Jak šikovně rozdělit pokoj

7. 10. 2015
Někdo miluje velké, otevřené prostory, jiný dává přednost bytu, kde si může nerušeně zalézt do své místnosti nebo alespoň do odděleného koutku. Jestli patříte k té druhé skupině lidí a jako na potvoru bydlíte v bytě s jednou či dvěma rozlehlými místnostmi, podívejte se, co se s tím dá dělat.

Knihovna i bez knih

Ať už hledáte řešení pro ložnici, obývák, jídelnu nebo dětský pokoj, neprohloupíte s rozměrnou knihovnou. Ta opticky simuluje zeď a můžete ji prakticky využít k ukládání věcí. Nemusíte se přitom omezovat jen na knihy. Do polic se vejde i nádobí, dekorace, dětské hračky nebo cokoliv jiného. S ohledem na vzdušnost je ale pro malé prostory vždy lepší volit model bez výplně zad, tak aby bylo skrz nábytek vidět.

_pastedGraphic

Vsaďte na sklo

Pro výrazně malé prostory jsou ideální subtilní mezistěny propouštějící světlo, konkrétně stěny tvořené skleněnými posuvnými panely. Ty mohou připomínat například vestavěnou skříň nebo dekorativní stěnu, ale ukrýt za ně můžete pracovnu, ložnici i dětský koutek. Na výběr navíc máte z velkého množství variant s různými vizuálními motivy.

_pastedGraphic-1

V ložnici jsou teď hitem závěsy

V případě oddělených koutů na spaní jsou skvělou volbou dekorativní závěsy, které prostor zároveň zútulňují. Na rozdíl od předchozích variant navíc můžete závěsy kdykoliv podle nálady „uklidit“, tedy shrnout na stranu nebo svázat, a prostor tak otevřít. A když vás jejich barva přestane bavit, snadno je nahradíte jinými.

_pastedGraphic-2

Starý dobrý paraván

Klasickým a jednoduchým řešením je pořízení paravánu. Při slově paraván si nejspíš vybavíte subtilní mezistěnu vhodnou pro převlékání, pravdou ale je, že paravány mohou oddělovat i rozměrnější prostory.

_pastedGraphic-3

 

Foto: Decoist.comTchibo.deChantiki.comFansshare.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si sedací pytel

17. 1. 2018
Jsou praktické, skladné a skvěle se na nich lenoší. Jenže jejich pořizovací cena se pohybuje v řádech tisíců korun. Pokud se vám nechce za sedací pytle utrácet, můžete si je za pár stovek vyrobit i doma.

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.