Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Misky pro psy se jmenovkou

Dřevěné bedýnky, speciální podložky, nejrůznější stupínky nebo stará šuplata, případně i drátěný program, to všechno můžete kreativně využít při budování jídelního koutu pro vašeho psa. Nezapomeňte ale na hlavní zásadu: pes musí mít u jídla klid a nesmí být nikým a ničím rušen. Misky na žrádlo a pití by měly mít své stálé místo. Podle toho proto doma vyberte vhodný kout pro plánovanou psí jídelní stanici.

Psí misky a nádoby na granule

Nezapomeňte nikdy na čerstvou vodu pro svého psa. Jeho miska musí být stále čistá, bez příměsi zbytků žrádla, bez usazeného kalu na dně misky a měla by být i v takové výši, aby se z ní pes mohl kdykoli pohodlně napít. Výšku umístění misky přizpůsobte velikosti plemene. Pro velké a obří rasy jsou nejvhodnější vyvýšená místa, aby si psi zbytečně nenamáhali při pití a krmení krční páteř.

Psí misky a prostor na granule

Suché psí krmivo uschovávejte v uzavřených dózách. Dokonce je vhodnější nechávat jej v původním obalu. Dobře může fungovat i samostatné místo například ve vyklápěcí skříňce. Pro skladování se hodí nejrůznější dózy, kam nemá přístup váš pes, vzduch ani žádné jiné domácí zvíře, které by jej mohlo kontaminovat.

Atypické umístění psích misek

Využít se dají i různé vychytávky, například v podobě starších židliček, které jsou dostatečně vysoko, a tak budou vyhovovat hlavně ohařům, setrům, retrívrům, dogám anebo chrtům. Dobrou službu udělá i krmná „stanice“, která se dá posouvat po zdi na připevněných pojezdech nebo lyžinách.

Psí misky v kufru

Koutek s krmením pro vašeho psa může mít své stálé místo klidně i v kuchyni. Budete ho alespoň mít na očích. Vždycky je dobré podložit jídelní koutek nějakou savou nebo dobře omyvatelnou podložkou. Ta spolehlivě ochrání i vaši novou podlahu. Misky by psovi neměly klouzat a měly by být pro něj dobře dostupné z více stran.

Foto: happygoluckyblog.com, prettydesigns.com, recyclart.com, reddit.com, puphome.com, pamperedpawgifts.com, etsy.com, grandinroad.com, organizinglady.com, onecrazyhouse.com.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.

Proměňte domov v oázu klidu

28. 12. 2017
Toužíte si odpočinout od stresu, hluku a spěchu a mít doma po náročném dni klid a pohodu? Poradíme vám pár triků, díky nimž bude váš byt zase o trochu útulnější a přívětivější, takže se vám v něm bude lépe relaxovat.