Kariéru rozhodčí ukončil výhled do údolí

Autor: TadyJeMoje.cz
Zavítali jsme před nedávnem do Děčína na návštěvu rodiny a jejich čerstvě zakoupeného rodinného domu. Paní domu díky němu už nebude muset dennodenně fungovat jako rozhodčí slovních soubojů svých dcer.

05 Peršlovi_dům přes plot

Bydlení prima

Paní Bohdana Peršlová bydlela s manželem a dvěma dcerami, Barborou (nyní 18 let) a Kristýnou (nyní 13 let) řadu let v činžovním domě. V tomto bytě prožila většinu svého života. Po jeho privatizaci si vzala úvěr u Lišky byt náležitě zmodernizovala. Takže domov, k němuž měla silné citové vazby, získal na pohodlí a bylo v něm všem dobře.

Dětem začínalo být těsné

Jenže to by děti nesměly růst a získávat stále nezávislejší pohled. Zkrátka ve společném pokoji dcer přibývalo rozporů až hádek. Jedna byla buď už příliš velká, nebo ta druhá ještě moc malá. A protože každý den paní Bohdana vstává ve tři hodiny a od pěti pracuje, dělat rozhodčího dětských sporů už prostě nedávalo smysl.

Nový domov s dostatečným prostorem a soukromím

Takže když hledali řešení, dospěli k rozhodnutí koupit dům. Našli jej vcelku náhodou nebo se štěstím v realitce. Chvíli váhali, zda si nepořídit jiný, levnější. Nakonec ale rozhodlo to, že nebudou muset nic zásadního předělávat. A udělali dobře. Z domu je totiž báječný, nádherný  výhled do údolí.

Nejen Barbora i Kristýna jsou spokojeny

Stejně to možná vidí i obě dcery, ale tam hraje roli především to, že každá z nich bude mít své soukromí. Kristýna svůj pokoj a starší Barbora v přízemí domu v podstatě samostatnou garsonku. Spokojeny jsou obě.

Přínosný byl i tip na poradce

Peršlovi začali dům hledat na jaře a začátkem června dostala paní Bohdana od známé kontakt na šikovnou  a velmi schopnou finanční poradkyni. Když se paní Peršlové zeptáte dnes, po zhruba půl roce od stěhování, jak spolupráci  s finanční poradkyní hodnotí, dozvíte se, že se o ně úžasně stará.

 

 

 

No dobrá, ale co to přesně znamená „úžasně“?

Dozvěděli jsme se, že to skutečně obnáší hodně práce. Vedle vyřízení všech formalit kolem úvěru to byla především detailní analýza celkové finanční situace rodiny. Úvěry, pojistky a jejich restrukturalizace. Výsledkem je to, že rodina platí měsíčně zhruba polovinu předchozích nákladů a ještě zbývá na stavební spoření pro děti. Spolu s novým bydlením to opravdu není špatný výsledek.

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.