Modernizace pokoje, ve kterém nebydlí lidé

Autor: TadyJeMoje.cz
Modernizovat nemusí nutně znamenat renovovat střechu, kuchyň nebo koupelnu. Ve čtyřech a půl milionu domácností v ČR totiž podle odhadů žijí téměř dva miliony psů a milion koček. To znamená, že je najdete bezmála v každé druhé domácnosti.

07 I Podlaha

Začátek obstarala jedna kočka jako dárek.

Majitelé rodinného domu několik kilometrů za Prahou se před pár lety rozhodli pořídit dceři kočku. Dárek byl přijat s nadšením. Po dvou letech se ukázalo, že koček nějakým způsobem postupně přibylo a najednou jsou v domě tři. Správě řečeno v době, protože volně ven nechodí.

Objevila se nutnost vyřešit kočičí bydlení.

Volba nakonec padla na nepříliš často využívaný pokoj pro hosty. Jak se časem ukázalo, řada přátel trpí alergií na kočky, takže nebyl tak často potřeba. Jak ho ale upravit, aby se z něj stal skutečně plnohodnotný domov pro kočičí smečku?

Budovalo se postupně. Nejprve to byly pelíšky na zemi.

Potom přibývala škrabadla ze sisálových provazů, odpočívadla a podobně. Nakonec se to paní domu rozhodla vyřešit systematicky. Hledala na internetu, pak pozvala specializovanou firmu. Výsledkem snažení byla malá replika výběhu šelem v zoologické zahradě.

Zahradě kralují dva velcí psi.

Proto bylo nutné vyřešit přístup koček na zahradu. Řešení se našlo. Vstup na zahradu chrání dostatečně prostorná drátěná klec ve výšce pokoje. Zároveň se kočky nemohou ztratit, zatoulat nebo si najít domov o někoho jiného. To kočky dovedou také.

07 J_Výběh zvenku

PRAVIDLA SPRÁVNÉHO MAJITELE/PARŤÁKA DOMÁCÍHO MAZLÍČKA:

1// Zajistit krmivo s vyváženým složením (občasný kočičí pamlsek přijde vhod)

2// Vždy a za všech okolností dostatek čisté studené vody (některé kočky milují vodu i jinak než jen na pití)

3// Vyčlenit suché a klidné místo na spaní (kočka si ale nedá poroučet)

4// Dostatek času stráveného s rodinou (kočka je ohromně společenská, i když svá)

5// Lékařskou péči a vakcinaci (nikdo vám tak nepochválí domácí zvířátko jako veterinář, chválí zadarmo, ostatní si naúčtuje)

6// Při delší nepřítomnosti majitele/parťáka zabezpečit kočce domů krmení, čerstvou vodu a výměnu steliva (vaši nepřítomnost kočka zkousne lépe v domácím, důvěrné známém prostředí)

7// Udržovat kočičí WC v maximální čistotě (když je stelivo příliš nasáklé, kočce to vadí a pak to může vadit i vám)

8// Není-li vaše kočka určena k chovu, zvažte kastraci

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.