Krejčovská panna do obýváku i do ložnice

11. 6. 2015
I když nejste zrovna krejčí nebo švadlena, pořiďte si domů krejčovskou pannu. Ozdobí vám interiér, poslouží jako věšák a ještě si s ní můžete v obýváku trénovat tango.

Vyberte si podle svého gusta

I krejčovské panny prošly za poslední roky inovací. Vyrábějí se čistě dřevěné, drátěné i polystyrénové, potažené různými látkami. Jako dekorační předmět je pořídíte v obchodech s tzv. vintage a provensálským nábytkem a s designovými doplňky. Nepodceňujte ale ani bazary a vetešnictví, kde koupíte hlavně klasický model používaný v krejčovských dílnách.

_pastedGraphic-1

Šatičky vylaďte podle místnosti

Skvěle vypadá, když krejčovskou pannu „obléknete“ do látky s různými vzory a potisky. Pokud chcete být kreativní, kupte jen bílý potah a pomalujte si ji barvami nebo popište hesly podle svého.  

_pastedGraphic-7

Krejčovská panna jako výtvarný motiv

Fakt, že jsou krejčovské panny v kurzu, potvrzuje i to, že se objevují také jako samostatný výtvarný motiv. Můžete je mít na kabelkách, povlečení nebo třeba na diářích.

_PostedGraphic3+5

Silueta v plameni svíčky

Když budete mít štěstí, objevíte v antiku historické panny se zúženým pasem. Můžete tak mít doma secesní tzv. holubičí siluetu, či už předpřipravenou kovovou sukni. Tu lze použít třeba jako stojan na svíčku, který v noci ve světle hořícího plamene vypadá vážně fantasticky.

_PostedGraphic2+4

Foto: Pinterest.com, Amazon.com, CraftJuice.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.