Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Misky pro psy se jmenovkou

Dřevěné bedýnky, speciální podložky, nejrůznější stupínky nebo stará šuplata, případně i drátěný program, to všechno můžete kreativně využít při budování jídelního koutu pro vašeho psa. Nezapomeňte ale na hlavní zásadu: pes musí mít u jídla klid a nesmí být nikým a ničím rušen. Misky na žrádlo a pití by měly mít své stálé místo. Podle toho proto doma vyberte vhodný kout pro plánovanou psí jídelní stanici.

Psí misky a nádoby na granule

Nezapomeňte nikdy na čerstvou vodu pro svého psa. Jeho miska musí být stále čistá, bez příměsi zbytků žrádla, bez usazeného kalu na dně misky a měla by být i v takové výši, aby se z ní pes mohl kdykoli pohodlně napít. Výšku umístění misky přizpůsobte velikosti plemene. Pro velké a obří rasy jsou nejvhodnější vyvýšená místa, aby si psi zbytečně nenamáhali při pití a krmení krční páteř.

Psí misky a prostor na granule

Suché psí krmivo uschovávejte v uzavřených dózách. Dokonce je vhodnější nechávat jej v původním obalu. Dobře může fungovat i samostatné místo například ve vyklápěcí skříňce. Pro skladování se hodí nejrůznější dózy, kam nemá přístup váš pes, vzduch ani žádné jiné domácí zvíře, které by jej mohlo kontaminovat.

Atypické umístění psích misek

Využít se dají i různé vychytávky, například v podobě starších židliček, které jsou dostatečně vysoko, a tak budou vyhovovat hlavně ohařům, setrům, retrívrům, dogám anebo chrtům. Dobrou službu udělá i krmná „stanice“, která se dá posouvat po zdi na připevněných pojezdech nebo lyžinách.

Psí misky v kufru

Koutek s krmením pro vašeho psa může mít své stálé místo klidně i v kuchyni. Budete ho alespoň mít na očích. Vždycky je dobré podložit jídelní koutek nějakou savou nebo dobře omyvatelnou podložkou. Ta spolehlivě ochrání i vaši novou podlahu. Misky by psovi neměly klouzat a měly by být pro něj dobře dostupné z více stran.

Foto: happygoluckyblog.com, prettydesigns.com, recyclart.com, reddit.com, puphome.com, pamperedpawgifts.com, etsy.com, grandinroad.com, organizinglady.com, onecrazyhouse.com.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Lubici: V létě ve stanu, v zimě v sauně

18. 9. 2018
Nedávno nás k sobě domů pozvala půvabná fotografka Lubica Martincova, jejíž fotografie jste mohli obdivovat například na obálkách magazínu Zoot. Přímo pod zámeckou oborou ve Zbirohu si pořídila se svým partnerem atypický cihlový dům ze 40. let, který má v sobě trochu první republiky, trochu Skandinávie i britské útulnosti. S pestrou škálou stylů a exotických vlivů se setkáte i v interiéru.

Tady je Terky z Obyčeje: Dům, ve kterém ožívají staré věci

30. 8. 2018
Staré mísy jako lustry, skřínka na gramofon jako součást umyvadla a pilky coby umělecké dílo. V domě z roku 1929 nebudete vědět, co dřív obdivovat. Ať už budete v kuchyni, ložnici, nebo dílně, ve které „paní domácí“ Terka se svou kamarádkou Martou provozují portál Obyčej.cz nabízející originální kousky od českých nábytkářů a samy dávají starým i nalezeným věcem druhý život. Vyrazte s námi na návštěvu do parádně zrekonstruovaného domku v Kounicích plného originálních nápadů Terezy, Marty a českých furnitiérů, jejichž nábytek si můžete omrknout i objednat právě na Obyčeji!

Jak se vyhnout chybám při rekonstrukci? Jděte do ní krůček po krůčku

24. 9. 2018
Minulý měsíc vám architekt Karel poradil, abyste se předtím, než se naplno pustíte do rekonstrukce domu nebo bytu, zamysleli nad svou představou. Co je cílem rozsáhlých oprav a úprav, jestli to zvládnete sami, nebo oslovíte stavební firmu či architekta. A že je vždy lepší dát na zkušenosti a doporučení známých. Nyní se už pouštíme do samotné rekonstrukce – čím začít a na co nezapomenout? (Jeďte krok za krokem a odškrtněte si, co už máte hotové.)

Moderní mini domek s vlastní virtuální asistentkou

22. 9. 2018
Stoupající zájem o malometrážní bydlení dává prostor mladým firmám s novými a ještě vychytanějšími nápady. Řadí se mezi ně i start-up Kasita, který nedávno představil novinku plnou originálních úložišť a technických vymožeností. Jeho chytrý a pohodlně vybavený mikro domek totiž disponuje hlasem ovládanou virtuální asistentkou, která má pod palcem kontrolu nad domácími spotřebiči.

A co jste na kolaudační párty dostali vy?

20. 9. 2018
První vlastní byt. Paráda! Skvělý důvod k uspořádání večírku pro všechny kámoše, známé a příbuzné. Jen se musíte připravit na neskutečné dary, které vám návštěvníci do nového kvartýru přinesou.

Kamenný domek o velikosti 35 m² se proměnil v moderní bydlení

14. 9. 2018
Útulný domeček s atmosférou středověkého hradu a výhodou moderně vybaveného interiéru se letos podařilo zrealizovat architektům z ateliéru Archiplanstudio v italské provincii Siena. Citlivým propojením budovy, která v sobě nese nádech dávné historie, s designovými zařizovacími předměty nakonec vzniklo naprosto okouzlující bydlení na pouhých 35 m².

Islandem inspirovaný mini domek pod milion korun

12. 9. 2018
Vodopády, gejzíry a ledovce naučily obyvatele Islandu respektu k přírodě a blízkost polárního kruhu je zase přiměla používat dobře izolujících materiálů. Právě islandskou estetikou se při tvorbě svého důkladně zatepleného a energeticky úsporného mini domku Plús Hús inspirovala dvojice amerických architektů původem z Ledové země.

Zima se blíží, ušetřete za topení

9. 9. 2018
Horké léto nevydrží na věky a topná sezóna leckdy začíná už v září. Aby se vám při ročním vyúčtování za teplo neprotočily panenky, osvojte si pár užitečných návyků. Uvidíte, že účet za topení poletí dolů přímo raketovým tempem.

Proměna starého bytu ve stylové 2+kk

6. 9. 2018
Jedno architektonické studio, jeden bytový dům a pětice zrenovovaných bytů. Taková je bilance projektu, v rámci něhož došlo k obnovení interiéru a sjednocení charakteru staršího domu v gotické čtvrti v samém centru Barcelony. Poslední byt ze série renovací se nového vzhledu dočkal minulý rok. Architekti v něm vsadili na jednoduchost a nebáli se ani experimentů se sníženými podhledy, černou barvou nebo výraznou tapetou.

Domek nebo byt?

3. 9. 2018
Investice do vlastní nemovitosti je jednou z nejdůležitějších ve vašem životě. Abyste se opravdu našli ve vlastním a nepořídili si typ bydlení, které vám nevyhovuje, potřebujete si předem ujasnit pár věcí. Volba mezi domkem a bytem bude logicky asi tím prvním, co byste měli vyřešit. Pojďme se podívat, co by vám mohlo vzhledem k vašemu životnímu stylu více sedět.