Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Misky pro psy se jmenovkou

Dřevěné bedýnky, speciální podložky, nejrůznější stupínky nebo stará šuplata, případně i drátěný program, to všechno můžete kreativně využít při budování jídelního koutu pro vašeho psa. Nezapomeňte ale na hlavní zásadu: pes musí mít u jídla klid a nesmí být nikým a ničím rušen. Misky na žrádlo a pití by měly mít své stálé místo. Podle toho proto doma vyberte vhodný kout pro plánovanou psí jídelní stanici.

Psí misky a nádoby na granule

Nezapomeňte nikdy na čerstvou vodu pro svého psa. Jeho miska musí být stále čistá, bez příměsi zbytků žrádla, bez usazeného kalu na dně misky a měla by být i v takové výši, aby se z ní pes mohl kdykoli pohodlně napít. Výšku umístění misky přizpůsobte velikosti plemene. Pro velké a obří rasy jsou nejvhodnější vyvýšená místa, aby si psi zbytečně nenamáhali při pití a krmení krční páteř.

Psí misky a prostor na granule

Suché psí krmivo uschovávejte v uzavřených dózách. Dokonce je vhodnější nechávat jej v původním obalu. Dobře může fungovat i samostatné místo například ve vyklápěcí skříňce. Pro skladování se hodí nejrůznější dózy, kam nemá přístup váš pes, vzduch ani žádné jiné domácí zvíře, které by jej mohlo kontaminovat.

Atypické umístění psích misek

Využít se dají i různé vychytávky, například v podobě starších židliček, které jsou dostatečně vysoko, a tak budou vyhovovat hlavně ohařům, setrům, retrívrům, dogám anebo chrtům. Dobrou službu udělá i krmná „stanice“, která se dá posouvat po zdi na připevněných pojezdech nebo lyžinách.

Psí misky v kufru

Koutek s krmením pro vašeho psa může mít své stálé místo klidně i v kuchyni. Budete ho alespoň mít na očích. Vždycky je dobré podložit jídelní koutek nějakou savou nebo dobře omyvatelnou podložkou. Ta spolehlivě ochrání i vaši novou podlahu. Misky by psovi neměly klouzat a měly by být pro něj dobře dostupné z více stran.

Foto: happygoluckyblog.com, prettydesigns.com, recyclart.com, reddit.com, puphome.com, pamperedpawgifts.com, etsy.com, grandinroad.com, organizinglady.com, onecrazyhouse.com.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.