Kam v malém bytě uložit hosty na noc

19. 11. 2015
Mít hosty je potěšení, které dává životu šťávu. V menším bytě ale nastává problém, když se vaše návštěva rozhodne zůstat přes noc. Máme pro vás pár zajímavých řešení, jak i ve skromnějších podmínkách vytvoříte pro své hosty zábavný a nezapomenutelný nocleh.

Stanujte v obýváku

Pokud máte opravdu skromné možnosti a i s nábytkem jste na štíru, zahrajte si na trampy a rozložte stan přímo uprostřed obýváku. Hosty překvapíte, pobavíte, a jako bonus jim dokonce nabídnete i slušnou míru soukromí, kterou by například na přistýlce určitě neměli. Nezapomeňte ale na karimatky nebo ještě lépe matrace, aby se u vás hosté také pohodlně vyspali. Pokud chcete celkový dojem ještě vyšperkovat, můžete dočasné obydlí ozdobit lampiony nebo třeba vánočními světýlky. 

Houpavé usínání

Připravte svým hostům nocleh ve vzduchu. Jakkoliv to může znít bláznivě, spát se dá velmi pohodlně i v houpací síti. K jejímu použití vám přitom postačí dvě skoby na protilehlých stěnách či stropě pokoje, které při běžném provozu domácnosti nebudou nijak překážet. Při příchodu návštěvy pak stačí zavěsit houpací síť a přihodit polštář s přikrývkou. 

_kam-s-hosty

Nafukovací království

Moderní nafukovací matrace dokáží překvapit. Dobře se na nich vyspíte, a navíc oceníte jejich skladnost. Když si k nim pořídíte elektrickou hustilku, ani se při nafukování moc nenadřete a spaní máte připravené za pár minut. 

_pastedGraphic-1

Po přespání složte

Poněkud konzervativnější, ale zato levnou a prostorově úspornou variantu představují také skládací matrace. Ty obvykle seženete v převleku za taburet nebo křeslo, takže získáte multifunkční kousek využitelný jak při večerním posezení, tak i pro noční spánek. 

_pastedGraphic-3

Foto: Pixstatic.com, Myinflatablepoly.comHuffingtonpost.comLovi.yourmeattooth.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.