Levné dekorace hotové za chvilku a za pár korun

5. 9. 2017
Nemůžete si dovolit kupovat drahé obrazy či grafiky a sériově vyráběné dekorace z IKEA doma nechcete? Ukážeme vám pár nápadů, jak si vyrobit originální artefakty pěkně v klidu sami, a ušetřit tím spoustu peněz.

_dekorace1

I prázdné láhve vám mohou doma udělat radost. Stačí je obmotat nahusto režným provázkem anebo bílou bavlnkou a pak už jen dozdobit slaměnou květinou, knoflíky nebo třeba krajkou.

_dekorace2

Ať se jedná o drobnosti na dveře či na zeď, měly by vyjadřovat osobnost a názory toho, kdo v bytě bydlí. Máte rádi přírodu? Baví vás šít? Zajímá vás japonská kultura? Nebojte se své záliby promítnout také do výzdoby interiéru.

_dekorace3

Nebojte se také pracovat se suvenýry, které jste si přivezli z dovolené či prázdnin u moře a teď se vám válí někde v šuplíku. Stačí je umístit na zajímavý podklad, a šup s nimi na stěnu. Kombinace bílé a modré je sázka na jistotu, ale klidně zkuste i nějaká odvážnější řešení.

_dekorace4

Pokud jste nedávno tapetovali a máte doma dobrý výběr zbytků tapet, vyzkoušejte nápaditou dekoraci na zeď. Různě velké plochy vytvářejí na zdi překvapivě působivé kombinace a vůbec přitom nevadí, že mají různé vzory a motivy.

_dekorace5

Kousek ohoblované dřevěné desky, jeden kovový háček na každou z nich, zavařovací sklenice, provázek, kytka a malý svazeček elektrických žároviček. To je materiál na výrobu tohoto něžného osvětlení vhodného do přírodně laděných interiérů.

_dekorace6

Staré dečky, krajky a výšivky po babičce nebo tetičce získají na atraktivitě tím, že je zarámujete. Z takto vyrobených rámečků vytvořte malou galerii například na zdi obývacího pokoje, kde různě strukturované vzory budou najednou fungovat mnohem lépe než na stole nebo někde na komodě.

Jasně zelený věneček z buxusu zavěšený na režné stuze přes vyřazené špaletové okno vytváří velice svěží a příjemně minimalistickou dekoraci. Není třeba jej jakkoli dále doplňovat, působí jednoduše a zároveň poutavě.

_dekorace7

Zajímavou libůstku představuje pletené anebo háčkované bílé jablko. Vynikne na tmavém podkladě. Na náplni nesejde, neboť do tohoto jablka se nikdo nezakousne, ale spíše zakouká.

Foto: jolenescrafting.org, pinterest.com, mxliving.de, carareevescreative.com, etsy.com, masterbathroomshome.com, blog.styleestate.com, nextdirect.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

5 důkazů, že i bez klimatizace se dají přežít horké letní noci

21. 6. 2018
Už se blíží! Parné dny, během kterých teplota vzduchu citelně neklesne ani po setmění a nás tak čekají horké a bezesné noci. Máme pro vás pár tipů, s kterými se během letních nocí doma příjemně zchladíte, aniž byste potřebovali klimošku.

Zelené bydlení v centru Sydney

19. 6. 2018
Moderní a ekologicky zaměřený pár z Austrálie si nechal předělat menší domek v centru Sydney na soběstačný a nízkoenergetický domov s permakulturní zahradou. Nezůstali přitom jen u využití solární energie, ale přímo v metropoli si klidně pěstují vlastní zeleninu, kompostují bio odpad, recyklují dešťovou vodu a chovají slepice i ryby.

Jak najít v bytě další úložné prostory

15. 6. 2018
Čím menší byt, tím větší invenci a úsilí musíte vynaložit, aby se vám tam vešlo všechno, co potřebujete. Přinášíme pár tipů a triků, jak objevit úložné prostory i tam, kde byste je nejspíš nehledali.

Tady je Martyna: Bydlím u svých kytar

14. 6. 2018
Většina z nás si to své bydlení chce vymazlit od píky. Přestěhovat se do prázdného bytu, vymalovat si podle svého a pořídit si nábytek i dekorace, které nás uvedou do stavu „tady je moje“. Na téhle návštěvě se ale přesvědčíte, že „domov“ může vytvořit i nevšední atmosféra a věci po předchozích obyvatelích. V žižkovském bytě Martyna Starého, zpěváka a kytaristy skupiny Holden, najdete například hudební nástroje, které zde plní jinou úlohu, než ke které byly původně vytvořeny. A navíc zjistíte, že bydlet u Olšanských hřbitovů není žádná hrůza!

Garsonka je díky mezipatru o hodně větší

12. 6. 2018
Vybudování mezipatra patří mezi nejefektivnější způsoby, jak zvětšit užitnou plochu malometrážního bytu. Když se tedy majiteli moskevské garsonky naskytla příležitost pomocí mezipatra získat ve svém bytě poměrně dost důležitých metrů čtverečních navíc, není divu, že ani on neváhal.

8 rostlin, díky nimž se vám doma bude lépe dýchat

7. 6. 2018
Vzduch hlavně ve větších městech není vždycky úplně ideální, ale kvůli tomu přece nebudete vyhazovat peníze za čističky, zvlhčovače a jiné podobné přístroje. Mnohem lepší bude pořídit si do bytu ty správné pokojové rostliny, které nejenže čistí vzduch, ale taky hezky vypadají. Pár vám jich představíme.

Biologický dům z přírodních materiálů

5. 6. 2018
Na biologický materiál, odpad nebo filtr jsme zvyklí, ale věřili byste tomu, že už existuje také první biologický dům? Postavili ho loni v dánském městě Middelfart z upcyklovaných přírodních materiálů, a pokud se tam vydáte, můžete se dokonce podívat i dovnitř.

Co vás čeká při rekonstrukci? Je dobré si to zjistit předem.

4. 6. 2018
Koupit byt je jedna věc, druhá věc je upravit si byt ku obrazu svému. O tom, kolik peněz do rekonstrukce investujete, rozhoduje z velké míry jeho původní stav. Jakub Kubišta ze společnosti Albion Reality nám dal pár tipů, na co si dávat obzvlášť pozor.

Prohlídka s architektem: Jak z šedesát let starého bytu udělat moderní bydlení

1. 6. 2018
Jestli chcete v bytě z 50. let bydlet moderně, nebojte se do jeho rekonstrukce zapojit architekta, jak to udělali třeba Libor s Lenkou. Jejich malý a na dnešní dobu atypicky uspořádaný byt v Sezimově Ústí potřeboval vzít pořádně od podlahy. Požádali proto mladé architekty z ateliéru arch_feel, aby jim navrhli řešení na míru dispozic jejich nového bydlení i osobností. A jak sami uvidíte, právě původní dřevěná podlaha byla to jediné, co ze starého bytu zůstalo. Vyrazte na prohlídku s architektem Karlem Rechem!