10 originálních košů na prádlo

4. 9. 2017
Přestal vás už bavit váš starý plastový koš na špinavé prádlo? Není divu. Chtělo by to změnu, nějakou novinku, která v koupelně zazáří. Teď zrovna třeba na prádlo frčí látkové a pojízdné koše. Přinášíme slušnou porci zajímavých tipů, které by se vám mohly v koupelně hodit.

_kose1

Některé koše na špinavé prádlo jsou natolik zajímavé a opravdu skvěle vypadají, že ve vaší koupelně nebudou mít jen praktické uplatnění, ale splní i designovou roli.

_kose2

Textilní koše a pytle na špinavé prádlo jsou praktické už z toho důvodu, že je můžete také prát. Proutěné koše zase dají koupelně severský šmrnc, jen je potřeba dávat pozor, abyste do nich neukládali mokré špinavé prádlo, mohly by začít plesnivět. Proto i proutěné koše raději vybavte vyjímatelným textilním vakem.

_kose4

Pro vás, kteří jste omezeni prostorem v malé koupelně, doporučujeme využít spíše vyšší a zároveň užší koše na prádlo. Velmi praktické jsou i výklopné koše, které jednoduše schováte do skříňky třeba pod umyvadlo. Ovšem za úvahu stojí i skládací pojízdný koš. Základ tvoří kovový rám, na němž je pak upevněn látkový pytel.

Samostatnou kapitolu tvoří popelnicové nádoby na špinavé prádlo. Sami si můžete vybrat variantu, jakou zvolíte. Buď půjdete do veselejšího provedení cestou nejrůznějších výtvarných úprav, nebo vám třeba bude vyhovovat základní typ prodávaný v obchodech.

_kose5

Prádelní koše mohou být opravdu rozličné. Pro různé způsoby úchytu a umístění se výborně hodí flexibilní textilní koše, jimiž snadno vyplníte například i podobnou drátěnou konstrukci.

_kose6

I látkové koše mohou být zpracovány mnoha odlišnými způsoby. Některé se dají doslova ukrýt za dveře. Kruh všitý u horního okraje tvoří jakési hrdlo, skrz které se jednoduše vkládá špinavé prádlo dovnitř. Pak už bude potřeba jen pevný háček na dveřích. Jiný typ textilního prádelního koše se zavěšuje na háček připomínající kovové ramínko na šaty. Tři menší koše vám pomohou velmi jednoduše dodržovat barevné rozlišení špinavého prádla, takže do pračky se pak omylem nedostane barevné prádlo s bílým.

_kose7

Pro snadné ukládání prádla vám poslouží třeba i tenhle otevřený pojízdný vozík velmi podobný původním důlním vagonkům, se kterým pohodlně dojedete až k pračce. Není to sice řešení do úplně malých koupelen, ale vypadá velice stylově a originálně. Pokud se vám nechce shánět vozík, nebo potřebujete něco menšího, klidně to vyřeší i bednička na ovoce s přišroubovanými kolečky.

_kose8

Foto: thepinjunkie.com, nicety.livejournal.com, homedit.com, luckyclovertrading.com, rstyle.me, ilovepalets.com, savvycityfarmer.com, decorsteals.com, potterybarn.com, decorsteals.com, laredoute.es, pinterest.com.

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.