Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.

Šanony podle vašeho gusta

Místo pro dokumenty nemusí být nudné a šedivé. Obyčejné pořadače si můžete buď koupit a polepit barevným papírem, nebo se pusťte do výroby vlastních. Stačí vám k tomu tužší krabice třeba od kukuřičných vloček. Tu rozstřihnete a zpevníte polepem balicího papíru ideálně s větší gramáží.

Do kapes se toho vejde

Na zdech je spousta místa, které by bylo škoda nevyužít. Ušijte si proto kapsář, kam dokumenty pohodlně nastrkáte. Velikost a množství kapes záleží už jen na tom, jak velkou agendu doma máte. Využít můžete i staré desky, které na zeď či dřevěnou desku pověsíte.

Když už je pracovní stůl plný

Dřevěné pořadače se dají koupit skoro všude. Ne vždy ale doma najdeme místo, kam bychom je mohli postavit, případně pořád padají na stranu. Řešením je originální polička, ke které pořadače přišroubujete.

Originální pořadače pro umělce a architekty

Třeba na technické či umělecké výkresy se dají využít tyto korkové trubky pověšené na zdi. Materiál můžete zvolit libovolný, upotřebíte třeba nové trubky na odpad či vodu, ale ty korkové lze mít i jako nástěnku, protože v nich budou držet špendlíky a napínáčky.

Všechno má své místo

Inspirací především pro puntičkáře, kteří mají rádi všechno na svém místě, bude toto rozložení stěny v předsíni. Nejen, že máte kam uložit dokumenty, ale na nástěnku píšete důležitá data, schůzky, přidáte seznam potřebných kontaktů, a všechno je to pěkně pohromadě.

 

 

Foto: sliptalk.com, sotakhandmade.blogspot.com, karinethiboult.over-blog.com, beyondthepicket-fence.com, thehappyhousie.porch.com, styleathome.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Italský mikrodomek na 9 m²

22. 3. 2018
Architekt a designér Leonardo Di Chiara navrhl v roce 2017 prototyp mobilního mikrodomku aVOID s rozlohou 9 m². Do malinkého interiéru vymyslel speciální multifunkční nábytek, domečku přidělal kola a nakonec se do něj na jeden rok sám nastěhoval.

Jak si vystavit jarní květiny

21. 3. 2018
Snad každý z nás se ke konci zimy těší na jaro a vyhlíží sněženky, bledule a krokusy, aby si byl jist, že konečně přišlo. Jarní květiny ale nemusí zdobit jen venkovní svět. Stejnou parádu udělají i u vás doma.

Atypický minibyt v přízemí

20. 3. 2018
Byt menších rozměrů situovaný do přízemí staršího domu nezní jako velká výhra. Nově zrekonstruované atypické studio však představuje výjimku. V loňském roce jej kompletně předělala dvojice architektů s cílem, aby bylo co nejjednodušší a přitom si zachovalo styl.

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.