7 podomácku vyrobených lampiček

18. 5. 2016
Pokud jste romanticky založení, máte asi večer rádi tlumené světlo. Jestli naopak po večerech pracujete, budete spíš potřebovat lampičku dávající jasnější osvětlení. Obíhat obchody, než natrefíte na tu pravou, je ale otrava, lepší bude vyrobit si doma vlastní, originální kousek. Podívejte se na pár zajímavých nápadů, které by vás mohly inspirovat.

_Lampicky1

Lampička na šťopce

Máte doma starší skleničky na víno s odštípnutým nebo okousaným okrajem? Určitě je nevyhazujte. Stačí vám čajová svíčka a tvrdší papír na stínítko a uděláte si z nich krásnou lampičku poskytující intimní osvětlení.

 

_Lampicky2

Světlo do námořnického interiéru

Také vzpomínáte na dovolenou u moře a rádi byste si připomněli ty hezké chvíle? Zkuste tuhle námořnickou lampu. Jediné, co k tomu potřebujete, je obrovská lahev v barvě navy blue.

_lampicky3

Cyklolampa s retro šmrncem

Světla na starých kolech byla na rozdíl od těch dnešních plasťáků krásná. Jestli na nějaké takové narazíte v bazaru nebo ve stodole u prarodičů, můžete si z něj zkonstruovat tuhle parádní stojací lampu.

Lampa Stradivari

To, že už jste dávno vzdali pokusy naučit se hrát na housle, neznamená, že pro stojan na noty válející se ve sklepě nenajdete uplatnění. Stačí koupit stínítko s objímkou na žárovku a sestavit si prima muzikantskou lampu.

_Lampicky4

Kolíček ke kolíčku

Našli jste doma spoustu starých dřevěných kolíčků? Prima, stačí je slepit k sobě a dospod vložit dřevěnou desku s objímkou a žárovkou – krásná lampička za pár korun je na světě.

_lampicky

Posviťte si do ptačí klece

Bývala vaše babička milovnicí kanárků a má doma spousty starých nepoužívaných klícek pro ptáčky? I z nich se dá jednoduše vytvořit šik vintage lampička. Zvlášť když na ni posadíte stylové stínítko s ptačími motivy.

K čaji o páté

Všichni máme doma staré čajové servisy, které se už napůl porozbíjely, nebo se už vůbec nepoužívají a nikdo je nechce. Když je pěkně poslepujete nad sebe, vznikne tahle bláznivá lampička, která vypadá zároveň domácky i extravagantně.

Foto: theinspiredroom.net, gopixdatabase.com, upcycledzine.com, scoopempire.com, save-on-crafts.com, scraphacker.com, countryliving.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.