6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Šablony to pojistí

Pokud máte slabost pro pravidelné vzory, vezměte si na pomoc staré dobré malovací šablony. Bude to sice piplačka, ale jejich použitím nakonec vytvoříte působivou vzorovanou stěnu, která se stane ozdobou vašeho interiéru.

Proužky

Nakupte si více malých balení nejrůznějších barev nebo posbírejte zbytky od známých. Pak už jen stačí vzít si stříkačku a nechat jednotlivé kapky stékat od stropu až dolů. Záleží jen na vás, jak hustou, nebo naopak řídkou síť čar zvolíte.

Vintage snadno a rychle

Pokud máte rádi vintage styl, ale nechcete bydlet v ošuntělém pokoji, kde se ze starých stěn sype omítka, zdání tohoto stylu si můžete dopřát i jinak. Stačí tomu obětovat trochu času a využít obyčejný rozprašovač na vodu.

Nejdříve tmavou barvou nepravidelně namalujte zeď, aby později byly odstíny nepravidelné. Následně přestříkejte celou zeď barvou z postřikovače. Obě tyto vrstvu sjednoťte tak, že ji rozetřete molitanem nebo obyčejným hadrem. A pak podle libosti nanášejte postřikovačem třetí vrstvu, kde se vám zamane.

Ombré je pořád v módě

Všichni jsme viděli ombré ve vlasech nebo na nábytku. Stejně tak si jej můžete vytvořit i na svých stěnách. Natřete zeď nejdříve barvami, které se mají prolínat. Pak použijte rozprašovač s jedním z odstínů (nejlépe tím světlejším), a než barvy zaschnou, nechte je dalším štětcem do sebe prolnout.

Textilní struktura trochu jinak

Zkuste si doma drátěným kartáčem vytvořit dojem textilních tapet. Je to až překvapivě snadné. Do ještě nezaschlé barvy prostě drátěným kartáčem vyškrábejte proužky. Fantazii se meze nekladou, a tak si jejich křížením můžete vytvořit na zdi vzorek, jaký chcete.

Falešné cihly

Vždy jste toužili mít doma cihlovou stěnu, ale bydlíte v paneláku? Pak zkuste tento jednoduchý trik, kdy si pomocí velkého molitanu postupným obtiskáváním do řad vytvoříte na zdi zajímavý cihlový vzor.

FOTO: rolloid.net, homeology.co.za, hadasycuscus.com, bobvila.com, i.pinimg.com, mochacasa.com, houzz.com, heatherednest.com, decoradecora.es

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.