Kola nemusí doma jen překážet

Jezdit po městě na kole je teď trendy. Jenže kam takové kolo v menším bytě uskladnit, když nemáte sklep nebo se bojíte, že vám ho ze sklepa někdo ukradne? Naše rada zní, nesnažte se kolo někam schovat. Naopak si ho v bytě hrdě vystavte jako dekorativní prvek.

Bicykl jako ozdoba stěny

Některá kola mají tak krásný design, že si je klidně můžete vystavit na zeď. Jejich zavěšení umožňují nejrůznější typy polic, jen dbejte na to, aby kolo barevně ladilo se zbytkem interiéru. Přece jen to bude v místnosti hodně dominantní prvek. 

_pastedGraphic

Postavte ho na zadní

V barevném interiéru je kolo šplhající vzhůru po bytelném dřevěném trámu netradiční dekorací, která mu jen přidává na mladém a uvolněném duchu. Na trám pak z druhé strany navazuje dřevěný jídelní stůl s řadou židlí. 

_pastedGraphic-1

Pracovna pro freelancery

V běžném zaměstnání vám asi nedovolí pověsit si kolo nad pracovní stůl. Pokud jste ale na volné noze a makáte z domova, nic vám v tom nebrání. Třeba si pak i častěji vzpomenete, že sem tam nezaškodí vstát od počítače a vyjet si provětrat hlavu někam do přírody. 

_pastedGraphic-2

Levitující kolo vypadá fakt dobře

Účelně a jednoduše uskladněný bicykl zavěšený na kovovém háku u stropu vám může nahradit obraz či jinou dekoraci. Jedinou podmínkou je, aby kolo bylo opravdu hezké a hlavně čisté. S rámem zacákaným od bláta doma moc parády nenaděláte.

_pastedGraphic-3

Šup s kolem do poličky

Jestli máte rádi pěkně všechno srovnané v poličkách, klidně si tam můžete dát i kolo. A nahoru nad něj třeba i pár knížek, ať tuhle speciální poličku využijete na maximum. 

_pastedGraphic-4 _pastedGraphic-5

Takhle bydlí cyklomaniak

Kolo se klidně může stát ústředním motivem interiéru vaší garsonky a nevypadá to vůbec špatně. Bicykl trůnící hrdě uprostřed místnosti doplníte stylovými cyklotapetami a povlečením polštářů a hned můžete pozvat na kafe Alberto Contadora. 

_pastedGraphic-6

Foto: Decoist.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.