6 tipů, jak si doma naaranžovat svíčky

6. 2. 2017
Dlouhé zimní večery přímo vybízejí zapálit svíčky a udělat si doma příjemnou atmosféru. Přinášíme vám proto pár nápadů, jak svíčky netradičně rozmístit po bytě, aby vypadaly ještě lépe.

Svíčky ve svetru / Tady Je Moje

Oblečte jim pletený svetr

Navlékněte svíčky do ustřižené rukavice nebo do nějakého jiného kusu pleteniny. Jen musíte hlídat, aby se vám plamen nedostal až k návleku, který by mohl chytit. Jestli nechcete mít pleteninu politou voskem, můžete dát svíčku do skleničky.

Svíčky v přírodě / Tadyjemoje.cz

Dejte je do přírody

Ať už si doma vytvoříte zátiší ze smrkových větviček nebo z březových polínek, vždycky v nich hořící svíčky budou vypadat dobře. Zvlášť se nám líbí kombinace bílých figurek jelínků a elegantních dlouhých svíček.

Svíčky na mechu / Tadyjemoje.cz

Na mechovém lůžku

Ve sklepích máme všelijaké staré mísy nebo servisy, které nepoužíváme. Vycpěte je aranžovací hmotou, kterou seženete ve většině květinářství za pár korun, doplňte mechem či jinými přírodninami a píchněte do toho tři, čtyři dlouhé svíčky.

Svíčky dekorace / Tadyjemoje.cz

Sviť, oříšku, sviť

Pouštěli jste jako malí v umyvadle svíčky ve skořápkách od vlašských ořechů? Tak se touhle tradicí inspirujte, jen tentokrát vynechte tu vodu. Svíčky ve skořápkách udělají stejnou parádu, i když je třeba jen položíte na misku.

Využijte toho, že čajové svíčky jsou lehké a plavou. Stačí jen vzít sklenici, naplnit ji vodou a nějakým hezkým ovocem a navrch položit svíčku. Vypadá to parádně.

Svíčka s ovocem / Tadyjemoje.cz

Svíčka nadnášená ovocem

Využijte toho, že čajové svíčky jsou lehké a plavou. Stačí jen vzít sklenici, naplnit ji vodou a nějakým hezkým ovocem a navrch položit svíčku. Vypadá to parádně.

FOTO: homestetisc.com, buzzfeed.com, soendag.dk, christmas.365greetings.com, allthingsshabbyandbeautiful.tumblr.com, indeeddecor.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.