6 tipů, jak si doma naaranžovat svíčky

Dlouhé zimní večery přímo vybízejí zapálit svíčky a udělat si doma příjemnou atmosféru. Přinášíme vám proto pár nápadů, jak svíčky netradičně rozmístit po bytě, aby vypadaly ještě lépe.

Svíčky ve svetru / Tady Je Moje

Oblečte jim pletený svetr

Navlékněte svíčky do ustřižené rukavice nebo do nějakého jiného kusu pleteniny. Jen musíte hlídat, aby se vám plamen nedostal až k návleku, který by mohl chytit. Jestli nechcete mít pleteninu politou voskem, můžete dát svíčku do skleničky.

Svíčky v přírodě / Tadyjemoje.cz

Dejte je do přírody

Ať už si doma vytvoříte zátiší ze smrkových větviček nebo z březových polínek, vždycky v nich hořící svíčky budou vypadat dobře. Zvlášť se nám líbí kombinace bílých figurek jelínků a elegantních dlouhých svíček.

Svíčky na mechu / Tadyjemoje.cz

Na mechovém lůžku

Ve sklepích máme všelijaké staré mísy nebo servisy, které nepoužíváme. Vycpěte je aranžovací hmotou, kterou seženete ve většině květinářství za pár korun, doplňte mechem či jinými přírodninami a píchněte do toho tři, čtyři dlouhé svíčky.

Svíčky dekorace / Tadyjemoje.cz

Sviť, oříšku, sviť

Pouštěli jste jako malí v umyvadle svíčky ve skořápkách od vlašských ořechů? Tak se touhle tradicí inspirujte, jen tentokrát vynechte tu vodu. Svíčky ve skořápkách udělají stejnou parádu, i když je třeba jen položíte na misku.

Využijte toho, že čajové svíčky jsou lehké a plavou. Stačí jen vzít sklenici, naplnit ji vodou a nějakým hezkým ovocem a navrch položit svíčku. Vypadá to parádně.

Svíčka s ovocem / Tadyjemoje.cz

Svíčka nadnášená ovocem

Využijte toho, že čajové svíčky jsou lehké a plavou. Stačí jen vzít sklenici, naplnit ji vodou a nějakým hezkým ovocem a navrch položit svíčku. Vypadá to parádně.

FOTO: homestetisc.com, buzzfeed.com, soendag.dk, christmas.365greetings.com, allthingsshabbyandbeautiful.tumblr.com, indeeddecor.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.