Milion poskytnutných úvěrů

Zodpovězte správně 6 milionových otázek, tj. označte u každé z nich jednu ze tří možností a za 6 správných odpovědí získejte slevu.

  1. FILM: Kdo by neznal britský film z roku 2008 Milionář z chatrče, ověnčený řadou Oscarů a Zlatých glóbů. Příběh se odehrává v Indii a je volnou adaptací prvotiny indického diplomata Vikase Swarukpa, jež se stala světovým bestsellerem. Kolik Oscarů film získal?

  2. LITERATURA: Legendární cestopis Marca Pola o jeho velké výpravě do Asie se jmenuje Milion (italsky Il Milione). Ze kterého století tento cestopis pochází?

  3. AUTA: V roce 2014 na silnicích po celém světě přibylo více než milion škodovek. Na jakou společnost jejich výrobce z Mladé Boleslavi navazuje?

  4. VZDÁLENOSTI: Kdybyste cestovali po rovníku, kolikrát byste jej museli projet, aby celková vzdálenost činila rovný milion kilometrů?

  5. HRAČKY: Před sedmnácti lety strhla velká vlna z lodi Tokio Express dvaašedesát kontejnerů. Jeden z nich byl naplněn miliony kousků stavebnice Lego. Dodnes jsou vyplavovány na britské pláže a stává se z nich netradiční turistická atrakce. Z čeho byl odvozen název proslulé dětské stavebnice?

  6. ŽIVOTNÍ PŘÁNÍ: „Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí, co mají dělat, když v neděli odpoledne …,“ řekla britská spisovatelka Susan Ertz (1894 – 1985), proslavená sentimentálními příběhy. Doplňte sloveso, které v citátu chybí a mimo jiné vyjadřuje jednu ze základních vlastností ostrovního klimatu.

 

Proč se ve všech otázkách objevuje milion? Proč zrovna milion je klíčovým slovem každé otázky?

Protože právě pro milion úvěrů si již lidé přišli do Českomoravské stavební spořitelny, které běžně přezdívají podle jejího maskota Liška. Protože právě v těchto dnech počet jejích úvěrů na opravy a úpravy domova, na jeho rekonstrukce a modernizace nebo pořízení zcela  nového bydlení dosáhl této rekordní hodnoty.

 

Milion poskytnutých úvěrů