Kam se nastěhovat, když vyhrajete první cenu v loterii

Autor: TadyJeMoje.cz
Obyčejný podzimní večer. Sedíte o samotě doma a večeříte u televize. Zástupce loterijní společnosti právě hlásí vítězná čísla. Tiket („Náhodný výběr, prosím.“) jste si naposled po dvou letech koupili včera, kdy i vás přesvědčila závratná výše jackpotu na obrovském billboardu u zastávky MHD.

Hlas z TV vyjmenovává čísla: „Osm, třináct, patnáct, dvacet dva, třicet jedna…“ Přestáváte žvýkat – kus řízku vám trčí z úst jako chrlič ze střechy baziliky. Ruka, s níž pokládáte sklenici s výčepní desítkou, se zastavuje na půl cesty. Aniž si to uvědomujete, začínáte se potit. Krevní tlak vyskakuje až ke stropu. Zorničky se rozšiřují. Svaly se napínají. Hormony – hlavně adrenalin – jsou na infarktových hodnotách.

„…třicet tři, dodatkové číslo sedm.“

Sklenice vám padá z ruky a tříští se o podlahu, ale vy to ani nevnímáte. Jsou to vaše čísla, jedno jako druhé! Takže jste… vyhráli sto milionů (sice korun, ale i tak je to něco). Nevěříte svým očím, kontrolujete tiket několikrát dokola. Štípáte se do tváře. Pak vám to dojde. Chce se vám křičet nadšením, ale řízek v puse spolehlivě tlumí vaše jásání.

Druhý den je to jisté: je z vás multimilionář (ka). A hned máte několik problémů:

  1. Ta loterijní daň je fakt šílená, ale zase jim to nedávám z vlastního… vlastně počkat, dávám! Ale teď už je to jedno.
  2. Jak to opatrně říci těm správným lidem, aby z vašeho štěstí nedostali infarkt (máma, táta, sourozenci, partner/ka) nebo aby vás nenechali odvézt na psychinu z důvodu vykazování všech příznaků bludu.
  3. Jak to zařídit, aby se to nedozvěděli nesprávní lidé (mafiáni, vyděrači, zloději, únosci, zoufalci, takzvaní kamarádi, teroristé, agenti…). Připadá vám to paranoidní? Vzpomeňte, co kdysi řekl Woody Allen: „Že jste paranoidní, neznamená, že po vás nejdou.“ A největším nebezpečím je ve vaší situaci stejně nenápadný, obrýlený, uhrovitý hacker kdesi od Uherského Hradiště, který vám vyluxuje účet a ani nebude muset unést a svázat vašeho partnera.
  4. Slyšíte se, jak radostně křičíte do telefonu: „Šéfe? Já končím!!! Už žádné pracovní výkazy, kyselé kafe v kuchyňce, přesčasy a nudné porady. Mějte se, sbohem.“
  5. Fakt musím, jakožto multimilionář, snídat šampaňské a kaviár? Neumřu předčasně na přemíru zahálky, radovánek a alkoholu?
  6. A kde teď budu bydlet? Všechny ty věci, které si koupím, se musejí někam vejít. A vůbec, kdo je tu ten multimilionář, hergot?

Na otázky 1 – 5 si budete muset odpovědět sami, nikdo jiný to za vás neudělá.

Ovšem na otázku 6 a jí podobné tady máte nás. Tak tedy: kde by mohl (a měl) bydlet novopečený multimilionář?

Svůj neskromný příbytek si jistě vyberete nejlépe zase jen vy sami. Jako inspirace pro vás následuje několik základních typů luxusních domů, které by možná stály za úvahu (a třeba i za nějakých těch 100 milionů).

Je vám blízký konzervativismus, tradice, čaj o páté a úpravná zahrada velikosti fotbalového hřiště? Cítíte se jako gentleman/lady a máte pocit, že jste se měli narodit minimálně o 100 let dříve? Anglický, decentní styl milionářského bydlení je pro vás tím pravým.

1

Upřímně, tady je to spíš o pozemku. Takže: kolik kilometrů pláží si přikoupíte? Nedejte se zmást zdánlivě nekvalitní střechou tohoto plážového obydlí – jedná se o jeden z příkladů nejvyššího luxusu, který tento svět nabízí. Co jiného dokazuje fakt, že to máte jen pár kroků k oceánu a stejně máte vlastní bazén? (Ne, nedokazuje to, že nemůžete chodit, ale že nevíte, co s penězi.)

