10 originálních košů na prádlo

4. 9. 2017
Přestal vás už bavit váš starý plastový koš na špinavé prádlo? Není divu. Chtělo by to změnu, nějakou novinku, která v koupelně zazáří. Teď zrovna třeba na prádlo frčí látkové a pojízdné koše. Přinášíme slušnou porci zajímavých tipů, které by se vám mohly v koupelně hodit.

_kose1

Některé koše na špinavé prádlo jsou natolik zajímavé a opravdu skvěle vypadají, že ve vaší koupelně nebudou mít jen praktické uplatnění, ale splní i designovou roli.

_kose2

Textilní koše a pytle na špinavé prádlo jsou praktické už z toho důvodu, že je můžete také prát. Proutěné koše zase dají koupelně severský šmrnc, jen je potřeba dávat pozor, abyste do nich neukládali mokré špinavé prádlo, mohly by začít plesnivět. Proto i proutěné koše raději vybavte vyjímatelným textilním vakem.

_kose4

Pro vás, kteří jste omezeni prostorem v malé koupelně, doporučujeme využít spíše vyšší a zároveň užší koše na prádlo. Velmi praktické jsou i výklopné koše, které jednoduše schováte do skříňky třeba pod umyvadlo. Ovšem za úvahu stojí i skládací pojízdný koš. Základ tvoří kovový rám, na němž je pak upevněn látkový pytel.

Samostatnou kapitolu tvoří popelnicové nádoby na špinavé prádlo. Sami si můžete vybrat variantu, jakou zvolíte. Buď půjdete do veselejšího provedení cestou nejrůznějších výtvarných úprav, nebo vám třeba bude vyhovovat základní typ prodávaný v obchodech.

_kose5

Prádelní koše mohou být opravdu rozličné. Pro různé způsoby úchytu a umístění se výborně hodí flexibilní textilní koše, jimiž snadno vyplníte například i podobnou drátěnou konstrukci.

_kose6

I látkové koše mohou být zpracovány mnoha odlišnými způsoby. Některé se dají doslova ukrýt za dveře. Kruh všitý u horního okraje tvoří jakési hrdlo, skrz které se jednoduše vkládá špinavé prádlo dovnitř. Pak už bude potřeba jen pevný háček na dveřích. Jiný typ textilního prádelního koše se zavěšuje na háček připomínající kovové ramínko na šaty. Tři menší koše vám pomohou velmi jednoduše dodržovat barevné rozlišení špinavého prádla, takže do pračky se pak omylem nedostane barevné prádlo s bílým.

_kose7

Pro snadné ukládání prádla vám poslouží třeba i tenhle otevřený pojízdný vozík velmi podobný původním důlním vagonkům, se kterým pohodlně dojedete až k pračce. Není to sice řešení do úplně malých koupelen, ale vypadá velice stylově a originálně. Pokud se vám nechce shánět vozík, nebo potřebujete něco menšího, klidně to vyřeší i bednička na ovoce s přišroubovanými kolečky.

_kose8

Foto: thepinjunkie.com, nicety.livejournal.com, homedit.com, luckyclovertrading.com, rstyle.me, ilovepalets.com, savvycityfarmer.com, decorsteals.com, potterybarn.com, decorsteals.com, laredoute.es, pinterest.com.

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

5 důkazů, že i bez klimatizace se dají přežít horké letní noci

21. 6. 2018
Už se blíží! Parné dny, během kterých teplota vzduchu citelně neklesne ani po setmění a nás tak čekají horké a bezesné noci. Máme pro vás pár tipů, s kterými se během letních nocí doma příjemně zchladíte, aniž byste potřebovali klimošku.

Zelené bydlení v centru Sydney

19. 6. 2018
Moderní a ekologicky zaměřený pár z Austrálie si nechal předělat menší domek v centru Sydney na soběstačný a nízkoenergetický domov s permakulturní zahradou. Nezůstali přitom jen u využití solární energie, ale přímo v metropoli si klidně pěstují vlastní zeleninu, kompostují bio odpad, recyklují dešťovou vodu a chovají slepice i ryby.

Jak najít v bytě další úložné prostory

15. 6. 2018
Čím menší byt, tím větší invenci a úsilí musíte vynaložit, aby se vám tam vešlo všechno, co potřebujete. Přinášíme pár tipů a triků, jak objevit úložné prostory i tam, kde byste je nejspíš nehledali.

Tady je Martyna: Bydlím u svých kytar

14. 6. 2018
Většina z nás si to své bydlení chce vymazlit od píky. Přestěhovat se do prázdného bytu, vymalovat si podle svého a pořídit si nábytek i dekorace, které nás uvedou do stavu „tady je moje“. Na téhle návštěvě se ale přesvědčíte, že „domov“ může vytvořit i nevšední atmosféra a věci po předchozích obyvatelích. V žižkovském bytě Martyna Starého, zpěváka a kytaristy skupiny Holden, najdete například hudební nástroje, které zde plní jinou úlohu, než ke které byly původně vytvořeny. A navíc zjistíte, že bydlet u Olšanských hřbitovů není žádná hrůza!

Garsonka je díky mezipatru o hodně větší

12. 6. 2018
Vybudování mezipatra patří mezi nejefektivnější způsoby, jak zvětšit užitnou plochu malometrážního bytu. Když se tedy majiteli moskevské garsonky naskytla příležitost pomocí mezipatra získat ve svém bytě poměrně dost důležitých metrů čtverečních navíc, není divu, že ani on neváhal.

8 rostlin, díky nimž se vám doma bude lépe dýchat

7. 6. 2018
Vzduch hlavně ve větších městech není vždycky úplně ideální, ale kvůli tomu přece nebudete vyhazovat peníze za čističky, zvlhčovače a jiné podobné přístroje. Mnohem lepší bude pořídit si do bytu ty správné pokojové rostliny, které nejenže čistí vzduch, ale taky hezky vypadají. Pár vám jich představíme.

Biologický dům z přírodních materiálů

5. 6. 2018
Na biologický materiál, odpad nebo filtr jsme zvyklí, ale věřili byste tomu, že už existuje také první biologický dům? Postavili ho loni v dánském městě Middelfart z upcyklovaných přírodních materiálů, a pokud se tam vydáte, můžete se dokonce podívat i dovnitř.

Co vás čeká při rekonstrukci? Je dobré si to zjistit předem.

4. 6. 2018
Koupit byt je jedna věc, druhá věc je upravit si byt ku obrazu svému. O tom, kolik peněz do rekonstrukce investujete, rozhoduje z velké míry jeho původní stav. Jakub Kubišta ze společnosti Albion Reality nám dal pár tipů, na co si dávat obzvlášť pozor.

Prohlídka s architektem: Jak z šedesát let starého bytu udělat moderní bydlení

1. 6. 2018
Jestli chcete v bytě z 50. let bydlet moderně, nebojte se do jeho rekonstrukce zapojit architekta, jak to udělali třeba Libor s Lenkou. Jejich malý a na dnešní dobu atypicky uspořádaný byt v Sezimově Ústí potřeboval vzít pořádně od podlahy. Požádali proto mladé architekty z ateliéru arch_feel, aby jim navrhli řešení na míru dispozic jejich nového bydlení i osobností. A jak sami uvidíte, právě původní dřevěná podlaha byla to jediné, co ze starého bytu zůstalo. Vyrazte na prohlídku s architektem Karlem Rechem!