Módní návrhářka bydlí na Montmarteru v barevném bytě

8. 3. 2016
Jaký mají módní návrháři vkus, co se oblékání týče, můžeme vidět na jejich módních přehlídkách. O tom, jak takoví lidé bydlí, toho ale moc nevíme. Unikátní příležitost se nám naskytla, když nás bytoví architekti ze studia Sabo Project nechali nahlédnout do svého portfolia, v němž čestné místo zaujímá úprava interiéru bytu jedné mladé módní návrhářky nacházejícího se v Paříži, přímo na Montmarteru.

_Navrharka_1

Moderní bydlení v historickém domě

Byt se nachází v nejvyšším patře obytného domu z 19. století. Při pohledu zvenku na vás sice dýchne historie, ale objevíte se v úplně jiném světě, jakmile vystoupáte všech sedm podlaží (v domě totiž není výtah, takže na výšlapy jsou lidé z Montmartru zvyklí). Ve světě, kde vládne světlo a barvy. Těžko uvěřit, že kdysi tady býval docela neútulný, tmavý prostor.

_Navrarka_2

Stěny musely pryč

V roce 2015 prošel asi sedmdesátimetrový byt rozsáhlou rekonstrukcí, pod níž je podepsáno studio SABO project. Hlavním úkolem architektů bylo předělat interiéry tak, aby se maximálně využil prostor. Začalo se odstraněním všech zdí, které nebyly nosné, čímž se interiéry otevřely, propojily a prosvětlily. Odstraněním příček se architekti především zbavili nepříjemných temných zákoutí, jichž bylo před rekonstrukcí v bytě opravdu hodně.

_Navrharka_3

Za tři měsíce bylo hotovo

Rekonstrukce probíhala ve dvou etapách, přičemž každá z nich trvala měsíc a půl. Nejprve přišla na řadu společenská místnost s jídelnou a mezipatrem, které slouží jako ložnice pro hosty. Ve druhé fázi úprav si architekti posvítili na kuchyň a hlavní ložnici.

_Navrharka_4

Světlo a barvy podle gusta majitelky

Mladá návrhářka si hlavně přála mít v interiéru dostatek světla. Proto byla jako základ použita bílá barva, která nechává vyniknout ostatní výrazné barevné prvky i tmavou dřevěnou podlahu. Za pozornost rozhodně stojí přiznané střešní trámy, které interiéru dodávají styl.

_Navrharka_5

Nezvyklé schodiště ušetřilo prostor

Prostor je rozdělen na dvě části. Hlavní předěl tvoří široká multifunkční stěna s řadou posuvných dvířek a přepážek. Najdeme v ní schovanou šatnu i úložiště pro látky, s nimiž návrhářka denně pracuje, a slouží také jako originální schodiště do mezipatra s nezvykle nepravidelnými tvary. „Tento typ schodiště skvěle šetří prostor a navíc jsme chtěli použít něco neobvyklého. Sice se může zdát, že je po něm náročné vylézt nahoru, ale ve skutečnosti je schodiště velmi pohodlné,“ ujišťuje autor rekonstrukce Alex Delaunay.

_Navrharka_6

Kuchyně se pyšní vertikální zahradou

Před zmiňovanou stěnou se nachází obývací pokoj, za stěnou je schovaná kuchyně. Neobvyklá kovová pracovní deska vyvolává industriální dojem, s nímž kontrastuje pogumovaná podlaha složená z celkem 25 barevných pruhů ve 14 různých odstínech.

_Navrharka_7

V kuchyni si také nelze nevšimnout malé vertikální zahrady pro pěstování čerstvých bylinek. Každý z celkem 26 keramických květináčů má integrovanou nádržku na vodu a umožňuje majitelce bylinky otáček, takže teoreticky mohou růst skoro všemi směry.

_Navrharka_8

Foto:

Sabo-project.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.