Jak si doma uspořádat papíry, aby to dobře vypadalo

2. 1. 2018
Žijeme sice v digitální době, ale stejně se nám doma pořád hromadí spousta papíru. A když zrovna nějaký potřebujeme, jako na potvoru ho nemůžeme najít. Přinášíme několik tipů, jak si v důležitých listinách konečně udělat pořádek.

Šanony podle vašeho gusta

Místo pro dokumenty nemusí být nudné a šedivé. Obyčejné pořadače si můžete buď koupit a polepit barevným papírem, nebo se pusťte do výroby vlastních. Stačí vám k tomu tužší krabice třeba od kukuřičných vloček. Tu rozstřihnete a zpevníte polepem balicího papíru ideálně s větší gramáží.

Do kapes se toho vejde

Na zdech je spousta místa, které by bylo škoda nevyužít. Ušijte si proto kapsář, kam dokumenty pohodlně nastrkáte. Velikost a množství kapes záleží už jen na tom, jak velkou agendu doma máte. Využít můžete i staré desky, které na zeď či dřevěnou desku pověsíte.

Když už je pracovní stůl plný

Dřevěné pořadače se dají koupit skoro všude. Ne vždy ale doma najdeme místo, kam bychom je mohli postavit, případně pořád padají na stranu. Řešením je originální polička, ke které pořadače přišroubujete.

Originální pořadače pro umělce a architekty

Třeba na technické či umělecké výkresy se dají využít tyto korkové trubky pověšené na zdi. Materiál můžete zvolit libovolný, upotřebíte třeba nové trubky na odpad či vodu, ale ty korkové lze mít i jako nástěnku, protože v nich budou držet špendlíky a napínáčky.

Všechno má své místo

Inspirací především pro puntičkáře, kteří mají rádi všechno na svém místě, bude toto rozložení stěny v předsíni. Nejen, že máte kam uložit dokumenty, ale na nástěnku píšete důležitá data, schůzky, přidáte seznam potřebných kontaktů, a všechno je to pěkně pohromadě.

 

 

Foto: sliptalk.com, sotakhandmade.blogspot.com, karinethiboult.over-blog.com, beyondthepicket-fence.com, thehappyhousie.porch.com, styleathome.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Patrový mini domek má 17 m²

16. 1. 2018
Mikrobydlení si získává po celém světě čím dál větší oblibu. Menší podlahová plocha znamená nižší pořizovací náklady, levnější účty za elektřinu i vytápění a v jistém smyslu i jednodušší život zbavený spousty zbytečných krámů. Přesně to je i případ tohoto mini domečku z Jihoafrické republiky.

5 DIY boxů na kapesníčky

15. 1. 2018
Také se vám na podzim a přes zimu válí všude možně po bytě papírové kapesníčky? Vyřešily by to klasické boxy, v nichž jich je slušná zásoba, ale ty zase nevypadají moc dobře. My však pro vás máme inspiraci, jak nepěkné krabičky na tahací kapesníky proměnit v originální designové kousky.

8 pestrobarevných kuchyní

11. 1. 2018
Obyčejně jsou kuchyně spíše jednobarevné nebo v několika málo tlumených barvách. Že to tak dělá většina, ale vůbec neznamená, že takovou kuchyni musíte mít i vy. Ukážeme vám pár takových, kde se barev nebojí.

Jak zařídit jídelní koutek pro psa

10. 1. 2018
Zásobník na jídlo či misky na pití a žrádlo válející se někde v koutě vám doma moc parády nenadělají. Ukážeme vám, jak uspořádat věci pro vašeho pejska tak, aby to bylo praktické a zároveň vše vkusně zapadalo do interiéru.

Moderní podkrovní ministudio má 25 m²

9. 1. 2018
Centra mnohých evropských měst jsou plná starých bytových domů, z nichž čiší naprosto unikátní atmosféra. Uvnitř jsou navíc stále ještě k nalezení původní garsonky, které čekají, až se jich ujme šikovný designér a pořádně je oživí. Jako se to nedávno podařilo v Londýně.

Bojujeme proti vlhkosti a plísni

8. 1. 2018
Nečekejte, až se vám doma udělá plíseň, a zatočte s vlhkem, dokud je čas. Navlhlé zdi přitom nenajdete pouze ve starých domech a bytech, ale mohou se objevit i v moderních domovech, nebo dokonce v novostavbě. Jak tenhle problém objevit hned v zárodku?

Z naší zkušenosti: Správné a špatné dluhy

4. 1. 2018
Správný dluh přináší dlouhodobější užitek a máme jej pod kontrolou. Špatný dluh řeší zpravidla krátkodobou potřebu nebo zájem, po jejichž uspokojení nám zůstane jen závazek splácet. Moje rodina má zkušenost s úvěrem na bydlení i se spotřebitelskou půjčkou, přičemž ani v jednom případě nešlo o špatný dluh.

Mobilní domek se dvěma mezipatry

3. 1. 2018
Některé rodinné sešlosti mohou vyústit v hádky, jiné ve společné podnikání. Tou druhou, výrazně produktivnější cestou se vydala rodina z Nového Zélandu, která díky spolupráci všech svých členů začala navrhovat, stavět i prodávat moderní mobilní domky.

Proměňte domov v oázu klidu

28. 12. 2017
Toužíte si odpočinout od stresu, hluku a spěchu a mít doma po náročném dni klid a pohodu? Poradíme vám pár triků, díky nimž bude váš byt zase o trochu útulnější a přívětivější, takže se vám v něm bude lépe relaxovat.