i uloženo, ale měl by i střechu nad hlavou.

Ano, nebo ne?

 Ohňostroj_malý

Možná se ten mládenec jen připravoval na silvestrovskou půlnoc. A hledal, čím originálním by přispěl do mozaiky popůlnočních odpalů, ohňostrojů světlic, gejzírů svištících raket a výbuchů nepřeberného množství pyrotechniky. Ale nezdá se, že by to našel.

Někdy, občas až zpravidla fungují podobným způsobem jako onen Američan světlice, dělobuchy, petardy, rachejtle, rakety, bengálské ohně atd. Nejčastěji pak hoří travní porosty, popelnice, kontejnery, keře, věci na balkónech, tu a tam je obětí zaparkované auto nebo byt. Škody na majetku jdou do milionů.

Bohužel každoročně si pár lidí způsobí i těžké zranění. Plná náruč výbušné pyrotechniky a bezbřehé sebevědomí nejsou dobrou kombinací.

Takže krásný novoroční ohňostroj. A vzpomeňte si na inspirativní souboj plamenometu s pavoukem.

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.