5 neokoukaných dekorací z mušlí

27. 7. 2016
Letos už žádné mušle, říkáte si každý rok, a pak si jich z dovolené vezete tolik, že vás málem ani nepustí do letadla? V tom případě jste tu správně. Vybrali jsme 5 neokoukaných dekorací, díky kterým i panelákový byt získá přímořskou atmosféru.

_Musle1

Větším mušlím i sebepodivnějšího tvaru sluší různé druhy sukulentů. Tyhle rostlinky nejenže vypadají naprosto skvěle, ale ještě ke všemu se o ně skoro nemusíte starat, protože jsou zvyklé přežívat v poušti.

_Musle2

Teplá letní noc, sklenice vychlazeného bílého vína a osvětlení z mušlí. Díky téhle kombinaci možná uslyšíte i šum moře! Poslepovat mušle okolo žároviček je sice piplačka, ale za ten výsledek to stojí.

_Musle3

Mít domek někde u moře je sice pro drtivou většinu obyvatel České republiky nesplnitelný sen, ale interiér si v tomhle stavu můžete zařídit i u vás doma. Stačí zarámovat pár vašich nejkrásnějších úlovků, vyladit zbytek do modrobílé a možná si ještě v bytě udělat trochu průvan pro ten pocit vánku foukajícího od moře.

_musle4

Tenhle věnec z mušlí vám doma nemusí viset jenom o adventu, vydrží klidně celý rok. Nebojte se využít i ty nejmenší nebo trochu polámané mušličky, protože v tom množství se to ztratí.

Přírodní materiály vám vždycky zútulní dům. V tomto případě navíc hodně elegantně a s puncem luxusu. Černá barva a lesk zkrátka udělají své. Pokud milujete mušle hlavně na talíři, máte aspoň další důvod, proč se jimi nezřízeně přejídat.

Foto: beachblissliving.com,  homedit.com, agkdesignstudio.com, decoratedchaos.blogspot.com, littlepieceofme.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.