Levné dekorace hotové za chvilku a za pár korun

5. 9. 2017
Nemůžete si dovolit kupovat drahé obrazy či grafiky a sériově vyráběné dekorace z IKEA doma nechcete? Ukážeme vám pár nápadů, jak si vyrobit originální artefakty pěkně v klidu sami, a ušetřit tím spoustu peněz.

_dekorace1

I prázdné láhve vám mohou doma udělat radost. Stačí je obmotat nahusto režným provázkem anebo bílou bavlnkou a pak už jen dozdobit slaměnou květinou, knoflíky nebo třeba krajkou.

_dekorace2

Ať se jedná o drobnosti na dveře či na zeď, měly by vyjadřovat osobnost a názory toho, kdo v bytě bydlí. Máte rádi přírodu? Baví vás šít? Zajímá vás japonská kultura? Nebojte se své záliby promítnout také do výzdoby interiéru.

_dekorace3

Nebojte se také pracovat se suvenýry, které jste si přivezli z dovolené či prázdnin u moře a teď se vám válí někde v šuplíku. Stačí je umístit na zajímavý podklad, a šup s nimi na stěnu. Kombinace bílé a modré je sázka na jistotu, ale klidně zkuste i nějaká odvážnější řešení.

_dekorace4

Pokud jste nedávno tapetovali a máte doma dobrý výběr zbytků tapet, vyzkoušejte nápaditou dekoraci na zeď. Různě velké plochy vytvářejí na zdi překvapivě působivé kombinace a vůbec přitom nevadí, že mají různé vzory a motivy.

_dekorace5

Kousek ohoblované dřevěné desky, jeden kovový háček na každou z nich, zavařovací sklenice, provázek, kytka a malý svazeček elektrických žároviček. To je materiál na výrobu tohoto něžného osvětlení vhodného do přírodně laděných interiérů.

_dekorace6

Staré dečky, krajky a výšivky po babičce nebo tetičce získají na atraktivitě tím, že je zarámujete. Z takto vyrobených rámečků vytvořte malou galerii například na zdi obývacího pokoje, kde různě strukturované vzory budou najednou fungovat mnohem lépe než na stole nebo někde na komodě.

Jasně zelený věneček z buxusu zavěšený na režné stuze přes vyřazené špaletové okno vytváří velice svěží a příjemně minimalistickou dekoraci. Není třeba jej jakkoli dále doplňovat, působí jednoduše a zároveň poutavě.

_dekorace7

Zajímavou libůstku představuje pletené anebo háčkované bílé jablko. Vynikne na tmavém podkladě. Na náplni nesejde, neboť do tohoto jablka se nikdo nezakousne, ale spíše zakouká.

Foto: jolenescrafting.org, pinterest.com, mxliving.de, carareevescreative.com, etsy.com, masterbathroomshome.com, blog.styleestate.com, nextdirect.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.