Kam v malém bytě uložit hosty na noc

Mít hosty je potěšení, které dává životu šťávu. V menším bytě ale nastává problém, když se vaše návštěva rozhodne zůstat přes noc. Máme pro vás pár zajímavých řešení, jak i ve skromnějších podmínkách vytvoříte pro své hosty zábavný a nezapomenutelný nocleh.

Stanujte v obýváku

Pokud máte opravdu skromné možnosti a i s nábytkem jste na štíru, zahrajte si na trampy a rozložte stan přímo uprostřed obýváku. Hosty překvapíte, pobavíte, a jako bonus jim dokonce nabídnete i slušnou míru soukromí, kterou by například na přistýlce určitě neměli. Nezapomeňte ale na karimatky nebo ještě lépe matrace, aby se u vás hosté také pohodlně vyspali. Pokud chcete celkový dojem ještě vyšperkovat, můžete dočasné obydlí ozdobit lampiony nebo třeba vánočními světýlky. 

Houpavé usínání

Připravte svým hostům nocleh ve vzduchu. Jakkoliv to může znít bláznivě, spát se dá velmi pohodlně i v houpací síti. K jejímu použití vám přitom postačí dvě skoby na protilehlých stěnách či stropě pokoje, které při běžném provozu domácnosti nebudou nijak překážet. Při příchodu návštěvy pak stačí zavěsit houpací síť a přihodit polštář s přikrývkou. 

_kam-s-hosty

Nafukovací království

Moderní nafukovací matrace dokáží překvapit. Dobře se na nich vyspíte, a navíc oceníte jejich skladnost. Když si k nim pořídíte elektrickou hustilku, ani se při nafukování moc nenadřete a spaní máte připravené za pár minut. 

_pastedGraphic-1

Po přespání složte

Poněkud konzervativnější, ale zato levnou a prostorově úspornou variantu představují také skládací matrace. Ty obvykle seženete v převleku za taburet nebo křeslo, takže získáte multifunkční kousek využitelný jak při večerním posezení, tak i pro noční spánek. 

_pastedGraphic-3

Foto: Pixstatic.com, Myinflatablepoly.comHuffingtonpost.comLovi.yourmeattooth.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.