Krejčovská panna do obýváku i do ložnice

I když nejste zrovna krejčí nebo švadlena, pořiďte si domů krejčovskou pannu. Ozdobí vám interiér, poslouží jako věšák a ještě si s ní můžete v obýváku trénovat tango.

Vyberte si podle svého gusta

I krejčovské panny prošly za poslední roky inovací. Vyrábějí se čistě dřevěné, drátěné i polystyrénové, potažené různými látkami. Jako dekorační předmět je pořídíte v obchodech s tzv. vintage a provensálským nábytkem a s designovými doplňky. Nepodceňujte ale ani bazary a vetešnictví, kde koupíte hlavně klasický model používaný v krejčovských dílnách.

_pastedGraphic-1

Šatičky vylaďte podle místnosti

Skvěle vypadá, když krejčovskou pannu „obléknete“ do látky s různými vzory a potisky. Pokud chcete být kreativní, kupte jen bílý potah a pomalujte si ji barvami nebo popište hesly podle svého.  

_pastedGraphic-7

Krejčovská panna jako výtvarný motiv

Fakt, že jsou krejčovské panny v kurzu, potvrzuje i to, že se objevují také jako samostatný výtvarný motiv. Můžete je mít na kabelkách, povlečení nebo třeba na diářích.

_PostedGraphic3+5

Silueta v plameni svíčky

Když budete mít štěstí, objevíte v antiku historické panny se zúženým pasem. Můžete tak mít doma secesní tzv. holubičí siluetu, či už předpřipravenou kovovou sukni. Tu lze použít třeba jako stojan na svíčku, který v noci ve světle hořícího plamene vypadá vážně fantasticky.

_PostedGraphic2+4

Foto: Pinterest.com, Amazon.com, CraftJuice.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.