6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Šablony to pojistí

Pokud máte slabost pro pravidelné vzory, vezměte si na pomoc staré dobré malovací šablony. Bude to sice piplačka, ale jejich použitím nakonec vytvoříte působivou vzorovanou stěnu, která se stane ozdobou vašeho interiéru.

Proužky

Nakupte si více malých balení nejrůznějších barev nebo posbírejte zbytky od známých. Pak už jen stačí vzít si stříkačku a nechat jednotlivé kapky stékat od stropu až dolů. Záleží jen na vás, jak hustou, nebo naopak řídkou síť čar zvolíte.

Vintage snadno a rychle

Pokud máte rádi vintage styl, ale nechcete bydlet v ošuntělém pokoji, kde se ze starých stěn sype omítka, zdání tohoto stylu si můžete dopřát i jinak. Stačí tomu obětovat trochu času a využít obyčejný rozprašovač na vodu.

Nejdříve tmavou barvou nepravidelně namalujte zeď, aby později byly odstíny nepravidelné. Následně přestříkejte celou zeď barvou z postřikovače. Obě tyto vrstvu sjednoťte tak, že ji rozetřete molitanem nebo obyčejným hadrem. A pak podle libosti nanášejte postřikovačem třetí vrstvu, kde se vám zamane.

Ombré je pořád v módě

Všichni jsme viděli ombré ve vlasech nebo na nábytku. Stejně tak si jej můžete vytvořit i na svých stěnách. Natřete zeď nejdříve barvami, které se mají prolínat. Pak použijte rozprašovač s jedním z odstínů (nejlépe tím světlejším), a než barvy zaschnou, nechte je dalším štětcem do sebe prolnout.

Textilní struktura trochu jinak

Zkuste si doma drátěným kartáčem vytvořit dojem textilních tapet. Je to až překvapivě snadné. Do ještě nezaschlé barvy prostě drátěným kartáčem vyškrábejte proužky. Fantazii se meze nekladou, a tak si jejich křížením můžete vytvořit na zdi vzorek, jaký chcete.

Falešné cihly

Vždy jste toužili mít doma cihlovou stěnu, ale bydlíte v paneláku? Pak zkuste tento jednoduchý trik, kdy si pomocí velkého molitanu postupným obtiskáváním do řad vytvoříte na zdi zajímavý cihlový vzor.

FOTO: rolloid.net, homeology.co.za, hadasycuscus.com, bobvila.com, i.pinimg.com, mochacasa.com, houzz.com, heatherednest.com, decoradecora.es

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Tady je Klárky a Máry: Byt, ve kterém rostou krásné věci

12. 7. 2018
Vršovický byt mladých a kreativních manželů Kláry a Marka nepřehlédnete už z protější ulice. Jejich balkónek spolu s okenními parapety ve druhém patře nejmenšího činžovního domu v celé čtvrti překypuje bylinkami, chilli papričkami, borůvčím i saláty, jejichž názvy neumíme ani vyslovit, natož napsat.

Úžasné studentské bydlení na 18 m² vzniklo ze starých kanceláří

18. 7. 2018
Mnozí studenti, kteří vyrážejí na výměnný pobyt do zahraničí, se musí smířit s přechodným bydlením na koleji. Některé studentské ubytovny sice mají kvůli své nízké úrovni velmi špatnou pověst, existují už ale i takové, kde se studentům bydlí skvěle. Jsou to třeba nové studentské koleje v Rotterdamu, které vznikly teprve vloni ve zrekonstruované kancelářské budově.

5 zlozvyků, které nám prodražují vodu a energie

16. 7. 2018
Otvírá se vám po obdržení ročního vyúčtování za vodu a energie nůž v kapse? Dost možná si za to můžete tak trochu sami. Schválně se podívejte, jestli náhodou nemáte některý z níže popsaných zlozvyků, kvůli nimž účty rostou výš, než by musely.

První zasypaná dřevostavba se inspirovala vesmírnou stanicí

11. 7. 2018
Dřevostavba zapuštěná do země a zasypaná hlínou by mohla v nedaleké budoucnosti být jedním z nových typů bydlení. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, energeticky je téměř soběstačná, dá se sestavovat jako stavebnice, je kvalitně odizolovaná a přečká i nepřízeň počasí.

5 kroků, které si pohlídat při stavbě půdního bytu

10. 7. 2018
Hlavně mezi mladými lidmi jsou půdní byty hodně v kurzu. Poskytují většinou parádní výhled a mají unikátní atmosféru, jakou jinde nenajdete. Pokud je tedy v okolí k mání nějaká opuštěná půda za přijatelné peníze, neváhejte a jděte do toho. Vysvětlíme vám, jaké další kroky budete muset podniknout a na co si dát pozor, aby se z nevzhledného prostoru stal půdní byt jedna radost.

7 tipů, jak interiér oživit květinami

9. 7. 2018
Květiny nejsou jenom záležitostí romantických dívek a dam. Jakmile je pustíte do bytu, uvidíte, že zvednou náladu i mužským obyvatelům. A nemusíte je mít pouze ve váze, pořiďte si i takové květy, které vám vydrží dlouho a ještě vám udělají službu navíc. Například závěsy s potiskem vlčích máků, pomněnkové polštáře nebo třeba knihovna s malovanými pampeliškami vás i váš interiér rozveselí.

Dům vytisknutý na 3D tiskárně vyjde na 87 tisíc

6. 7. 2018
Výrobky vytisknuté na 3D tiskárnách se v současnosti už běžně užívají třeba při výrobě aut, letadel nebo zdravotnických pomůcek. Zdá se, že nastává doba, kdy se stejně běžně budou na 3D tiskárnách tisknout celé domy. A podle amerického start-upu ICON by dokonce mohly být postavené za jediný den a stát jen necelých 90 tisíc korun!

6 rad, jak udělat strop vyšší

2. 7. 2018
Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

29. 6. 2018
Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.