Jak originálně a úsporně uspořádat doma knihy

12. 1. 2016
Máte tolik knížek, že vám připadá, že se v žádném případě do vašeho malého bytu nevejdou? Podívejte se na pár šikovných triků, které by vám s tímhle problémem mohly pomoct.

Domácí knihovna v křesle

Hrajte si s prostorem

Jestli už doma nemáte místo na další knihovnu, zkuste knihy vyrovnat do komínků podél zdi. Ideální je takhle srovnat třeba encyklopedie, série, zkrátka knihy podobné velikosti, aby byl sloup stabilní. Knihy můžete zkusit i barevně sladit a nahoru přidat třeba nějakou sošku. 

Levitující literatura

Alternativou klasické knihovny, která nepotřebuje tolik prostoru, jsou poličky. Moc dobře vypadají třeba ty neviditelné, zasazené přímo do zdi. Knihy na nich vypadají, jako by se vzepřely zákonům gravitace a jen tak volně se na zdi vznášely. 

Domácí knihovna na zdi

 

Knihy místo polen

Nebojte si využít i prostor, ve kterém knihy obvykle nemají co dělat. Pokud doma máte třeba krb, který nepoužíváte, neváhejte do něj vyskládat svá oblíbená dílka. Působí to originálně a budete koukat, kolik knížek se vám do krbu vejde.

Domácí knihovna v krbu
Noční stolek opravdového bibliofila

Pár větších knih na sobě vám klidně poslouží jako noční stolek. Pohodlně udrží lampičku i budík, a navíc budete mít knížky vždy po ruce, když se vám nebude chtít spát. 

Schody plné čtení

Jako knihovna se dají perfektně využít i schody do zvýšeného patra, které to navíc i pěkně designově oživí. Knihy zde budou přehledně vyskládané a budete je mít pořád na očích. 

Noční stolek jako domácí knihovna

 

Foto: Buzzfeed.comTheeverygirl.comMetdobm.blogspot.comHurdandhoney.comApartmentTherapy.comDezeen.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Bláznivé bydlení pro single kluky

14. 12. 2017
Pro někoho budou následující nápady asi bláznivé, když ale žijete single, můžete si ve svém bytě dělat, co chcete. Víte, že s partnerkou či se spolubydlícím byste se na něčem extrémně ulítlém těžko shodli, ale v bytě, kde člověk žije sám, nemusí řešit neustále nějaké kompromisy.

Malá domácí čajovna

13. 12. 2017
Milujete prostředí čajoven a celou kulturu spojenou s přípravou a klidným popíjením lahodného nápoje? Pojďte se s námi podívat, jak si alespoň miniaturní čajový koutek zařídit i v menším bytě.

V karavanu místo na koleji

12. 12. 2017
Život ve městech je poslední dobou hektický a stresu neubývá. O to více se lidé chtějí přiblížit bydlení v přírodě. V Americe jim na to někdy stačí i 14 m2 na kolečkách. Nejsou daleko od velkých měst a jejich oblíbenost stále stoupá.

8 parádních nápadů pro prázdné kouty

11. 12. 2017
Téměř každý byt alespoň jedno takové místo má. Prázdný kout, nejčastěji mezi futry a oknem, pro který se horko těžko hledá využití. Našli jsme pro vás pár inspirací, jak podobný prostor nápaditě využít.

Vyzdobte si byt šiškami

7. 12. 2017
Že vás na sezónní dekorace moc neužije? Zkuste si vyzdobit byt šiškami a máte stylovou výzdobu na celou zimu. Našli jsme pro vás pár parádních inspirací, které jsou hotové raz dva a stojí pár korun.

7 způsobů využití prázdných sklenic

6. 12. 2017
Skleničky a sklenice od kompotů, okurek, hořčice a všemožných dalších pochutin nemusí nutně končit v kontejneru na sklo. Schválně se podívejte, jaké nejrůznější funkce ještě mohou u vás doma zastat.

Levný minidomek za 16 tisíc korun

5. 12. 2017
Alla a Garrett z americké Montany jsou manželé, kteří se rádi pouštějí do společných DIY projektů. Naposledy je napadlo, že si na zahradě sami postaví domek pro hosty. Stačila jim k tomu dávka nadšení, několik týdnů intenzivní práce a necelých 16 000 korun.

6 jednoduchých způsobů, jak si doma netradičně vymalovat

4. 12. 2017
Nebaví vás konvenční jednobarevné nátěry, rádi byste doma zkusili něco divočejšího, ale nevíte, jak na to?  Podívejte se na pár tipů, co všechno můžete se stěnami svého bytu provést.

Svěží bydlení pro mladý pár a kočku

27. 11. 2017
Tchajvanská metropole Tchaj-pej patří k nejlidnatějším městům světa. Představuje typické velkoměsto s ohromným množstvím bytových domů, uvnitř kterých se nachází spousta bytů s poměrně malou výměrou. Pokud se v nich mají jejich obyvatelé cítit dobře, je nutné tyhle mini byty velice chytře a šikovně uspořádat.