Kariéru rozhodčí ukončil výhled do údolí

27. 1. 2015
Zavítali jsme před nedávnem do Děčína na návštěvu rodiny a jejich čerstvě zakoupeného rodinného domu. Paní domu díky němu už nebude muset dennodenně fungovat jako rozhodčí slovních soubojů svých dcer.

05 Peršlovi_dům přes plot

Bydlení prima

Paní Bohdana Peršlová bydlela s manželem a dvěma dcerami, Barborou (nyní 18 let) a Kristýnou (nyní 13 let) řadu let v činžovním domě. V tomto bytě prožila většinu svého života. Po jeho privatizaci si vzala úvěr u Lišky byt náležitě zmodernizovala. Takže domov, k němuž měla silné citové vazby, získal na pohodlí a bylo v něm všem dobře.

Dětem začínalo být těsné

Jenže to by děti nesměly růst a získávat stále nezávislejší pohled. Zkrátka ve společném pokoji dcer přibývalo rozporů až hádek. Jedna byla buď už příliš velká, nebo ta druhá ještě moc malá. A protože každý den paní Bohdana vstává ve tři hodiny a od pěti pracuje, dělat rozhodčího dětských sporů už prostě nedávalo smysl.

Nový domov s dostatečným prostorem a soukromím

Takže když hledali řešení, dospěli k rozhodnutí koupit dům. Našli jej vcelku náhodou nebo se štěstím v realitce. Chvíli váhali, zda si nepořídit jiný, levnější. Nakonec ale rozhodlo to, že nebudou muset nic zásadního předělávat. A udělali dobře. Z domu je totiž báječný, nádherný  výhled do údolí.

Nejen Barbora i Kristýna jsou spokojeny

Stejně to možná vidí i obě dcery, ale tam hraje roli především to, že každá z nich bude mít své soukromí. Kristýna svůj pokoj a starší Barbora v přízemí domu v podstatě samostatnou garsonku. Spokojeny jsou obě.

Přínosný byl i tip na poradce

Peršlovi začali dům hledat na jaře a začátkem června dostala paní Bohdana od známé kontakt na šikovnou  a velmi schopnou finanční poradkyni. Když se paní Peršlové zeptáte dnes, po zhruba půl roce od stěhování, jak spolupráci  s finanční poradkyní hodnotí, dozvíte se, že se o ně úžasně stará.

 

 

 

No dobrá, ale co to přesně znamená „úžasně“?

Dozvěděli jsme se, že to skutečně obnáší hodně práce. Vedle vyřízení všech formalit kolem úvěru to byla především detailní analýza celkové finanční situace rodiny. Úvěry, pojistky a jejich restrukturalizace. Výsledkem je to, že rodina platí měsíčně zhruba polovinu předchozích nákladů a ještě zbývá na stavební spoření pro děti. Spolu s novým bydlením to opravdu není špatný výsledek.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.