Modernizace pokoje, ve kterém nebydlí lidé

24. 12. 2014
Modernizovat nemusí nutně znamenat renovovat střechu, kuchyň nebo koupelnu. Ve čtyřech a půl milionu domácností v ČR totiž podle odhadů žijí téměř dva miliony psů a milion koček. To znamená, že je najdete bezmála v každé druhé domácnosti.

07 I Podlaha

Začátek obstarala jedna kočka jako dárek.

Majitelé rodinného domu několik kilometrů za Prahou se před pár lety rozhodli pořídit dceři kočku. Dárek byl přijat s nadšením. Po dvou letech se ukázalo, že koček nějakým způsobem postupně přibylo a najednou jsou v domě tři. Správě řečeno v době, protože volně ven nechodí.

Objevila se nutnost vyřešit kočičí bydlení.

Volba nakonec padla na nepříliš často využívaný pokoj pro hosty. Jak se časem ukázalo, řada přátel trpí alergií na kočky, takže nebyl tak často potřeba. Jak ho ale upravit, aby se z něj stal skutečně plnohodnotný domov pro kočičí smečku?

Budovalo se postupně. Nejprve to byly pelíšky na zemi.

Potom přibývala škrabadla ze sisálových provazů, odpočívadla a podobně. Nakonec se to paní domu rozhodla vyřešit systematicky. Hledala na internetu, pak pozvala specializovanou firmu. Výsledkem snažení byla malá replika výběhu šelem v zoologické zahradě.

Zahradě kralují dva velcí psi.

Proto bylo nutné vyřešit přístup koček na zahradu. Řešení se našlo. Vstup na zahradu chrání dostatečně prostorná drátěná klec ve výšce pokoje. Zároveň se kočky nemohou ztratit, zatoulat nebo si najít domov o někoho jiného. To kočky dovedou také.

07 J_Výběh zvenku

PRAVIDLA SPRÁVNÉHO MAJITELE/PARŤÁKA DOMÁCÍHO MAZLÍČKA:

1// Zajistit krmivo s vyváženým složením (občasný kočičí pamlsek přijde vhod)

2// Vždy a za všech okolností dostatek čisté studené vody (některé kočky milují vodu i jinak než jen na pití)

3// Vyčlenit suché a klidné místo na spaní (kočka si ale nedá poroučet)

4// Dostatek času stráveného s rodinou (kočka je ohromně společenská, i když svá)

5// Lékařskou péči a vakcinaci (nikdo vám tak nepochválí domácí zvířátko jako veterinář, chválí zadarmo, ostatní si naúčtuje)

6// Při delší nepřítomnosti majitele/parťáka zabezpečit kočce domů krmení, čerstvou vodu a výměnu steliva (vaši nepřítomnost kočka zkousne lépe v domácím, důvěrné známém prostředí)

7// Udržovat kočičí WC v maximální čistotě (když je stelivo příliš nasáklé, kočce to vadí a pak to může vadit i vám)

8// Není-li vaše kočka určena k chovu, zvažte kastraci

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.