10 originálních košů na prádlo

4. 9. 2017
Přestal vás už bavit váš starý plastový koš na špinavé prádlo? Není divu. Chtělo by to změnu, nějakou novinku, která v koupelně zazáří. Teď zrovna třeba na prádlo frčí látkové a pojízdné koše. Přinášíme slušnou porci zajímavých tipů, které by se vám mohly v koupelně hodit.

_kose1

Některé koše na špinavé prádlo jsou natolik zajímavé a opravdu skvěle vypadají, že ve vaší koupelně nebudou mít jen praktické uplatnění, ale splní i designovou roli.

_kose2

Textilní koše a pytle na špinavé prádlo jsou praktické už z toho důvodu, že je můžete také prát. Proutěné koše zase dají koupelně severský šmrnc, jen je potřeba dávat pozor, abyste do nich neukládali mokré špinavé prádlo, mohly by začít plesnivět. Proto i proutěné koše raději vybavte vyjímatelným textilním vakem.

_kose4

Pro vás, kteří jste omezeni prostorem v malé koupelně, doporučujeme využít spíše vyšší a zároveň užší koše na prádlo. Velmi praktické jsou i výklopné koše, které jednoduše schováte do skříňky třeba pod umyvadlo. Ovšem za úvahu stojí i skládací pojízdný koš. Základ tvoří kovový rám, na němž je pak upevněn látkový pytel.

Samostatnou kapitolu tvoří popelnicové nádoby na špinavé prádlo. Sami si můžete vybrat variantu, jakou zvolíte. Buď půjdete do veselejšího provedení cestou nejrůznějších výtvarných úprav, nebo vám třeba bude vyhovovat základní typ prodávaný v obchodech.

_kose5

Prádelní koše mohou být opravdu rozličné. Pro různé způsoby úchytu a umístění se výborně hodí flexibilní textilní koše, jimiž snadno vyplníte například i podobnou drátěnou konstrukci.

_kose6

I látkové koše mohou být zpracovány mnoha odlišnými způsoby. Některé se dají doslova ukrýt za dveře. Kruh všitý u horního okraje tvoří jakési hrdlo, skrz které se jednoduše vkládá špinavé prádlo dovnitř. Pak už bude potřeba jen pevný háček na dveřích. Jiný typ textilního prádelního koše se zavěšuje na háček připomínající kovové ramínko na šaty. Tři menší koše vám pomohou velmi jednoduše dodržovat barevné rozlišení špinavého prádla, takže do pračky se pak omylem nedostane barevné prádlo s bílým.

_kose7

Pro snadné ukládání prádla vám poslouží třeba i tenhle otevřený pojízdný vozík velmi podobný původním důlním vagonkům, se kterým pohodlně dojedete až k pračce. Není to sice řešení do úplně malých koupelen, ale vypadá velice stylově a originálně. Pokud se vám nechce shánět vozík, nebo potřebujete něco menšího, klidně to vyřeší i bednička na ovoce s přišroubovanými kolečky.

_kose8

Foto: thepinjunkie.com, nicety.livejournal.com, homedit.com, luckyclovertrading.com, rstyle.me, ilovepalets.com, savvycityfarmer.com, decorsteals.com, potterybarn.com, decorsteals.com, laredoute.es, pinterest.com.

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.