Ozdobte si květináče po svém

21. 11. 2016
I ta sebekrásnější květina se jednou okouká. Nemusíte ji kvůli tomu ale měnit za jinou. Stačí, když ji vyměníte nebo alespoň trošku vizuálně vylepšíte květináč. Originální a nápadité kousky se pak stanou ozdobami vašeho interiéru.

_kvetinace1

Pruhy kaktusům sluší

Hýří všemi barvami a navíc vám tahle duhová dekorace nezabere ani moc času. Stačí nastříhat hedvábný papír na proužky a nalepit jej svisle na květináče. Na závěr pak celý výtvor přetřete dokončovacím lesklým lakem na vodní bázi. Stejným způsobem můžete místo papíru využít i odstřižky z látek a pro změnu zvolit třeba černobílou variantu.

_kvetinace2

Vymaluj si květináč

Na výzdobu květináčů se skvěle hodí i barvy na keramiku a sklo. Předpokládá to ale, že máte doma světlé květináče. Můžete je ozdobit jen svobodně rozesetými tečkami, nebo třeba pomalovat geometrickými tvary. Také skvěle vypadá, když barvu prostě necháte stéct od horního okraje.

_kvetinace3

Jako od designéra

Možná tomu nebudete věřit, ale tenhle květináč rozhodně nepochází z dílny designérského studia. Proměnit masovku v unikátní kousek je navíc v tomto případě opravdu jednoduché. Stačilo na květináč pomocí tavné pistole přilepit čtyři dřevěné nožky a pár kuliček z modelovací hmoty, která během několika hodin sama zatuhne.

_kvetinace4

Uzly jako ozdoba

Protřídili jste skříně a máte hromadu triček na vyhození? Pak si z nich vyrobte závěsnou síťku na květiny! Tři delší pruhy látky svažte jedním pevným uzlem na vrchu a pak na každém udělejte ještě jeden uzel zvlášť. Poté každý z pruhů rozpárejte vejpůl a po dvou zauzlujte. Nakonec všechny pruhy látky svažte jedním pevným uzlem, výsledkem bude síť, do které květináč padne jako ulitý.

_kvetinace5

Pletená paráda

Žádné proutí ani řasy na takové pletené zdobení potřebovat nebudete. Jen šišku samotvrdnoucí hmoty a hbité prsty, protože je třeba pracovat rychle. Z hlíny si vyválejte několik provázků, zapleťte je do copů a ty pak obtočte okolo květináče.

Zdroj: Tellandparty.com, Linesacross.com, Abeautifulmess.com, Fallfordiy.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.