10 originálních košů na prádlo

4. 9. 2017
Přestal vás už bavit váš starý plastový koš na špinavé prádlo? Není divu. Chtělo by to změnu, nějakou novinku, která v koupelně zazáří. Teď zrovna třeba na prádlo frčí látkové a pojízdné koše. Přinášíme slušnou porci zajímavých tipů, které by se vám mohly v koupelně hodit.

_kose1

Některé koše na špinavé prádlo jsou natolik zajímavé a opravdu skvěle vypadají, že ve vaší koupelně nebudou mít jen praktické uplatnění, ale splní i designovou roli.

_kose2

Textilní koše a pytle na špinavé prádlo jsou praktické už z toho důvodu, že je můžete také prát. Proutěné koše zase dají koupelně severský šmrnc, jen je potřeba dávat pozor, abyste do nich neukládali mokré špinavé prádlo, mohly by začít plesnivět. Proto i proutěné koše raději vybavte vyjímatelným textilním vakem.

_kose4

Pro vás, kteří jste omezeni prostorem v malé koupelně, doporučujeme využít spíše vyšší a zároveň užší koše na prádlo. Velmi praktické jsou i výklopné koše, které jednoduše schováte do skříňky třeba pod umyvadlo. Ovšem za úvahu stojí i skládací pojízdný koš. Základ tvoří kovový rám, na němž je pak upevněn látkový pytel.

Samostatnou kapitolu tvoří popelnicové nádoby na špinavé prádlo. Sami si můžete vybrat variantu, jakou zvolíte. Buď půjdete do veselejšího provedení cestou nejrůznějších výtvarných úprav, nebo vám třeba bude vyhovovat základní typ prodávaný v obchodech.

_kose5

Prádelní koše mohou být opravdu rozličné. Pro různé způsoby úchytu a umístění se výborně hodí flexibilní textilní koše, jimiž snadno vyplníte například i podobnou drátěnou konstrukci.

_kose6

I látkové koše mohou být zpracovány mnoha odlišnými způsoby. Některé se dají doslova ukrýt za dveře. Kruh všitý u horního okraje tvoří jakési hrdlo, skrz které se jednoduše vkládá špinavé prádlo dovnitř. Pak už bude potřeba jen pevný háček na dveřích. Jiný typ textilního prádelního koše se zavěšuje na háček připomínající kovové ramínko na šaty. Tři menší koše vám pomohou velmi jednoduše dodržovat barevné rozlišení špinavého prádla, takže do pračky se pak omylem nedostane barevné prádlo s bílým.

_kose7

Pro snadné ukládání prádla vám poslouží třeba i tenhle otevřený pojízdný vozík velmi podobný původním důlním vagonkům, se kterým pohodlně dojedete až k pračce. Není to sice řešení do úplně malých koupelen, ale vypadá velice stylově a originálně. Pokud se vám nechce shánět vozík, nebo potřebujete něco menšího, klidně to vyřeší i bednička na ovoce s přišroubovanými kolečky.

_kose8

Foto: thepinjunkie.com, nicety.livejournal.com, homedit.com, luckyclovertrading.com, rstyle.me, ilovepalets.com, savvycityfarmer.com, decorsteals.com, potterybarn.com, decorsteals.com, laredoute.es, pinterest.com.

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.