7 podomácku vyrobených lampiček

Pokud jste romanticky založení, máte asi večer rádi tlumené světlo. Jestli naopak po večerech pracujete, budete spíš potřebovat lampičku dávající jasnější osvětlení. Obíhat obchody, než natrefíte na tu pravou, je ale otrava, lepší bude vyrobit si doma vlastní, originální kousek. Podívejte se na pár zajímavých nápadů, které by vás mohly inspirovat.

_Lampicky1

Lampička na šťopce

Máte doma starší skleničky na víno s odštípnutým nebo okousaným okrajem? Určitě je nevyhazujte. Stačí vám čajová svíčka a tvrdší papír na stínítko a uděláte si z nich krásnou lampičku poskytující intimní osvětlení.

 

_Lampicky2

Světlo do námořnického interiéru

Také vzpomínáte na dovolenou u moře a rádi byste si připomněli ty hezké chvíle? Zkuste tuhle námořnickou lampu. Jediné, co k tomu potřebujete, je obrovská lahev v barvě navy blue.

_lampicky3

Cyklolampa s retro šmrncem

Světla na starých kolech byla na rozdíl od těch dnešních plasťáků krásná. Jestli na nějaké takové narazíte v bazaru nebo ve stodole u prarodičů, můžete si z něj zkonstruovat tuhle parádní stojací lampu.

Lampa Stradivari

To, že už jste dávno vzdali pokusy naučit se hrát na housle, neznamená, že pro stojan na noty válející se ve sklepě nenajdete uplatnění. Stačí koupit stínítko s objímkou na žárovku a sestavit si prima muzikantskou lampu.

_Lampicky4

Kolíček ke kolíčku

Našli jste doma spoustu starých dřevěných kolíčků? Prima, stačí je slepit k sobě a dospod vložit dřevěnou desku s objímkou a žárovkou – krásná lampička za pár korun je na světě.

_lampicky

Posviťte si do ptačí klece

Bývala vaše babička milovnicí kanárků a má doma spousty starých nepoužívaných klícek pro ptáčky? I z nich se dá jednoduše vytvořit šik vintage lampička. Zvlášť když na ni posadíte stylové stínítko s ptačími motivy.

K čaji o páté

Všichni máme doma staré čajové servisy, které se už napůl porozbíjely, nebo se už vůbec nepoužívají a nikdo je nechce. Když je pěkně poslepujete nad sebe, vznikne tahle bláznivá lampička, která vypadá zároveň domácky i extravagantně.

Foto: theinspiredroom.net, gopixdatabase.com, upcycledzine.com, scoopempire.com, save-on-crafts.com, scraphacker.com, countryliving.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.