Moderní městské bydlení zdobí obří nástěnná malba

Hodně výrazné bydlení v centru Bukurešti si letos pořídil umělecky založený pár z Rumunska. Ona je grafička, on si zase oblíbil DIY projekty. Do úprav svého harmonického domova, který se nachází v budově z počátku 20. století, se pustili s nadšením a promítli do něho své výtvarné ambice, zručnost i důraz na detail.

Nástěnná malba

Bytu vládne malba přes celou stěnu

Nástěnné malby mají letitou historii. Vždyť se řadí k těm úplně nejstarším výtvarným technikám, jimiž prosluly i z hodin dějepisu dobře známé jeskyně Altamira a Lascaux. To ale neznamená, že by nástěnné dekorace byly dávno passé. To, že podobná výzdoba frčí i v jedenadvacátém století, potvrzuje i tento moderní bukurešťský byt.

Autorkou návrhu originálního a nepřehlédnutelného potisku, který v bytě vytváří parádní artovou atmosféru a zároveň demonstruje osobitost svých obyvatel, je samotná majitelka. Velkoformátovou tapetu nechala umístit hned ke vchodu do bytu, odkud se vine celou vstupní chodbou, kde se její efekt ještě násobí odrazem v zrcadlech na šatní skříni. Vidět je dokonce i z obývacího pokoje a jídelny.

Dřevěné konferenční stolky

Dřevěné konferenční stolky vyrobil pán domu

Do utváření vizuální podoby bytu se zapojila i mužská polovina kreativního páru. Majitel bytu se zálibou v DIY projektech do obýváku vlastnoručně vyrobil dva konferenční stolky ze dřeva, které pro tento účel vysychalo celých šest měsíců, a vzal si na starost i výrobu poličkové knihovny.

Obývací pokoj odkazuje prostřednictvím stěny z betonu na industriální design. Ten totiž dává vyniknout uměleckým doplňkům. Hravě designéři vyřešili také vinotéku, kterou umístili na pomezí obýváku, jídelny a kuchyně. V podstatě jde o několik děr do zdi. Jednoduché a efektní! A v rohu za jídelním stolem jim nakonec ještě zbyl prázdný koutek pro zřízení útulné domácí pracovničky.

Prostor 2kk

Pustit světlo dovnitř

O zbylé prostory bytu 2+kk se dvěma koupelnami se postaralo Studio3+. Hlavním úkolem designérů se stala úprava dispozic bytu, aby co nejlépe odpovídal potřebám mladého páru a aby se do interiéru dostalo co nejvíce denního světla. Designéři proto z bývalé koupelny udělali kuchyňku. Nebyl to žádný velký problém, protože mohli použít už hotové rozvody vody a odpadu. Novou kuchyň otevřeli směrem do jídelny a společenské zóny, čímž se byt rozjasnil. Dojem z dřevěné kuchyňské linky skvěle pozvedá sytě žlutá digestoř ve tvaru krychle.

Otevřená kuchyň

Ložnice propojená s chodbou

Druhý větší zásah představovalo přesunutí vstupu do ložnice z jedné strany obývacího pokoje na druhou. Dveře do ložnice nyní plynule navazují na vstupní chodbu. V ložnici pro změnu zaujmou netradičně řešená svítidla. Místo klasických lampiček na nočním stolku tu po obou stranách postele visí ze stropu úzké lampy. Spínač mají majitelé samozřejmě po ruce.

Vzdušná ložnice

Foto: Cosmin Dragomir

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.