6 tipů, jak si doma naaranžovat svíčky

6. 2. 2017
Dlouhé zimní večery přímo vybízejí zapálit svíčky a udělat si doma příjemnou atmosféru. Přinášíme vám proto pár nápadů, jak svíčky netradičně rozmístit po bytě, aby vypadaly ještě lépe.

Svíčky ve svetru / Tady Je Moje

Oblečte jim pletený svetr

Navlékněte svíčky do ustřižené rukavice nebo do nějakého jiného kusu pleteniny. Jen musíte hlídat, aby se vám plamen nedostal až k návleku, který by mohl chytit. Jestli nechcete mít pleteninu politou voskem, můžete dát svíčku do skleničky.

Svíčky v přírodě / Tadyjemoje.cz

Dejte je do přírody

Ať už si doma vytvoříte zátiší ze smrkových větviček nebo z březových polínek, vždycky v nich hořící svíčky budou vypadat dobře. Zvlášť se nám líbí kombinace bílých figurek jelínků a elegantních dlouhých svíček.

Svíčky na mechu / Tadyjemoje.cz

Na mechovém lůžku

Ve sklepích máme všelijaké staré mísy nebo servisy, které nepoužíváme. Vycpěte je aranžovací hmotou, kterou seženete ve většině květinářství za pár korun, doplňte mechem či jinými přírodninami a píchněte do toho tři, čtyři dlouhé svíčky.

Svíčky dekorace / Tadyjemoje.cz

Sviť, oříšku, sviť

Pouštěli jste jako malí v umyvadle svíčky ve skořápkách od vlašských ořechů? Tak se touhle tradicí inspirujte, jen tentokrát vynechte tu vodu. Svíčky ve skořápkách udělají stejnou parádu, i když je třeba jen položíte na misku.

Využijte toho, že čajové svíčky jsou lehké a plavou. Stačí jen vzít sklenici, naplnit ji vodou a nějakým hezkým ovocem a navrch položit svíčku. Vypadá to parádně.

Svíčka s ovocem / Tadyjemoje.cz

Svíčka nadnášená ovocem

Využijte toho, že čajové svíčky jsou lehké a plavou. Stačí jen vzít sklenici, naplnit ji vodou a nějakým hezkým ovocem a navrch položit svíčku. Vypadá to parádně.

FOTO: homestetisc.com, buzzfeed.com, soendag.dk, christmas.365greetings.com, allthingsshabbyandbeautiful.tumblr.com, indeeddecor.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.