Ozdobte si květináče po svém

I ta sebekrásnější květina se jednou okouká. Nemusíte ji kvůli tomu ale měnit za jinou. Stačí, když ji vyměníte nebo alespoň trošku vizuálně vylepšíte květináč. Originální a nápadité kousky se pak stanou ozdobami vašeho interiéru.

_kvetinace1

Pruhy kaktusům sluší

Hýří všemi barvami a navíc vám tahle duhová dekorace nezabere ani moc času. Stačí nastříhat hedvábný papír na proužky a nalepit jej svisle na květináče. Na závěr pak celý výtvor přetřete dokončovacím lesklým lakem na vodní bázi. Stejným způsobem můžete místo papíru využít i odstřižky z látek a pro změnu zvolit třeba černobílou variantu.

_kvetinace2

Vymaluj si květináč

Na výzdobu květináčů se skvěle hodí i barvy na keramiku a sklo. Předpokládá to ale, že máte doma světlé květináče. Můžete je ozdobit jen svobodně rozesetými tečkami, nebo třeba pomalovat geometrickými tvary. Také skvěle vypadá, když barvu prostě necháte stéct od horního okraje.

_kvetinace3

Jako od designéra

Možná tomu nebudete věřit, ale tenhle květináč rozhodně nepochází z dílny designérského studia. Proměnit masovku v unikátní kousek je navíc v tomto případě opravdu jednoduché. Stačilo na květináč pomocí tavné pistole přilepit čtyři dřevěné nožky a pár kuliček z modelovací hmoty, která během několika hodin sama zatuhne.

_kvetinace4

Uzly jako ozdoba

Protřídili jste skříně a máte hromadu triček na vyhození? Pak si z nich vyrobte závěsnou síťku na květiny! Tři delší pruhy látky svažte jedním pevným uzlem na vrchu a pak na každém udělejte ještě jeden uzel zvlášť. Poté každý z pruhů rozpárejte vejpůl a po dvou zauzlujte. Nakonec všechny pruhy látky svažte jedním pevným uzlem, výsledkem bude síť, do které květináč padne jako ulitý.

_kvetinace5

Pletená paráda

Žádné proutí ani řasy na takové pletené zdobení potřebovat nebudete. Jen šišku samotvrdnoucí hmoty a hbité prsty, protože je třeba pracovat rychle. Z hlíny si vyválejte několik provázků, zapleťte je do copů a ty pak obtočte okolo květináče.

Zdroj: Tellandparty.com, Linesacross.com, Abeautifulmess.com, Fallfordiy.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.