Modernizace pokoje, ve kterém nebydlí lidé

24. 12. 2014
Modernizovat nemusí nutně znamenat renovovat střechu, kuchyň nebo koupelnu. Ve čtyřech a půl milionu domácností v ČR totiž podle odhadů žijí téměř dva miliony psů a milion koček. To znamená, že je najdete bezmála v každé druhé domácnosti.

07 I Podlaha

Začátek obstarala jedna kočka jako dárek.

Majitelé rodinného domu několik kilometrů za Prahou se před pár lety rozhodli pořídit dceři kočku. Dárek byl přijat s nadšením. Po dvou letech se ukázalo, že koček nějakým způsobem postupně přibylo a najednou jsou v domě tři. Správě řečeno v době, protože volně ven nechodí.

Objevila se nutnost vyřešit kočičí bydlení.

Volba nakonec padla na nepříliš často využívaný pokoj pro hosty. Jak se časem ukázalo, řada přátel trpí alergií na kočky, takže nebyl tak často potřeba. Jak ho ale upravit, aby se z něj stal skutečně plnohodnotný domov pro kočičí smečku?

Budovalo se postupně. Nejprve to byly pelíšky na zemi.

Potom přibývala škrabadla ze sisálových provazů, odpočívadla a podobně. Nakonec se to paní domu rozhodla vyřešit systematicky. Hledala na internetu, pak pozvala specializovanou firmu. Výsledkem snažení byla malá replika výběhu šelem v zoologické zahradě.

Zahradě kralují dva velcí psi.

Proto bylo nutné vyřešit přístup koček na zahradu. Řešení se našlo. Vstup na zahradu chrání dostatečně prostorná drátěná klec ve výšce pokoje. Zároveň se kočky nemohou ztratit, zatoulat nebo si najít domov o někoho jiného. To kočky dovedou také.

07 J_Výběh zvenku

PRAVIDLA SPRÁVNÉHO MAJITELE/PARŤÁKA DOMÁCÍHO MAZLÍČKA:

1// Zajistit krmivo s vyváženým složením (občasný kočičí pamlsek přijde vhod)

2// Vždy a za všech okolností dostatek čisté studené vody (některé kočky milují vodu i jinak než jen na pití)

3// Vyčlenit suché a klidné místo na spaní (kočka si ale nedá poroučet)

4// Dostatek času stráveného s rodinou (kočka je ohromně společenská, i když svá)

5// Lékařskou péči a vakcinaci (nikdo vám tak nepochválí domácí zvířátko jako veterinář, chválí zadarmo, ostatní si naúčtuje)

6// Při delší nepřítomnosti majitele/parťáka zabezpečit kočce domů krmení, čerstvou vodu a výměnu steliva (vaši nepřítomnost kočka zkousne lépe v domácím, důvěrné známém prostředí)

7// Udržovat kočičí WC v maximální čistotě (když je stelivo příliš nasáklé, kočce to vadí a pak to může vadit i vám)

8// Není-li vaše kočka určena k chovu, zvažte kastraci

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.