Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Misky pro psy se jmenovkou

Dřevěné bedýnky, speciální podložky, nejrůznější stupínky nebo stará šuplata, případně i drátěný program, to všechno můžete kreativně využít při budování jídelního koutu pro vašeho psa. Nezapomeňte ale na hlavní zásadu: pes musí mít u jídla klid a nesmí být nikým a ničím rušen. Misky na žrádlo a pití by měly mít své stálé místo. Podle toho proto doma vyberte vhodný kout pro plánovanou psí jídelní stanici.

Psí misky a nádoby na granule

Nezapomeňte nikdy na čerstvou vodu pro svého psa. Jeho miska musí být stále čistá, bez příměsi zbytků žrádla, bez usazeného kalu na dně misky a měla by být i v takové výši, aby se z ní pes mohl kdykoli pohodlně napít. Výšku umístění misky přizpůsobte velikosti plemene. Pro velké a obří rasy jsou nejvhodnější vyvýšená místa, aby si psi zbytečně nenamáhali při pití a krmení krční páteř.

Psí misky a prostor na granule

Suché psí krmivo uschovávejte v uzavřených dózách. Dokonce je vhodnější nechávat jej v původním obalu. Dobře může fungovat i samostatné místo například ve vyklápěcí skříňce. Pro skladování se hodí nejrůznější dózy, kam nemá přístup váš pes, vzduch ani žádné jiné domácí zvíře, které by jej mohlo kontaminovat.

Atypické umístění psích misek

Využít se dají i různé vychytávky, například v podobě starších židliček, které jsou dostatečně vysoko, a tak budou vyhovovat hlavně ohařům, setrům, retrívrům, dogám anebo chrtům. Dobrou službu udělá i krmná „stanice“, která se dá posouvat po zdi na připevněných pojezdech nebo lyžinách.

Psí misky v kufru

Koutek s krmením pro vašeho psa může mít své stálé místo klidně i v kuchyni. Budete ho alespoň mít na očích. Vždycky je dobré podložit jídelní koutek nějakou savou nebo dobře omyvatelnou podložkou. Ta spolehlivě ochrání i vaši novou podlahu. Misky by psovi neměly klouzat a měly by být pro něj dobře dostupné z více stran.

Foto: happygoluckyblog.com, prettydesigns.com, recyclart.com, reddit.com, puphome.com, pamperedpawgifts.com, etsy.com, grandinroad.com, organizinglady.com, onecrazyhouse.com.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Jak najít v bytě další úložné prostory

15. 6. 2018
Čím menší byt, tím větší invenci a úsilí musíte vynaložit, aby se vám tam vešlo všechno, co potřebujete. Přinášíme pár tipů a triků, jak objevit úložné prostory i tam, kde byste je nejspíš nehledali.

Tady je Martyna: Bydlím u svých kytar

14. 6. 2018
Většina z nás si to své bydlení chce vymazlit od píky. Přestěhovat se do prázdného bytu, vymalovat si podle svého a pořídit si nábytek i dekorace, které nás uvedou do stavu „tady je moje“. Na téhle návštěvě se ale přesvědčíte, že „domov“ může vytvořit i nevšední atmosféra a věci po předchozích obyvatelích. V žižkovském bytě Martyna Starého, zpěváka a kytaristy skupiny Holden, najdete například hudební nástroje, které zde plní jinou úlohu, než ke které byly původně vytvořeny. A navíc zjistíte, že bydlet u Olšanských hřbitovů není žádná hrůza!

Garsonka je díky mezipatru o hodně větší

12. 6. 2018
Vybudování mezipatra patří mezi nejefektivnější způsoby, jak zvětšit užitnou plochu malometrážního bytu. Když se tedy majiteli moskevské garsonky naskytla příležitost pomocí mezipatra získat ve svém bytě poměrně dost důležitých metrů čtverečních navíc, není divu, že ani on neváhal.

8 rostlin, díky nimž se vám doma bude lépe dýchat

7. 6. 2018
Vzduch hlavně ve větších městech není vždycky úplně ideální, ale kvůli tomu přece nebudete vyhazovat peníze za čističky, zvlhčovače a jiné podobné přístroje. Mnohem lepší bude pořídit si do bytu ty správné pokojové rostliny, které nejenže čistí vzduch, ale taky hezky vypadají. Pár vám jich představíme.

Biologický dům z přírodních materiálů

5. 6. 2018
Na biologický materiál, odpad nebo filtr jsme zvyklí, ale věřili byste tomu, že už existuje také první biologický dům? Postavili ho loni v dánském městě Middelfart z upcyklovaných přírodních materiálů, a pokud se tam vydáte, můžete se dokonce podívat i dovnitř.

Co vás čeká při rekonstrukci? Je dobré si to zjistit předem.

4. 6. 2018
Koupit byt je jedna věc, druhá věc je upravit si byt ku obrazu svému. O tom, kolik peněz do rekonstrukce investujete, rozhoduje z velké míry jeho původní stav. Jakub Kubišta ze společnosti Albion Reality nám dal pár tipů, na co si dávat obzvlášť pozor.

Prohlídka s architektem: Jak z šedesát let starého bytu udělat moderní bydlení

1. 6. 2018
Jestli chcete v bytě z 50. let bydlet moderně, nebojte se do jeho rekonstrukce zapojit architekta, jak to udělali třeba Libor s Lenkou. Jejich malý a na dnešní dobu atypicky uspořádaný byt v Sezimově Ústí potřeboval vzít pořádně od podlahy. Požádali proto mladé architekty z ateliéru arch_feel, aby jim navrhli řešení na míru dispozic jejich nového bydlení i osobností. A jak sami uvidíte, právě původní dřevěná podlaha byla to jediné, co ze starého bytu zůstalo. Vyrazte na prohlídku s architektem Karlem Rechem!

Příjemné studio pro dva na 16 m²

29. 5. 2018
I na hodně omezené ploše 16 m² se dá vybudovat pohodlné bydlení pro dva. Malé, ale vzdušné a neuvěřitelně prosvětlené studio se nachází v nejvyšším patře staršího bytového domu a svým jednoduchým a účelným zařízením plně dostojí standardům, které se očekávají od moderního bydlení.

Původní dřevěná podlaha v netradičním odstínu? Víme, jak podle ní vyladit zbytek interiéru!

26. 5. 2018
V bytě staršího činžovního domu jsme pod kobercem našli původní dřevěnou podlahu vínové barvy, kterou bychom chtěli ponechat. Trošku ale plaveme ve vybavování místnosti, aby z toho nebyla divočina. Čím bychom měli začít, případně jaké barvy se k odstínu podlahy hodí? Poradí vám architekt Karel Rech.