Levné dekorace hotové za chvilku a za pár korun

5. 9. 2017
Nemůžete si dovolit kupovat drahé obrazy či grafiky a sériově vyráběné dekorace z IKEA doma nechcete? Ukážeme vám pár nápadů, jak si vyrobit originální artefakty pěkně v klidu sami, a ušetřit tím spoustu peněz.

_dekorace1

I prázdné láhve vám mohou doma udělat radost. Stačí je obmotat nahusto režným provázkem anebo bílou bavlnkou a pak už jen dozdobit slaměnou květinou, knoflíky nebo třeba krajkou.

_dekorace2

Ať se jedná o drobnosti na dveře či na zeď, měly by vyjadřovat osobnost a názory toho, kdo v bytě bydlí. Máte rádi přírodu? Baví vás šít? Zajímá vás japonská kultura? Nebojte se své záliby promítnout také do výzdoby interiéru.

_dekorace3

Nebojte se také pracovat se suvenýry, které jste si přivezli z dovolené či prázdnin u moře a teď se vám válí někde v šuplíku. Stačí je umístit na zajímavý podklad, a šup s nimi na stěnu. Kombinace bílé a modré je sázka na jistotu, ale klidně zkuste i nějaká odvážnější řešení.

_dekorace4

Pokud jste nedávno tapetovali a máte doma dobrý výběr zbytků tapet, vyzkoušejte nápaditou dekoraci na zeď. Různě velké plochy vytvářejí na zdi překvapivě působivé kombinace a vůbec přitom nevadí, že mají různé vzory a motivy.

_dekorace5

Kousek ohoblované dřevěné desky, jeden kovový háček na každou z nich, zavařovací sklenice, provázek, kytka a malý svazeček elektrických žároviček. To je materiál na výrobu tohoto něžného osvětlení vhodného do přírodně laděných interiérů.

_dekorace6

Staré dečky, krajky a výšivky po babičce nebo tetičce získají na atraktivitě tím, že je zarámujete. Z takto vyrobených rámečků vytvořte malou galerii například na zdi obývacího pokoje, kde různě strukturované vzory budou najednou fungovat mnohem lépe než na stole nebo někde na komodě.

Jasně zelený věneček z buxusu zavěšený na režné stuze přes vyřazené špaletové okno vytváří velice svěží a příjemně minimalistickou dekoraci. Není třeba jej jakkoli dále doplňovat, působí jednoduše a zároveň poutavě.

_dekorace7

Zajímavou libůstku představuje pletené anebo háčkované bílé jablko. Vynikne na tmavém podkladě. Na náplni nesejde, neboť do tohoto jablka se nikdo nezakousne, ale spíše zakouká.

Foto: jolenescrafting.org, pinterest.com, mxliving.de, carareevescreative.com, etsy.com, masterbathroomshome.com, blog.styleestate.com, nextdirect.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.