Kola nemusí doma jen překážet

26. 7. 2015
Jezdit po městě na kole je teď trendy. Jenže kam takové kolo v menším bytě uskladnit, když nemáte sklep nebo se bojíte, že vám ho ze sklepa někdo ukradne? Naše rada zní, nesnažte se kolo někam schovat. Naopak si ho v bytě hrdě vystavte jako dekorativní prvek.

Bicykl jako ozdoba stěny

Některá kola mají tak krásný design, že si je klidně můžete vystavit na zeď. Jejich zavěšení umožňují nejrůznější typy polic, jen dbejte na to, aby kolo barevně ladilo se zbytkem interiéru. Přece jen to bude v místnosti hodně dominantní prvek. 

_pastedGraphic

Postavte ho na zadní

V barevném interiéru je kolo šplhající vzhůru po bytelném dřevěném trámu netradiční dekorací, která mu jen přidává na mladém a uvolněném duchu. Na trám pak z druhé strany navazuje dřevěný jídelní stůl s řadou židlí. 

_pastedGraphic-1

Pracovna pro freelancery

V běžném zaměstnání vám asi nedovolí pověsit si kolo nad pracovní stůl. Pokud jste ale na volné noze a makáte z domova, nic vám v tom nebrání. Třeba si pak i častěji vzpomenete, že sem tam nezaškodí vstát od počítače a vyjet si provětrat hlavu někam do přírody. 

_pastedGraphic-2

Levitující kolo vypadá fakt dobře

Účelně a jednoduše uskladněný bicykl zavěšený na kovovém háku u stropu vám může nahradit obraz či jinou dekoraci. Jedinou podmínkou je, aby kolo bylo opravdu hezké a hlavně čisté. S rámem zacákaným od bláta doma moc parády nenaděláte.

_pastedGraphic-3

Šup s kolem do poličky

Jestli máte rádi pěkně všechno srovnané v poličkách, klidně si tam můžete dát i kolo. A nahoru nad něj třeba i pár knížek, ať tuhle speciální poličku využijete na maximum. 

_pastedGraphic-4 _pastedGraphic-5

Takhle bydlí cyklomaniak

Kolo se klidně může stát ústředním motivem interiéru vaší garsonky a nevypadá to vůbec špatně. Bicykl trůnící hrdě uprostřed místnosti doplníte stylovými cyklotapetami a povlečením polštářů a hned můžete pozvat na kafe Alberto Contadora. 

_pastedGraphic-6

Foto: Decoist.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.