Módní návrhářka bydlí na Montmarteru v barevném bytě

Jaký mají módní návrháři vkus, co se oblékání týče, můžeme vidět na jejich módních přehlídkách. O tom, jak takoví lidé bydlí, toho ale moc nevíme. Unikátní příležitost se nám naskytla, když nás bytoví architekti ze studia Sabo Project nechali nahlédnout do svého portfolia, v němž čestné místo zaujímá úprava interiéru bytu jedné mladé módní návrhářky nacházejícího se v Paříži, přímo na Montmarteru.

_Navrharka_1

Moderní bydlení v historickém domě

Byt se nachází v nejvyšším patře obytného domu z 19. století. Při pohledu zvenku na vás sice dýchne historie, ale objevíte se v úplně jiném světě, jakmile vystoupáte všech sedm podlaží (v domě totiž není výtah, takže na výšlapy jsou lidé z Montmartru zvyklí). Ve světě, kde vládne světlo a barvy. Těžko uvěřit, že kdysi tady býval docela neútulný, tmavý prostor.

_Navrarka_2

Stěny musely pryč

V roce 2015 prošel asi sedmdesátimetrový byt rozsáhlou rekonstrukcí, pod níž je podepsáno studio SABO project. Hlavním úkolem architektů bylo předělat interiéry tak, aby se maximálně využil prostor. Začalo se odstraněním všech zdí, které nebyly nosné, čímž se interiéry otevřely, propojily a prosvětlily. Odstraněním příček se architekti především zbavili nepříjemných temných zákoutí, jichž bylo před rekonstrukcí v bytě opravdu hodně.

_Navrharka_3

Za tři měsíce bylo hotovo

Rekonstrukce probíhala ve dvou etapách, přičemž každá z nich trvala měsíc a půl. Nejprve přišla na řadu společenská místnost s jídelnou a mezipatrem, které slouží jako ložnice pro hosty. Ve druhé fázi úprav si architekti posvítili na kuchyň a hlavní ložnici.

_Navrharka_4

Světlo a barvy podle gusta majitelky

Mladá návrhářka si hlavně přála mít v interiéru dostatek světla. Proto byla jako základ použita bílá barva, která nechává vyniknout ostatní výrazné barevné prvky i tmavou dřevěnou podlahu. Za pozornost rozhodně stojí přiznané střešní trámy, které interiéru dodávají styl.

_Navrharka_5

Nezvyklé schodiště ušetřilo prostor

Prostor je rozdělen na dvě části. Hlavní předěl tvoří široká multifunkční stěna s řadou posuvných dvířek a přepážek. Najdeme v ní schovanou šatnu i úložiště pro látky, s nimiž návrhářka denně pracuje, a slouží také jako originální schodiště do mezipatra s nezvykle nepravidelnými tvary. „Tento typ schodiště skvěle šetří prostor a navíc jsme chtěli použít něco neobvyklého. Sice se může zdát, že je po něm náročné vylézt nahoru, ale ve skutečnosti je schodiště velmi pohodlné,“ ujišťuje autor rekonstrukce Alex Delaunay.

_Navrharka_6

Kuchyně se pyšní vertikální zahradou

Před zmiňovanou stěnou se nachází obývací pokoj, za stěnou je schovaná kuchyně. Neobvyklá kovová pracovní deska vyvolává industriální dojem, s nímž kontrastuje pogumovaná podlaha složená z celkem 25 barevných pruhů ve 14 různých odstínech.

_Navrharka_7

V kuchyni si také nelze nevšimnout malé vertikální zahrady pro pěstování čerstvých bylinek. Každý z celkem 26 keramických květináčů má integrovanou nádržku na vodu a umožňuje majitelce bylinky otáček, takže teoreticky mohou růst skoro všemi směry.

_Navrharka_8

Foto:

Sabo-project.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.