Jak šikovně rozdělit pokoj

7. 10. 2015
Někdo miluje velké, otevřené prostory, jiný dává přednost bytu, kde si může nerušeně zalézt do své místnosti nebo alespoň do odděleného koutku. Jestli patříte k té druhé skupině lidí a jako na potvoru bydlíte v bytě s jednou či dvěma rozlehlými místnostmi, podívejte se, co se s tím dá dělat.

Knihovna i bez knih

Ať už hledáte řešení pro ložnici, obývák, jídelnu nebo dětský pokoj, neprohloupíte s rozměrnou knihovnou. Ta opticky simuluje zeď a můžete ji prakticky využít k ukládání věcí. Nemusíte se přitom omezovat jen na knihy. Do polic se vejde i nádobí, dekorace, dětské hračky nebo cokoliv jiného. S ohledem na vzdušnost je ale pro malé prostory vždy lepší volit model bez výplně zad, tak aby bylo skrz nábytek vidět.

_pastedGraphic

Vsaďte na sklo

Pro výrazně malé prostory jsou ideální subtilní mezistěny propouštějící světlo, konkrétně stěny tvořené skleněnými posuvnými panely. Ty mohou připomínat například vestavěnou skříň nebo dekorativní stěnu, ale ukrýt za ně můžete pracovnu, ložnici i dětský koutek. Na výběr navíc máte z velkého množství variant s různými vizuálními motivy.

_pastedGraphic-1

V ložnici jsou teď hitem závěsy

V případě oddělených koutů na spaní jsou skvělou volbou dekorativní závěsy, které prostor zároveň zútulňují. Na rozdíl od předchozích variant navíc můžete závěsy kdykoliv podle nálady „uklidit“, tedy shrnout na stranu nebo svázat, a prostor tak otevřít. A když vás jejich barva přestane bavit, snadno je nahradíte jinými.

_pastedGraphic-2

Starý dobrý paraván

Klasickým a jednoduchým řešením je pořízení paravánu. Při slově paraván si nejspíš vybavíte subtilní mezistěnu vhodnou pro převlékání, pravdou ale je, že paravány mohou oddělovat i rozměrnější prostory.

_pastedGraphic-3

 

Foto: Decoist.comTchibo.deChantiki.comFansshare.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Z naší zkušenosti: Chytré bydlení překvapí, pobaví a inspiruje

19. 10. 2017
Vždycky, když se dívám na TadyJeMoje.cz nebo na jiné weby zaměřené na bydlení, nejvíc mě tam zaujmou příklady chytrého bydlení na malém prostoru. Žít pohodlně v rodinné vilce nebo čtyřpokojovém bytě není nijak složité, ale vybudovat si příjemný domov na třiceti nebo i méně metrech čtverečních, to už chce nápad, fantazii a úsilí. Pojďme si společně připomenout pár případů, kdy se to skvěle podařilo a my o tom psali na TadyJeMoje.

8 okouzlujících podzimních dekorací

18. 10. 2017
Na stole, na zdech, dveřích i na komodě, všude tam mohou zdobit váš příbytek okouzlující podzimní dekorace. A nemusíte se bát, že by byly příliš složité. Mnohdy stačí seskupit pár tvarově a barevně zajímavých plodů a přírodnin a výsledek je až nečekaně rychlý.

Muž spokojeně bydlí v domku o velikosti 12m²

17. 10. 2017
Letní domek Viking je perfektním důkazem, že když se chce, všechno jde. A že když máte dobře vybraný pozemek s pěkným výhledem, kolem domku dostatek prostoru a přede dveřmi terasu, tak nakonec vůbec nevadí, že bydlíte na pouhých 12 m².

6 nápadů, jak ozdobit nábytek

16. 10. 2017
Zdá se vám, že by nábytek ve vašem bytě potřeboval vyměnit, ale máte zrovna hluboko do kapsy? Zkuste ho tedy alespoň oživit. Máme pro vás parádní techniky, které se zašlými kousky v interiéru dokáží divy.

Pop art vám dá křídla

12. 10. 2017
Máte chuť mít doma něco bláznivého? Rádi kombinujete zdánlivě nekombinovatelné? Chcete si užít křiklavé barvy a netradiční materiály? Potom se nechte inspirovat pop artem. Interiér laděný do tohoto stylu vám nabízí ohromnou svobodu výběru.

7 tipů na parádní pohovku do malého obýváku

10. 10. 2017
Není nad parádní lenošení na pohodlné pohovce, ať už třeba sledujete oblíbený seriál, telefonujete anebo klábosíte s přáteli. Vůbec přitom nevadí, že váš obývák není zrovna nafukovací. I do malých prostor se dá sehnat perfektní sofa, do kterého se zamilujete na první posezení.

DIY svíčky z dýní

10. 10. 2017
Věděli jste, že se dají dýně použít i na něco jiného než na polévku a koláče? Takové vychytané svíčky váš interiér nejenom krásně ozdobí, ale i nádherně provoní.

8 nápadů, jak si originálně vystavit sukulenty

9. 10. 2017
Jsou nenáročné na péči a díky své velikosti se skvěle hodí i do menších bytů. To nejlepší na sukulentech ale je, že se dají zasadit prakticky do čehokoli, což nám dává prostor ke spoustě kreativních nápadů.

7 způsobů, jak se zabydlet v barvách duhy

5. 10. 2017
Když bydlíte s barvami, pochmurná nálada si k vám domů jen tak cestu nenajde. Pestrou paletu v interiéru si můžete oblíbit i v případě, že jste zatvrzelý minimalista. Stačí jen vědět, jak ji vkusně zkombinovat se zbytkem vybavení.