2

Máte rádi slunce, moře, dobré jídlo, víno a noční život? Přestěhujte se do podobné italské (nebo španělské) středozemní vily. Jejich nevýhodou je, že se nacházejí pouze ve středomořském prostoru. (Vážně, ty palmy by těžko přežívaly českou zimu.) Ale představte si ty večírky na střeše…

3

Někdy je chytré nedávat najevo, jak moc jste finančně za vodou. Vyřádíte se tedy s luxusními interiéry. Mramor, krb a sprcha je sice možná trochu surrealistická kombinace, ale kdo z nás si může dovolit dvoumetrový krb i v koupelně? Přece vy!

4

Cože, panelák? To má být sídlo multimilionáře? Ano. Ovšem tenhle stojí v čínském Kuang-čou, což je shodou okolností centrum (zdaleka ne jen) čínského obchodního světa. Pokud se rozhodnete své vyhrané peníze investovat a ještě je rozmnožit obchodem, možná se jednou podíváte i sem. Takže si koukejte zvykat na moderní luxus a uvědomte si, že i v paneláku si můžete dobře žít na půl kilometru čtverečním. A z 50. patra musí být božský výhled.

5

Jako bychom vás slyšeli: „Počkat, co tam dělá ta jachta? To nemohli vybrat lepší obrázek? Amatéři… Kvůli té lodi ani nevidím dům v pozadí!“ Vážení, je to záměr: jde právě o tu loď. I ta se totiž může stát plovoucím domem, hradem na vlnách, kde budete naprosto svobodní – a také opálení a ošlehaní zdravým mořským povětřím. Jste-li duší romantik, cestovatel nebo se prostě necháváte rádi ke spánku ukolébávat (a netrpíte mořskou nemocí), jachta je ideálním příbytkem. Kde jinde můžete chytat ryby přímo ze zápraží?

6

Pozor! Jde sem šéf! Přestaňte číst a snít, a koukejte zas něco dělat. Ony se ty peníze samy nevydělají. I když… už jste si byli vsadit? A kolik vlastně dělá současný jackpot?

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Úsporné mikrobydlení pro single nájemníky

Sehnat malý a cenově přijatelný byt v centru velkoměsta může být pořádný oříšek. O jeho rozlousknutí se ve spolupráci s developery a architekty pokoušejí metropole v různých koutech světa. Některé si na něm už pořádně vylámaly zuby, jiným se naopak zadařilo. K těm úspěšným se minulý rok připojilo i město New York s projektem Carmel Place.

7 tipů, jak doma uskladnit tužky

Klávesnice vládnou světu, většina z nás psací pero do ruky nevzala už pěkně dlouho. I přesto se ale většině z nás povalují pastelky a pera jen tak halabala po stole. Srovnejte je do latě a najděte jim jednou pro vždy pevné a stylové místo, ať nepřekáží!

Annelie Paurová Herz: Jsem blázen do tvoření

Prvním z výherců naší soutěže na Facebooku, které vám postupně všechny na stránkách TadyJeMoje představíme, je Annelie Paurová Herz. Spolu s manželem Jiřím Paurem milují skandinávský styl, hlavně přírodní prvky a tlumené barvy. Na podzim plánují rekonstrukci a těší se na zařizování dětského pokojíčku pro svého čtyřměsíčního syna.

Bydlení v orientálním stylu

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

Moderní dvoupokojové studio pro dva

Jacque a Hanne tvoří velmi milý a přátelský pár. Dvojice si v průběhu společných let vysnila útulné letní sídlo poblíž pláže. Sny se jim povedlo převést do reality minulý rok, a dnes nás proto s radostí zvou na návštěvu svého zbrusu nového bydlení v živelném středomořském stylu.

5 interiérů s fešáckými paravány

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

Květinové bydlení

Nemusíte být zrovna nenapravitelní romantici, a přesto uvidíte, že s květinami vstoupí do vašeho bytu dobrá nálada. A nemusí to být jen řezané květiny ve váze, klidně je můžete mít na závěsech, povlečení nebo třeba na nábytku. Schválně se podívejte, jak květinový motiv vykouzlí ve vašem interiéru optimistickou atmosféru rozkvetlé louky.

Nejčastější důvod domácích hádek kvůli penězům? Bydlení!

Kvůli čemu se lidé doma nejčastěji hádají, když jde o využití volných financí? Tak na to se nedávno dotazovala agentura IBRS tisícovky lidí. A výsledky jsou zajímavé: 28 % respondentů uvedlo na prvním místě bydlení.

Zbavte se hmyzu bez chemie

Objevil se u vás doma nezvaný hmyzí host? Přestaňte panikařit a odvolejte chemický poplach! V boji s mravenci, komáry, vinnými muškami a dalšími nepříjemnými škůdci vám pomůžou běžné zásoby ze spíže.