LLEV – designovky s vlastním příběhem

3. 6. 2015
Pokud do svého bytu hledáte netradiční designové kousky, vyplatí se zavítat do turnovského designového studia LLEV nebo v říjnu navštívit pražský Designblok, kde studio také představí svou tvorbu.

Studio si v roce 2004 založili dva absolventi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Eva Mochalová a Marcel Mochal. Své služby v oblasti produktového a grafického designu tak nabízejí zájemcům už dvanáctým rokem. „Používáme moderní metody a pracujeme s respektem k zadání. Působíme v Turnově, v samotném srdci Českého ráje,“ uvádí Mochalovi na svých webových stránkách a zatím se jim docela daří.

llev stul Pony - foto Jan Kuděj

 Co kus, to originál

Svižné nápady dvojice designérů využívají kupříkladu Becherovka, Pivovar Rohozec nebo třeba vlastníci designového stolu Laba Laba stavební firma Manumade. Na studiu je sympatické, že s každým o produktu diskutují, nechybí ani podrobné studie, co kus, to originál. Vedle nábytku realizují i sklo, porcelán nebo třeba šperky. Pracují s přírodními materiály stylem hand made design.

llev Stul List - foto Roman Mlejnek

 

Mochalovi, kteří získali řadu ocenění (např. Zvláštní cena Design centra Praha), chtějí tvořit předměty s vlastním příběhem, činit službu společnosti a radost lidem. A když už byla řeč o výstavě současného designu Designblok, tak si do svých diářů zaznamenejte Praha 5. až 11. října.

llev Stul LABA_LABA - foto Pentimenti llev Pandora - foto Pentimenti
Foto: LLEV archiv

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.