Modernizace pokoje, ve kterém nebydlí lidé

Autor: TadyJeMoje.cz
Modernizovat nemusí nutně znamenat renovovat střechu, kuchyň nebo koupelnu. Ve čtyřech a půl milionu domácností v ČR totiž podle odhadů žijí téměř dva miliony psů a milion koček. To znamená, že je najdete bezmála v každé druhé domácnosti.

07 I Podlaha

Začátek obstarala jedna kočka jako dárek.

Majitelé rodinného domu několik kilometrů za Prahou se před pár lety rozhodli pořídit dceři kočku. Dárek byl přijat s nadšením. Po dvou letech se ukázalo, že koček nějakým způsobem postupně přibylo a najednou jsou v domě tři. Správě řečeno v době, protože volně ven nechodí.

Objevila se nutnost vyřešit kočičí bydlení.

Volba nakonec padla na nepříliš často využívaný pokoj pro hosty. Jak se časem ukázalo, řada přátel trpí alergií na kočky, takže nebyl tak často potřeba. Jak ho ale upravit, aby se z něj stal skutečně plnohodnotný domov pro kočičí smečku?

Budovalo se postupně. Nejprve to byly pelíšky na zemi.

Potom přibývala škrabadla ze sisálových provazů, odpočívadla a podobně. Nakonec se to paní domu rozhodla vyřešit systematicky. Hledala na internetu, pak pozvala specializovanou firmu. Výsledkem snažení byla malá replika výběhu šelem v zoologické zahradě.

Zahradě kralují dva velcí psi.

Proto bylo nutné vyřešit přístup koček na zahradu. Řešení se našlo. Vstup na zahradu chrání dostatečně prostorná drátěná klec ve výšce pokoje. Zároveň se kočky nemohou ztratit, zatoulat nebo si najít domov o někoho jiného. To kočky dovedou také.

07 J_Výběh zvenku

PRAVIDLA SPRÁVNÉHO MAJITELE/PARŤÁKA DOMÁCÍHO MAZLÍČKA:

1// Zajistit krmivo s vyváženým složením (občasný kočičí pamlsek přijde vhod)

2// Vždy a za všech okolností dostatek čisté studené vody (některé kočky milují vodu i jinak než jen na pití)

3// Vyčlenit suché a klidné místo na spaní (kočka si ale nedá poroučet)

4// Dostatek času stráveného s rodinou (kočka je ohromně společenská, i když svá)

5// Lékařskou péči a vakcinaci (nikdo vám tak nepochválí domácí zvířátko jako veterinář, chválí zadarmo, ostatní si naúčtuje)

6// Při delší nepřítomnosti majitele/parťáka zabezpečit kočce domů krmení, čerstvou vodu a výměnu steliva (vaši nepřítomnost kočka zkousne lépe v domácím, důvěrné známém prostředí)

7// Udržovat kočičí WC v maximální čistotě (když je stelivo příliš nasáklé, kočce to vadí a pak to může vadit i vám)

8// Není-li vaše kočka určena k chovu, zvažte kastraci

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.