Levné dekorace hotové za chvilku a za pár korun

5. 9. 2017
Nemůžete si dovolit kupovat drahé obrazy či grafiky a sériově vyráběné dekorace z IKEA doma nechcete? Ukážeme vám pár nápadů, jak si vyrobit originální artefakty pěkně v klidu sami, a ušetřit tím spoustu peněz.

_dekorace1

I prázdné láhve vám mohou doma udělat radost. Stačí je obmotat nahusto režným provázkem anebo bílou bavlnkou a pak už jen dozdobit slaměnou květinou, knoflíky nebo třeba krajkou.

_dekorace2

Ať se jedná o drobnosti na dveře či na zeď, měly by vyjadřovat osobnost a názory toho, kdo v bytě bydlí. Máte rádi přírodu? Baví vás šít? Zajímá vás japonská kultura? Nebojte se své záliby promítnout také do výzdoby interiéru.

_dekorace3

Nebojte se také pracovat se suvenýry, které jste si přivezli z dovolené či prázdnin u moře a teď se vám válí někde v šuplíku. Stačí je umístit na zajímavý podklad, a šup s nimi na stěnu. Kombinace bílé a modré je sázka na jistotu, ale klidně zkuste i nějaká odvážnější řešení.

_dekorace4

Pokud jste nedávno tapetovali a máte doma dobrý výběr zbytků tapet, vyzkoušejte nápaditou dekoraci na zeď. Různě velké plochy vytvářejí na zdi překvapivě působivé kombinace a vůbec přitom nevadí, že mají různé vzory a motivy.

_dekorace5

Kousek ohoblované dřevěné desky, jeden kovový háček na každou z nich, zavařovací sklenice, provázek, kytka a malý svazeček elektrických žároviček. To je materiál na výrobu tohoto něžného osvětlení vhodného do přírodně laděných interiérů.

_dekorace6

Staré dečky, krajky a výšivky po babičce nebo tetičce získají na atraktivitě tím, že je zarámujete. Z takto vyrobených rámečků vytvořte malou galerii například na zdi obývacího pokoje, kde různě strukturované vzory budou najednou fungovat mnohem lépe než na stole nebo někde na komodě.

Jasně zelený věneček z buxusu zavěšený na režné stuze přes vyřazené špaletové okno vytváří velice svěží a příjemně minimalistickou dekoraci. Není třeba jej jakkoli dále doplňovat, působí jednoduše a zároveň poutavě.

_dekorace7

Zajímavou libůstku představuje pletené anebo háčkované bílé jablko. Vynikne na tmavém podkladě. Na náplni nesejde, neboť do tohoto jablka se nikdo nezakousne, ale spíše zakouká.

Foto: jolenescrafting.org, pinterest.com, mxliving.de, carareevescreative.com, etsy.com, masterbathroomshome.com, blog.styleestate.com, nextdirect.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Chtějí bydlet v klidu

23. 11. 2017
Po svatbě se mladí manželé Markéta a Tomáš rozhodli opustit podnájem v Praze a pořídit si vlastní bydlení blíže přírodě. Za úvěr od ČMSS koupili domek, který právě začínají rekonstruovat. Pro youtuberku Markétu to znamená nejen vysněný les za okny, ale také velkou pracovnu s dostatkem místa pro natáčení zajímavých videí. Zajímalo nás, jaké mají Markéta s Tomášem plány a co je v nejbližších měsících čeká.

5 knihoven, které si vyrobíte doma

22. 11. 2017
Zařizujete byt a rozpočet vám nedovoluje si koupit pořádnou knihovnu? Pokud nechcete nechat knížky ležet ladem a jste alespoň trošku šikovní, máme pro vás tipy, jak si doma vyrobit parádní nízkorozpočtovou knihovnu vlastníma rukama.

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.