LLEV – designovky s vlastním příběhem

Pokud do svého bytu hledáte netradiční designové kousky, vyplatí se zavítat do turnovského designového studia LLEV nebo v říjnu navštívit pražský Designblok, kde studio také představí svou tvorbu.

Studio si v roce 2004 založili dva absolventi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Eva Mochalová a Marcel Mochal. Své služby v oblasti produktového a grafického designu tak nabízejí zájemcům už dvanáctým rokem. „Používáme moderní metody a pracujeme s respektem k zadání. Působíme v Turnově, v samotném srdci Českého ráje,“ uvádí Mochalovi na svých webových stránkách a zatím se jim docela daří.

llev stul Pony - foto Jan Kuděj

 Co kus, to originál

Svižné nápady dvojice designérů využívají kupříkladu Becherovka, Pivovar Rohozec nebo třeba vlastníci designového stolu Laba Laba stavební firma Manumade. Na studiu je sympatické, že s každým o produktu diskutují, nechybí ani podrobné studie, co kus, to originál. Vedle nábytku realizují i sklo, porcelán nebo třeba šperky. Pracují s přírodními materiály stylem hand made design.

llev Stul List - foto Roman Mlejnek

 

Mochalovi, kteří získali řadu ocenění (např. Zvláštní cena Design centra Praha), chtějí tvořit předměty s vlastním příběhem, činit službu společnosti a radost lidem. A když už byla řeč o výstavě současného designu Designblok, tak si do svých diářů zaznamenejte Praha 5. až 11. října.

llev Stul LABA_LABA - foto Pentimenti llev Pandora - foto Pentimenti
Foto: LLEV archiv

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.