7 podomácku vyrobených lampiček

18. 5. 2016
Pokud jste romanticky založení, máte asi večer rádi tlumené světlo. Jestli naopak po večerech pracujete, budete spíš potřebovat lampičku dávající jasnější osvětlení. Obíhat obchody, než natrefíte na tu pravou, je ale otrava, lepší bude vyrobit si doma vlastní, originální kousek. Podívejte se na pár zajímavých nápadů, které by vás mohly inspirovat.

_Lampicky1

Lampička na šťopce

Máte doma starší skleničky na víno s odštípnutým nebo okousaným okrajem? Určitě je nevyhazujte. Stačí vám čajová svíčka a tvrdší papír na stínítko a uděláte si z nich krásnou lampičku poskytující intimní osvětlení.

 

_Lampicky2

Světlo do námořnického interiéru

Také vzpomínáte na dovolenou u moře a rádi byste si připomněli ty hezké chvíle? Zkuste tuhle námořnickou lampu. Jediné, co k tomu potřebujete, je obrovská lahev v barvě navy blue.

_lampicky3

Cyklolampa s retro šmrncem

Světla na starých kolech byla na rozdíl od těch dnešních plasťáků krásná. Jestli na nějaké takové narazíte v bazaru nebo ve stodole u prarodičů, můžete si z něj zkonstruovat tuhle parádní stojací lampu.

Lampa Stradivari

To, že už jste dávno vzdali pokusy naučit se hrát na housle, neznamená, že pro stojan na noty válející se ve sklepě nenajdete uplatnění. Stačí koupit stínítko s objímkou na žárovku a sestavit si prima muzikantskou lampu.

_Lampicky4

Kolíček ke kolíčku

Našli jste doma spoustu starých dřevěných kolíčků? Prima, stačí je slepit k sobě a dospod vložit dřevěnou desku s objímkou a žárovkou – krásná lampička za pár korun je na světě.

_lampicky

Posviťte si do ptačí klece

Bývala vaše babička milovnicí kanárků a má doma spousty starých nepoužívaných klícek pro ptáčky? I z nich se dá jednoduše vytvořit šik vintage lampička. Zvlášť když na ni posadíte stylové stínítko s ptačími motivy.

K čaji o páté

Všichni máme doma staré čajové servisy, které se už napůl porozbíjely, nebo se už vůbec nepoužívají a nikdo je nechce. Když je pěkně poslepujete nad sebe, vznikne tahle bláznivá lampička, která vypadá zároveň domácky i extravagantně.

Foto: theinspiredroom.net, gopixdatabase.com, upcycledzine.com, scoopempire.com, save-on-crafts.com, scraphacker.com, countryliving.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.