Kariéru rozhodčí ukončil výhled do údolí

Autor: TadyJeMoje.cz
Zavítali jsme před nedávnem do Děčína na návštěvu rodiny a jejich čerstvě zakoupeného rodinného domu. Paní domu díky němu už nebude muset dennodenně fungovat jako rozhodčí slovních soubojů svých dcer.

05 Peršlovi_dům přes plot

Bydlení prima

Paní Bohdana Peršlová bydlela s manželem a dvěma dcerami, Barborou (nyní 18 let) a Kristýnou (nyní 13 let) řadu let v činžovním domě. V tomto bytě prožila většinu svého života. Po jeho privatizaci si vzala úvěr u Lišky byt náležitě zmodernizovala. Takže domov, k němuž měla silné citové vazby, získal na pohodlí a bylo v něm všem dobře.

Dětem začínalo být těsné

Jenže to by děti nesměly růst a získávat stále nezávislejší pohled. Zkrátka ve společném pokoji dcer přibývalo rozporů až hádek. Jedna byla buď už příliš velká, nebo ta druhá ještě moc malá. A protože každý den paní Bohdana vstává ve tři hodiny a od pěti pracuje, dělat rozhodčího dětských sporů už prostě nedávalo smysl.

Nový domov s dostatečným prostorem a soukromím

Takže když hledali řešení, dospěli k rozhodnutí koupit dům. Našli jej vcelku náhodou nebo se štěstím v realitce. Chvíli váhali, zda si nepořídit jiný, levnější. Nakonec ale rozhodlo to, že nebudou muset nic zásadního předělávat. A udělali dobře. Z domu je totiž báječný, nádherný  výhled do údolí.

Nejen Barbora i Kristýna jsou spokojeny

Stejně to možná vidí i obě dcery, ale tam hraje roli především to, že každá z nich bude mít své soukromí. Kristýna svůj pokoj a starší Barbora v přízemí domu v podstatě samostatnou garsonku. Spokojeny jsou obě.

Přínosný byl i tip na poradce

Peršlovi začali dům hledat na jaře a začátkem června dostala paní Bohdana od známé kontakt na šikovnou  a velmi schopnou finanční poradkyni. Když se paní Peršlové zeptáte dnes, po zhruba půl roce od stěhování, jak spolupráci  s finanční poradkyní hodnotí, dozvíte se, že se o ně úžasně stará.

 

 

 

No dobrá, ale co to přesně znamená „úžasně“?

Dozvěděli jsme se, že to skutečně obnáší hodně práce. Vedle vyřízení všech formalit kolem úvěru to byla především detailní analýza celkové finanční situace rodiny. Úvěry, pojistky a jejich restrukturalizace. Výsledkem je to, že rodina platí měsíčně zhruba polovinu předchozích nákladů a ještě zbývá na stavební spoření pro děti. Spolu s novým bydlením to opravdu není špatný výsledek.

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.