Kam v malém bytě uložit hosty na noc

19. 11. 2015
Mít hosty je potěšení, které dává životu šťávu. V menším bytě ale nastává problém, když se vaše návštěva rozhodne zůstat přes noc. Máme pro vás pár zajímavých řešení, jak i ve skromnějších podmínkách vytvoříte pro své hosty zábavný a nezapomenutelný nocleh.

Stanujte v obýváku

Pokud máte opravdu skromné možnosti a i s nábytkem jste na štíru, zahrajte si na trampy a rozložte stan přímo uprostřed obýváku. Hosty překvapíte, pobavíte, a jako bonus jim dokonce nabídnete i slušnou míru soukromí, kterou by například na přistýlce určitě neměli. Nezapomeňte ale na karimatky nebo ještě lépe matrace, aby se u vás hosté také pohodlně vyspali. Pokud chcete celkový dojem ještě vyšperkovat, můžete dočasné obydlí ozdobit lampiony nebo třeba vánočními světýlky. 

Houpavé usínání

Připravte svým hostům nocleh ve vzduchu. Jakkoliv to může znít bláznivě, spát se dá velmi pohodlně i v houpací síti. K jejímu použití vám přitom postačí dvě skoby na protilehlých stěnách či stropě pokoje, které při běžném provozu domácnosti nebudou nijak překážet. Při příchodu návštěvy pak stačí zavěsit houpací síť a přihodit polštář s přikrývkou. 

_kam-s-hosty

Nafukovací království

Moderní nafukovací matrace dokáží překvapit. Dobře se na nich vyspíte, a navíc oceníte jejich skladnost. Když si k nim pořídíte elektrickou hustilku, ani se při nafukování moc nenadřete a spaní máte připravené za pár minut. 

_pastedGraphic-1

Po přespání složte

Poněkud konzervativnější, ale zato levnou a prostorově úspornou variantu představují také skládací matrace. Ty obvykle seženete v převleku za taburet nebo křeslo, takže získáte multifunkční kousek využitelný jak při večerním posezení, tak i pro noční spánek. 

_pastedGraphic-3

Foto: Pixstatic.com, Myinflatablepoly.comHuffingtonpost.comLovi.yourmeattooth.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.