Bílé hrnky jsou nuda. Vyzdobte si je po svém!

15. 9. 2016
Chtěli byste skutečně originální nádobí, nebo třeba jen hezký dárek pro svého kamaráda? Zkuste vyrobit originální hrnečky! Kupodivu to není žádná velká věda a můžou vzniknout opravdu nevšední kousky. Podívejte se na dva jednoduché návody.

hrnecek2

Trocha alkoholu neuškodí

Vyrobit tyhle hrnečky zabere skutečně jen trochu času. Musíte totiž pracovat velmi rychle. Potřebujete inkoust, líh (90% alkohol), vatu, dva štětce na malování (jeden plochý širší, druhý kulatý, užší) a pochopitelně čistý bílý šálek. Pak už jen stačí dodržet postup:

1) Pečlivě umyjte a otřete hrneček, poté jej pomocí vatičky otřete tenkou vrstvou alkoholu

2) Namočte plochý štětec a potřete alkoholem spodní polovinu hrnku (nešetřete a naneste pořádné množství)

3) Kulatým štětcem naneste kolem linie dna do alkoholu inkoust a pracujte velmi rychle, aby alkohol neoschl!

4) Brčkem rozfoukejte inkoust dál ode dna, tím vytvoříte efekt vodových barev

5) Zafixujte celkový efekt správným fixativem (například přípravkem Polymer clay nebo lakem pro decoupage určeným k mytí v myčce)

_hrnek1

Mramor z laku na nehty

Nebo můžete využít i pořádně staré laky na nehty, dokonce i jejich už prakticky nepotřebné zbytky. Za chviličku můžete mít krásné mramorované hrnky. Postup je jednodušší, než se na první pohled zdá. I tady ale platí: pracujte velmi rychle! Čím rychleji budete pracovat, tím lepšího výsledku docílíte. Připravte si plastovou misku, laky, hrnky, horkou vodu a pokračujte podle následujících bodů:

1) Nalijte horkou vodu do plastové misky a přilijte laky (více odstínů zajistí ještě lepší efekt)

2) Nechte laky v horké vodě trochu rozpustit, případně je zamíchejte špejlí

3) Rychle ponořte a vynořte hrneček

Pokud stále moc nechápete postup nebo si spíš nejste jistí, zde https://www.buzzfeed.com/carolineemiller/easy-diy-marbled-mugs?utm_term=.rd8QXvPo9#.gjGNB82Pg přikládáme video.

_Hrnek2

Královské dělení

Funguje to jako u výmalby zdí – co nechcete nabarvit či nasprejovat, přelepíte papírovou páskou a po uschnutí barvy odtrnete. Vyzkoušejte spreje v odstínech kovů. Nazlátlé, stříbrné a měděné hrnky vypadají nejen originálně, ale i šik. Ale nezapomeňte sprej opět zafixovat vhodným lakem.

_Hrnek

Pro každý den jiný nápis

Nebo si obdobným způsobem vytvořte originální hrnečky pro každý den. Stačí si k tomu koupit chalkboard barvu na porcelán a sklo. Hotovou zaschlou vrstvu lze zapéct v troubě, a už můžete své drahé polovičce nosit kávu do postele vždy s novým přáníčkem.

_hrnek4

Tenké linie vytvoří hotové skvosty

Už jste slyšeli o barvě na porcelán a sklo ve formě fixu? Tzv. permanentním fixem si můžete z hrnečku vymalovat originální domácí mazlíčky, nebo si hrnečky vyzdobíte zdánlivě obyčejnými geometrickými vzory.

Foto: Babble.com, handmadecharlotte.com, Diy.candy.com, Diys.com, Craftionary.com, prettydesign.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.