Krejčovská panna do obýváku i do ložnice

11. 6. 2015
I když nejste zrovna krejčí nebo švadlena, pořiďte si domů krejčovskou pannu. Ozdobí vám interiér, poslouží jako věšák a ještě si s ní můžete v obýváku trénovat tango.

Vyberte si podle svého gusta

I krejčovské panny prošly za poslední roky inovací. Vyrábějí se čistě dřevěné, drátěné i polystyrénové, potažené různými látkami. Jako dekorační předmět je pořídíte v obchodech s tzv. vintage a provensálským nábytkem a s designovými doplňky. Nepodceňujte ale ani bazary a vetešnictví, kde koupíte hlavně klasický model používaný v krejčovských dílnách.

_pastedGraphic-1

Šatičky vylaďte podle místnosti

Skvěle vypadá, když krejčovskou pannu „obléknete“ do látky s různými vzory a potisky. Pokud chcete být kreativní, kupte jen bílý potah a pomalujte si ji barvami nebo popište hesly podle svého.  

_pastedGraphic-7

Krejčovská panna jako výtvarný motiv

Fakt, že jsou krejčovské panny v kurzu, potvrzuje i to, že se objevují také jako samostatný výtvarný motiv. Můžete je mít na kabelkách, povlečení nebo třeba na diářích.

_PostedGraphic3+5

Silueta v plameni svíčky

Když budete mít štěstí, objevíte v antiku historické panny se zúženým pasem. Můžete tak mít doma secesní tzv. holubičí siluetu, či už předpřipravenou kovovou sukni. Tu lze použít třeba jako stojan na svíčku, který v noci ve světle hořícího plamene vypadá vážně fantasticky.

_PostedGraphic2+4

Foto: Pinterest.com, Amazon.com, CraftJuice.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.