Ozdobte si květináče po svém

21. 11. 2016
I ta sebekrásnější květina se jednou okouká. Nemusíte ji kvůli tomu ale měnit za jinou. Stačí, když ji vyměníte nebo alespoň trošku vizuálně vylepšíte květináč. Originální a nápadité kousky se pak stanou ozdobami vašeho interiéru.

_kvetinace1

Pruhy kaktusům sluší

Hýří všemi barvami a navíc vám tahle duhová dekorace nezabere ani moc času. Stačí nastříhat hedvábný papír na proužky a nalepit jej svisle na květináče. Na závěr pak celý výtvor přetřete dokončovacím lesklým lakem na vodní bázi. Stejným způsobem můžete místo papíru využít i odstřižky z látek a pro změnu zvolit třeba černobílou variantu.

_kvetinace2

Vymaluj si květináč

Na výzdobu květináčů se skvěle hodí i barvy na keramiku a sklo. Předpokládá to ale, že máte doma světlé květináče. Můžete je ozdobit jen svobodně rozesetými tečkami, nebo třeba pomalovat geometrickými tvary. Také skvěle vypadá, když barvu prostě necháte stéct od horního okraje.

_kvetinace3

Jako od designéra

Možná tomu nebudete věřit, ale tenhle květináč rozhodně nepochází z dílny designérského studia. Proměnit masovku v unikátní kousek je navíc v tomto případě opravdu jednoduché. Stačilo na květináč pomocí tavné pistole přilepit čtyři dřevěné nožky a pár kuliček z modelovací hmoty, která během několika hodin sama zatuhne.

_kvetinace4

Uzly jako ozdoba

Protřídili jste skříně a máte hromadu triček na vyhození? Pak si z nich vyrobte závěsnou síťku na květiny! Tři delší pruhy látky svažte jedním pevným uzlem na vrchu a pak na každém udělejte ještě jeden uzel zvlášť. Poté každý z pruhů rozpárejte vejpůl a po dvou zauzlujte. Nakonec všechny pruhy látky svažte jedním pevným uzlem, výsledkem bude síť, do které květináč padne jako ulitý.

_kvetinace5

Pletená paráda

Žádné proutí ani řasy na takové pletené zdobení potřebovat nebudete. Jen šišku samotvrdnoucí hmoty a hbité prsty, protože je třeba pracovat rychle. Z hlíny si vyválejte několik provázků, zapleťte je do copů a ty pak obtočte okolo květináče.

Zdroj: Tellandparty.com, Linesacross.com, Abeautifulmess.com, Fallfordiy.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.