Kam v malém bytě uložit hosty na noc

19. 11. 2015
Mít hosty je potěšení, které dává životu šťávu. V menším bytě ale nastává problém, když se vaše návštěva rozhodne zůstat přes noc. Máme pro vás pár zajímavých řešení, jak i ve skromnějších podmínkách vytvoříte pro své hosty zábavný a nezapomenutelný nocleh.

Stanujte v obýváku

Pokud máte opravdu skromné možnosti a i s nábytkem jste na štíru, zahrajte si na trampy a rozložte stan přímo uprostřed obýváku. Hosty překvapíte, pobavíte, a jako bonus jim dokonce nabídnete i slušnou míru soukromí, kterou by například na přistýlce určitě neměli. Nezapomeňte ale na karimatky nebo ještě lépe matrace, aby se u vás hosté také pohodlně vyspali. Pokud chcete celkový dojem ještě vyšperkovat, můžete dočasné obydlí ozdobit lampiony nebo třeba vánočními světýlky. 

Houpavé usínání

Připravte svým hostům nocleh ve vzduchu. Jakkoliv to může znít bláznivě, spát se dá velmi pohodlně i v houpací síti. K jejímu použití vám přitom postačí dvě skoby na protilehlých stěnách či stropě pokoje, které při běžném provozu domácnosti nebudou nijak překážet. Při příchodu návštěvy pak stačí zavěsit houpací síť a přihodit polštář s přikrývkou. 

_kam-s-hosty

Nafukovací království

Moderní nafukovací matrace dokáží překvapit. Dobře se na nich vyspíte, a navíc oceníte jejich skladnost. Když si k nim pořídíte elektrickou hustilku, ani se při nafukování moc nenadřete a spaní máte připravené za pár minut. 

_pastedGraphic-1

Po přespání složte

Poněkud konzervativnější, ale zato levnou a prostorově úspornou variantu představují také skládací matrace. Ty obvykle seženete v převleku za taburet nebo křeslo, takže získáte multifunkční kousek využitelný jak při večerním posezení, tak i pro noční spánek. 

_pastedGraphic-3

Foto: Pixstatic.com, Myinflatablepoly.comHuffingtonpost.comLovi.yourmeattooth.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.