Jak šikovně rozdělit pokoj

Někdo miluje velké, otevřené prostory, jiný dává přednost bytu, kde si může nerušeně zalézt do své místnosti nebo alespoň do odděleného koutku. Jestli patříte k té druhé skupině lidí a jako na potvoru bydlíte v bytě s jednou či dvěma rozlehlými místnostmi, podívejte se, co se s tím dá dělat.

Knihovna i bez knih

Ať už hledáte řešení pro ložnici, obývák, jídelnu nebo dětský pokoj, neprohloupíte s rozměrnou knihovnou. Ta opticky simuluje zeď a můžete ji prakticky využít k ukládání věcí. Nemusíte se přitom omezovat jen na knihy. Do polic se vejde i nádobí, dekorace, dětské hračky nebo cokoliv jiného. S ohledem na vzdušnost je ale pro malé prostory vždy lepší volit model bez výplně zad, tak aby bylo skrz nábytek vidět.

_pastedGraphic

Vsaďte na sklo

Pro výrazně malé prostory jsou ideální subtilní mezistěny propouštějící světlo, konkrétně stěny tvořené skleněnými posuvnými panely. Ty mohou připomínat například vestavěnou skříň nebo dekorativní stěnu, ale ukrýt za ně můžete pracovnu, ložnici i dětský koutek. Na výběr navíc máte z velkého množství variant s různými vizuálními motivy.

_pastedGraphic-1

V ložnici jsou teď hitem závěsy

V případě oddělených koutů na spaní jsou skvělou volbou dekorativní závěsy, které prostor zároveň zútulňují. Na rozdíl od předchozích variant navíc můžete závěsy kdykoliv podle nálady „uklidit“, tedy shrnout na stranu nebo svázat, a prostor tak otevřít. A když vás jejich barva přestane bavit, snadno je nahradíte jinými.

_pastedGraphic-2

Starý dobrý paraván

Klasickým a jednoduchým řešením je pořízení paravánu. Při slově paraván si nejspíš vybavíte subtilní mezistěnu vhodnou pro převlékání, pravdou ale je, že paravány mohou oddělovat i rozměrnější prostory.

_pastedGraphic-3

 

Foto: Decoist.comTchibo.deChantiki.comFansshare.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.

Z betonu deprese nemáme

Jakub Malý alias DJ Doemixxx si spolu s partnerkou Nicolou nemůže své nové bydlení v panelovém domě vynachválit. S totální rekonstrukcí, která se především týkala změny dispozic a řešení industriálních detailů, se mladý pár obrátil na architekty ze studia NEUHÄUSL HUNAL. Osobitou atmosféru však vytvořil hlavně vlastními nápady.

Ministudio z kontejnerů postavili na střeše bytového domu

Indie je hned po Číně druhou nejlidnatější zemí světa. A kde není prostoru nazbyt, tam přichází na řadu originální řešení. Třeba jako v indické metropoli Nové Dillí, kde se mladý pár podnikatelů rozhodl nedostatek místa řešit po svém – přístavbou malého bytu z kontejnerů přímo na střeše několikapatrového bytového domu.