Kola nemusí doma jen překážet

Jezdit po městě na kole je teď trendy. Jenže kam takové kolo v menším bytě uskladnit, když nemáte sklep nebo se bojíte, že vám ho ze sklepa někdo ukradne? Naše rada zní, nesnažte se kolo někam schovat. Naopak si ho v bytě hrdě vystavte jako dekorativní prvek.

Bicykl jako ozdoba stěny

Některá kola mají tak krásný design, že si je klidně můžete vystavit na zeď. Jejich zavěšení umožňují nejrůznější typy polic, jen dbejte na to, aby kolo barevně ladilo se zbytkem interiéru. Přece jen to bude v místnosti hodně dominantní prvek. 

_pastedGraphic

Postavte ho na zadní

V barevném interiéru je kolo šplhající vzhůru po bytelném dřevěném trámu netradiční dekorací, která mu jen přidává na mladém a uvolněném duchu. Na trám pak z druhé strany navazuje dřevěný jídelní stůl s řadou židlí. 

_pastedGraphic-1

Pracovna pro freelancery

V běžném zaměstnání vám asi nedovolí pověsit si kolo nad pracovní stůl. Pokud jste ale na volné noze a makáte z domova, nic vám v tom nebrání. Třeba si pak i častěji vzpomenete, že sem tam nezaškodí vstát od počítače a vyjet si provětrat hlavu někam do přírody. 

_pastedGraphic-2

Levitující kolo vypadá fakt dobře

Účelně a jednoduše uskladněný bicykl zavěšený na kovovém háku u stropu vám může nahradit obraz či jinou dekoraci. Jedinou podmínkou je, aby kolo bylo opravdu hezké a hlavně čisté. S rámem zacákaným od bláta doma moc parády nenaděláte.

_pastedGraphic-3

Šup s kolem do poličky

Jestli máte rádi pěkně všechno srovnané v poličkách, klidně si tam můžete dát i kolo. A nahoru nad něj třeba i pár knížek, ať tuhle speciální poličku využijete na maximum. 

_pastedGraphic-4 _pastedGraphic-5

Takhle bydlí cyklomaniak

Kolo se klidně může stát ústředním motivem interiéru vaší garsonky a nevypadá to vůbec špatně. Bicykl trůnící hrdě uprostřed místnosti doplníte stylovými cyklotapetami a povlečením polštářů a hned můžete pozvat na kafe Alberto Contadora. 

_pastedGraphic-6

Foto: Decoist.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Udělejte si citrónové léto

Pusťte o prázdninách do svých interiérů veselé barvy, hravost a svěžest. Jedním ze způsobů, jak to udělat, může být třeba sázka na citróny. Ukážeme vám pár příkladů, jak citrónové dekorace dokáží domov rozveselit.

Ondřej Platzer: Rád mám něco originálního

Jeho byt v pánském stylu zaujme na první pohled. Paletový nábytek, který si sám navrhuje, doplňují prvky komiksové grafiky. V budoucnu si pětadvacetiletý Ondřej představuje prostorný byt s terasou na kraji města.

Posuvná stěna vám z garsonky udělá klidně i 5+1

Posuvné systémy umí v malém interiéru ušetřit docela dost cenného prostoru. Asi nejčastěji narazíte na posuvné dveře u velkých šatních skříní nebo sprchových koutů. Designéři malých bytů využívají posuvné dveře také jako předěly mezi místnostmi. Praktickým posuvem ovšem nemusí být pouze dveře, může jím být dokonce i celá stěna!

Z naší zkušenosti: Spořit? Na co, panebože, na co!

Právě tak reagovala moje kamarádka Petra, když přišla řeč na spoření. „Když budu potřebovat, tak si na všechno půjčím. Teď si chci užívat,“ takhle tu diskusi uzavřela a popravdě podobně uvažuje dost lidí. Ono to totiž takhle jde, jenže jako skoro všechno, i toto řešení má svá ale.

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.