Kariéru rozhodčí ukončil výhled do údolí

27. 1. 2015
Zavítali jsme před nedávnem do Děčína na návštěvu rodiny a jejich čerstvě zakoupeného rodinného domu. Paní domu díky němu už nebude muset dennodenně fungovat jako rozhodčí slovních soubojů svých dcer.

05 Peršlovi_dům přes plot

Bydlení prima

Paní Bohdana Peršlová bydlela s manželem a dvěma dcerami, Barborou (nyní 18 let) a Kristýnou (nyní 13 let) řadu let v činžovním domě. V tomto bytě prožila většinu svého života. Po jeho privatizaci si vzala úvěr u Lišky byt náležitě zmodernizovala. Takže domov, k němuž měla silné citové vazby, získal na pohodlí a bylo v něm všem dobře.

Dětem začínalo být těsné

Jenže to by děti nesměly růst a získávat stále nezávislejší pohled. Zkrátka ve společném pokoji dcer přibývalo rozporů až hádek. Jedna byla buď už příliš velká, nebo ta druhá ještě moc malá. A protože každý den paní Bohdana vstává ve tři hodiny a od pěti pracuje, dělat rozhodčího dětských sporů už prostě nedávalo smysl.

Nový domov s dostatečným prostorem a soukromím

Takže když hledali řešení, dospěli k rozhodnutí koupit dům. Našli jej vcelku náhodou nebo se štěstím v realitce. Chvíli váhali, zda si nepořídit jiný, levnější. Nakonec ale rozhodlo to, že nebudou muset nic zásadního předělávat. A udělali dobře. Z domu je totiž báječný, nádherný  výhled do údolí.

Nejen Barbora i Kristýna jsou spokojeny

Stejně to možná vidí i obě dcery, ale tam hraje roli především to, že každá z nich bude mít své soukromí. Kristýna svůj pokoj a starší Barbora v přízemí domu v podstatě samostatnou garsonku. Spokojeny jsou obě.

Přínosný byl i tip na poradce

Peršlovi začali dům hledat na jaře a začátkem června dostala paní Bohdana od známé kontakt na šikovnou  a velmi schopnou finanční poradkyni. Když se paní Peršlové zeptáte dnes, po zhruba půl roce od stěhování, jak spolupráci  s finanční poradkyní hodnotí, dozvíte se, že se o ně úžasně stará.

 

 

 

No dobrá, ale co to přesně znamená „úžasně“?

Dozvěděli jsme se, že to skutečně obnáší hodně práce. Vedle vyřízení všech formalit kolem úvěru to byla především detailní analýza celkové finanční situace rodiny. Úvěry, pojistky a jejich restrukturalizace. Výsledkem je to, že rodina platí měsíčně zhruba polovinu předchozích nákladů a ještě zbývá na stavební spoření pro děti. Spolu s novým bydlením to opravdu není špatný výsledek.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.