Kola nemusí doma jen překážet

26. 7. 2015
Jezdit po městě na kole je teď trendy. Jenže kam takové kolo v menším bytě uskladnit, když nemáte sklep nebo se bojíte, že vám ho ze sklepa někdo ukradne? Naše rada zní, nesnažte se kolo někam schovat. Naopak si ho v bytě hrdě vystavte jako dekorativní prvek.

Bicykl jako ozdoba stěny

Některá kola mají tak krásný design, že si je klidně můžete vystavit na zeď. Jejich zavěšení umožňují nejrůznější typy polic, jen dbejte na to, aby kolo barevně ladilo se zbytkem interiéru. Přece jen to bude v místnosti hodně dominantní prvek. 

_pastedGraphic

Postavte ho na zadní

V barevném interiéru je kolo šplhající vzhůru po bytelném dřevěném trámu netradiční dekorací, která mu jen přidává na mladém a uvolněném duchu. Na trám pak z druhé strany navazuje dřevěný jídelní stůl s řadou židlí. 

_pastedGraphic-1

Pracovna pro freelancery

V běžném zaměstnání vám asi nedovolí pověsit si kolo nad pracovní stůl. Pokud jste ale na volné noze a makáte z domova, nic vám v tom nebrání. Třeba si pak i častěji vzpomenete, že sem tam nezaškodí vstát od počítače a vyjet si provětrat hlavu někam do přírody. 

_pastedGraphic-2

Levitující kolo vypadá fakt dobře

Účelně a jednoduše uskladněný bicykl zavěšený na kovovém háku u stropu vám může nahradit obraz či jinou dekoraci. Jedinou podmínkou je, aby kolo bylo opravdu hezké a hlavně čisté. S rámem zacákaným od bláta doma moc parády nenaděláte.

_pastedGraphic-3

Šup s kolem do poličky

Jestli máte rádi pěkně všechno srovnané v poličkách, klidně si tam můžete dát i kolo. A nahoru nad něj třeba i pár knížek, ať tuhle speciální poličku využijete na maximum. 

_pastedGraphic-4 _pastedGraphic-5

Takhle bydlí cyklomaniak

Kolo se klidně může stát ústředním motivem interiéru vaší garsonky a nevypadá to vůbec špatně. Bicykl trůnící hrdě uprostřed místnosti doplníte stylovými cyklotapetami a povlečením polštářů a hned můžete pozvat na kafe Alberto Contadora. 

_pastedGraphic-6

Foto: Decoist.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.