Bydlete v LEGU

Také jste jako malí milovali LEGO? To už ale není jen hračkou pro všechny věkové kategorie, ale díky španělské společnosti Lola Glamour je z něj i nový interiérový styl!

Postel z Lega

Vkusně sladěné barvy

Pokoj s prvky lega je překvapivě barevně umírněný, nepůsobí vůbec kýčovitě. Základ interiéru tvoří přírodní dřevo, které oživují charakteristické legové obdélníčky s válcovými výstupky.

Postel z Lega

Šikovné a vtipné řešení

Nábytek je nejen hravý, ale také praktický. Za čely ve stylu lego se totiž skrývají šuplíky se spoustou úložných prostorů.

Polička z lega

Závěsná skříňka nejen do dětského pokoje

Pokud přemýšlíte, jak ozvláštnit světlé poličky na stěně, můžete to zkusit třeba s touhle lego skříňkou. Děti z ní budou nadšené, ale překvapivě dobře může vypadat třeba i v pracovně „dospěláka“.

Dekorace z Lega

Ložnice jako malovaná

Další ukázka toho, že střídmě volené lego prvky mohou výborně fungovat i v místnostech dospělých. Svěží žlutozelený noční stolek i dekorace v čele postele dodávají téhle ložnici šmrnc.

Skříň z Lega

Kubismus pro 21. století

Stejně jako z lega skládají děti nejrůznější, často velmi složité stavby, tak i nábytkáři si s ním dokáží pořádně vyhrát. Některé výtvory tak trochu vypadají, jako kdyby se lego dostalo do rukou slavným českým kubistickým tvůrcům z první poloviny minulého století.

Foto: Homecrux.com, cdn.home-designing.com, Becoration.cz, entrechiquitines.com, designrulz.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.