Malý, ale vymazlený byt v São Paulu

16. 12. 2015
Pouhých 36 m2 tvoří dohromady dvouposchoďový apartmán v Brazílii. Co mu ale chybělo na metrech, to architekt Alan Chu dohnal vkusně vybraným nábytkem a chytrou kombinací barev. Jestli také máte hodně malý byt, podívejte se, jak pěkně by mohl vypadat.

_pastedGraphic

Bíle natřené cihlové zdi opticky zvětšují vnitřní prostor bytu, v němž není moc vysoký strop, protože v dalším podlaží se nachází ložnice. 

Červené akcenty vytvářejí příjemný kontrast k dřevěnému nábytku a stropu. Červenou barvu mají nejen lednice, koberec a nádobí, ale na červeno jsou natřené i vnitřní stěny skříněk. 

_bytv SP

Ani malý kousek místa vedle ledničky nezůstává nevyužitý. Výsuvná mini skříňka nabídne úložný prostor na kuchyňské nezbytnosti.

_pastedGraphic-3

Odlehčený stolek a křeslo působí skvěle, nezabírají přitom mnoho místa a podle potřeby se dají snadno přenést. 

Druhému rohu spodní části bytu vévodí sedačka, která může sloužit jako lůžko pro návštěvy. Umístěna je v blízkosti elegantně řešeného schodiště z černého plechu vedoucího do prvního patra, kde se nachází hlavní prostor na spaní. 

_pastedGraphic-2

V ložnici najdete pohodlné a prostorné lůžko i netradiční designové křesílko, dostatek světla místnosti dodává velké francouzské okno. Bezpečnost pohybu v prvním patře zajišťuje transparentní skleněné zábradlí. 

_pastedGraphic-5

Foto: Tinyhousepins.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.