Bílé hrnky jsou nuda. Vyzdobte si je po svém!

15. 9. 2016
Chtěli byste skutečně originální nádobí, nebo třeba jen hezký dárek pro svého kamaráda? Zkuste vyrobit originální hrnečky! Kupodivu to není žádná velká věda a můžou vzniknout opravdu nevšední kousky. Podívejte se na dva jednoduché návody.

hrnecek2

Trocha alkoholu neuškodí

Vyrobit tyhle hrnečky zabere skutečně jen trochu času. Musíte totiž pracovat velmi rychle. Potřebujete inkoust, líh (90% alkohol), vatu, dva štětce na malování (jeden plochý širší, druhý kulatý, užší) a pochopitelně čistý bílý šálek. Pak už jen stačí dodržet postup:

1) Pečlivě umyjte a otřete hrneček, poté jej pomocí vatičky otřete tenkou vrstvou alkoholu

2) Namočte plochý štětec a potřete alkoholem spodní polovinu hrnku (nešetřete a naneste pořádné množství)

3) Kulatým štětcem naneste kolem linie dna do alkoholu inkoust a pracujte velmi rychle, aby alkohol neoschl!

4) Brčkem rozfoukejte inkoust dál ode dna, tím vytvoříte efekt vodových barev

5) Zafixujte celkový efekt správným fixativem (například přípravkem Polymer clay nebo lakem pro decoupage určeným k mytí v myčce)

_hrnek1

Mramor z laku na nehty

Nebo můžete využít i pořádně staré laky na nehty, dokonce i jejich už prakticky nepotřebné zbytky. Za chviličku můžete mít krásné mramorované hrnky. Postup je jednodušší, než se na první pohled zdá. I tady ale platí: pracujte velmi rychle! Čím rychleji budete pracovat, tím lepšího výsledku docílíte. Připravte si plastovou misku, laky, hrnky, horkou vodu a pokračujte podle následujících bodů:

1) Nalijte horkou vodu do plastové misky a přilijte laky (více odstínů zajistí ještě lepší efekt)

2) Nechte laky v horké vodě trochu rozpustit, případně je zamíchejte špejlí

3) Rychle ponořte a vynořte hrneček

Pokud stále moc nechápete postup nebo si spíš nejste jistí, zde https://www.buzzfeed.com/carolineemiller/easy-diy-marbled-mugs?utm_term=.rd8QXvPo9#.gjGNB82Pg přikládáme video.

_Hrnek2

Královské dělení

Funguje to jako u výmalby zdí – co nechcete nabarvit či nasprejovat, přelepíte papírovou páskou a po uschnutí barvy odtrnete. Vyzkoušejte spreje v odstínech kovů. Nazlátlé, stříbrné a měděné hrnky vypadají nejen originálně, ale i šik. Ale nezapomeňte sprej opět zafixovat vhodným lakem.

_Hrnek

Pro každý den jiný nápis

Nebo si obdobným způsobem vytvořte originální hrnečky pro každý den. Stačí si k tomu koupit chalkboard barvu na porcelán a sklo. Hotovou zaschlou vrstvu lze zapéct v troubě, a už můžete své drahé polovičce nosit kávu do postele vždy s novým přáníčkem.

_hrnek4

Tenké linie vytvoří hotové skvosty

Už jste slyšeli o barvě na porcelán a sklo ve formě fixu? Tzv. permanentním fixem si můžete z hrnečku vymalovat originální domácí mazlíčky, nebo si hrnečky vyzdobíte zdánlivě obyčejnými geometrickými vzory.

Foto: Babble.com, handmadecharlotte.com, Diy.candy.com, Diys.com, Craftionary.com, prettydesign.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.

Ministudio celé v bílém

4. 10. 2017
Bílá barva vizuálně zvětšuje a rozjasňuje prostor. Dovoluje vyniknout barevným detailům a podle psychologie barev podporuje přemýšlení, symbolizuje čistotu a odkazuje na nové začátky. Hodí se hlavně pro introverty a ty, kteří mají rádi pevný řád. Bílá je také dominantní barvou moderního ministudia z Tel Avivu, který dokazuje, že i jednobarevný styl může vypadat dobře.