Bílé hrnky jsou nuda. Vyzdobte si je po svém!

Chtěli byste skutečně originální nádobí, nebo třeba jen hezký dárek pro svého kamaráda? Zkuste vyrobit originální hrnečky! Kupodivu to není žádná velká věda a můžou vzniknout opravdu nevšední kousky. Podívejte se na dva jednoduché návody.

hrnecek2

Trocha alkoholu neuškodí

Vyrobit tyhle hrnečky zabere skutečně jen trochu času. Musíte totiž pracovat velmi rychle. Potřebujete inkoust, líh (90% alkohol), vatu, dva štětce na malování (jeden plochý širší, druhý kulatý, užší) a pochopitelně čistý bílý šálek. Pak už jen stačí dodržet postup:

1) Pečlivě umyjte a otřete hrneček, poté jej pomocí vatičky otřete tenkou vrstvou alkoholu

2) Namočte plochý štětec a potřete alkoholem spodní polovinu hrnku (nešetřete a naneste pořádné množství)

3) Kulatým štětcem naneste kolem linie dna do alkoholu inkoust a pracujte velmi rychle, aby alkohol neoschl!

4) Brčkem rozfoukejte inkoust dál ode dna, tím vytvoříte efekt vodových barev

5) Zafixujte celkový efekt správným fixativem (například přípravkem Polymer clay nebo lakem pro decoupage určeným k mytí v myčce)

_hrnek1

Mramor z laku na nehty

Nebo můžete využít i pořádně staré laky na nehty, dokonce i jejich už prakticky nepotřebné zbytky. Za chviličku můžete mít krásné mramorované hrnky. Postup je jednodušší, než se na první pohled zdá. I tady ale platí: pracujte velmi rychle! Čím rychleji budete pracovat, tím lepšího výsledku docílíte. Připravte si plastovou misku, laky, hrnky, horkou vodu a pokračujte podle následujících bodů:

1) Nalijte horkou vodu do plastové misky a přilijte laky (více odstínů zajistí ještě lepší efekt)

2) Nechte laky v horké vodě trochu rozpustit, případně je zamíchejte špejlí

3) Rychle ponořte a vynořte hrneček

Pokud stále moc nechápete postup nebo si spíš nejste jistí, zde https://www.buzzfeed.com/carolineemiller/easy-diy-marbled-mugs?utm_term=.rd8QXvPo9#.gjGNB82Pg přikládáme video.

_Hrnek2

Královské dělení

Funguje to jako u výmalby zdí – co nechcete nabarvit či nasprejovat, přelepíte papírovou páskou a po uschnutí barvy odtrnete. Vyzkoušejte spreje v odstínech kovů. Nazlátlé, stříbrné a měděné hrnky vypadají nejen originálně, ale i šik. Ale nezapomeňte sprej opět zafixovat vhodným lakem.

_Hrnek

Pro každý den jiný nápis

Nebo si obdobným způsobem vytvořte originální hrnečky pro každý den. Stačí si k tomu koupit chalkboard barvu na porcelán a sklo. Hotovou zaschlou vrstvu lze zapéct v troubě, a už můžete své drahé polovičce nosit kávu do postele vždy s novým přáníčkem.

_hrnek4

Tenké linie vytvoří hotové skvosty

Už jste slyšeli o barvě na porcelán a sklo ve formě fixu? Tzv. permanentním fixem si můžete z hrnečku vymalovat originální domácí mazlíčky, nebo si hrnečky vyzdobíte zdánlivě obyčejnými geometrickými vzory.

Foto: Babble.com, handmadecharlotte.com, Diy.candy.com, Diys.com, Craftionary.com, prettydesign.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.