6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Šablony to pojistí

Pokud máte slabost pro pravidelné vzory, vezměte si na pomoc staré dobré malovací šablony. Bude to sice piplačka, ale jejich použitím nakonec vytvoříte působivou vzorovanou stěnu, která se stane ozdobou vašeho interiéru.

Proužky

Nakupte si více malých balení nejrůznějších barev nebo posbírejte zbytky od známých. Pak už jen stačí vzít si stříkačku a nechat jednotlivé kapky stékat od stropu až dolů. Záleží jen na vás, jak hustou, nebo naopak řídkou síť čar zvolíte.

Vintage snadno a rychle

Pokud máte rádi vintage styl, ale nechcete bydlet v ošuntělém pokoji, kde se ze starých stěn sype omítka, zdání tohoto stylu si můžete dopřát i jinak. Stačí tomu obětovat trochu času a využít obyčejný rozprašovač na vodu.

Nejdříve tmavou barvou nepravidelně namalujte zeď, aby později byly odstíny nepravidelné. Následně přestříkejte celou zeď barvou z postřikovače. Obě tyto vrstvu sjednoťte tak, že ji rozetřete molitanem nebo obyčejným hadrem. A pak podle libosti nanášejte postřikovačem třetí vrstvu, kde se vám zamane.

Ombré je pořád v módě

Všichni jsme viděli ombré ve vlasech nebo na nábytku. Stejně tak si jej můžete vytvořit i na svých stěnách. Natřete zeď nejdříve barvami, které se mají prolínat. Pak použijte rozprašovač s jedním z odstínů (nejlépe tím světlejším), a než barvy zaschnou, nechte je dalším štětcem do sebe prolnout.

Textilní struktura trochu jinak

Zkuste si doma drátěným kartáčem vytvořit dojem textilních tapet. Je to až překvapivě snadné. Do ještě nezaschlé barvy prostě drátěným kartáčem vyškrábejte proužky. Fantazii se meze nekladou, a tak si jejich křížením můžete vytvořit na zdi vzorek, jaký chcete.

Falešné cihly

Vždy jste toužili mít doma cihlovou stěnu, ale bydlíte v paneláku? Pak zkuste tento jednoduchý trik, kdy si pomocí velkého molitanu postupným obtiskáváním do řad vytvoříte na zdi zajímavý cihlový vzor.

FOTO: rolloid.net, homeology.co.za, hadasycuscus.com, bobvila.com, i.pinimg.com, mochacasa.com, houzz.com, heatherednest.com, decoradecora.es

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.

DIY vánoční věnec z popcornu

26. 11. 2017
Nechte u vás doma vypuknout vánoční náladu tímto stylovým věncem z popcornu.