Jak originálně a úsporně uspořádat doma knihy

Máte tolik knížek, že vám připadá, že se v žádném případě do vašeho malého bytu nevejdou? Podívejte se na pár šikovných triků, které by vám s tímhle problémem mohly pomoct.

Domácí knihovna v křesle

Hrajte si s prostorem

Jestli už doma nemáte místo na další knihovnu, zkuste knihy vyrovnat do komínků podél zdi. Ideální je takhle srovnat třeba encyklopedie, série, zkrátka knihy podobné velikosti, aby byl sloup stabilní. Knihy můžete zkusit i barevně sladit a nahoru přidat třeba nějakou sošku. 

Levitující literatura

Alternativou klasické knihovny, která nepotřebuje tolik prostoru, jsou poličky. Moc dobře vypadají třeba ty neviditelné, zasazené přímo do zdi. Knihy na nich vypadají, jako by se vzepřely zákonům gravitace a jen tak volně se na zdi vznášely. 

Domácí knihovna na zdi

 

Knihy místo polen

Nebojte si využít i prostor, ve kterém knihy obvykle nemají co dělat. Pokud doma máte třeba krb, který nepoužíváte, neváhejte do něj vyskládat svá oblíbená dílka. Působí to originálně a budete koukat, kolik knížek se vám do krbu vejde.

Domácí knihovna v krbu
Noční stolek opravdového bibliofila

Pár větších knih na sobě vám klidně poslouží jako noční stolek. Pohodlně udrží lampičku i budík, a navíc budete mít knížky vždy po ruce, když se vám nebude chtít spát. 

Schody plné čtení

Jako knihovna se dají perfektně využít i schody do zvýšeného patra, které to navíc i pěkně designově oživí. Knihy zde budou přehledně vyskládané a budete je mít pořád na očích. 

Noční stolek jako domácí knihovna

 

Foto: Buzzfeed.comTheeverygirl.comMetdobm.blogspot.comHurdandhoney.comApartmentTherapy.comDezeen.com

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

Kolik máte naspořeno? I tak se vás může zeptat banka

Skoro každý, kdo si v posledních měsících chtěl pořídit byt nebo rodinný domek, nejspíš narazil na podobný problém. Banky v souladu s požadavkem ČNB půjčují od letošního dubna jen do 90 procent hodnoty nemovitosti (loan to value, ve zkratce LTV) a navíc úvěrů v rozpětí 80—90 procent LTV mohou poskytnout jen limitovaný počet.

9 šikovných pomocníků do kuchyně

V domácnosti musíte každý den vykonat spoustu malých úkonů, které vám nejdou nebo vás otravují. Taky si při nich vždycky říkáte, proč ještě nikdo nevymyslel nějaké „udělátko“, se kterým by to šlo líp? Je dost pravděpodobné, že už taková šikovná věcička někde existuje, jen o ní nevíte. Podívejte se na pár našich tipů, třeba mezi nimi taky objevíte svého favorita.

Minibyt s 19 m² vyhovuje rodině i turistům

Jednu brazilskou rodinu, která pravidelně navštěvuje Paříž, přestalo bavit pokaždé bydlet v neosobním hotelu. Ve francouzské metropoli si proto nakonec zařídila svůj druhý domov a teď už jezdí do svého. A vůbec nevadí, že jejich pařížské útočiště nemá ani dvacet metrů.

7 originálních DIY držáků na tablet

Za těch pár let, co jsou tablety na trhu, se staly oblíbenými společníky mnohých z nás. Pokud také patříte mezi ty, kteří nedají bez tabletu ani ránu, asi řešíte, jak jej prakticky uložit, aby na něj bylo dobře vidět, i když ležíte v posteli, vaříte v kuchyni nebo si právě dáváte koupel.

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

Květiny, kterým se daří v koupelně

Máte problém s tím, že byste rádi vyzdobili koupelnu nějakou zelení, ale nic vám v temnu a neustálém vlhku neroste? Nezoufejte, poradíme vám, na které květiny vsadit, aby se jim v tomhle prostředí dařilo.

Vychytaný minidomek za necelý milion a půl korun

Menší montované domky jsou poslední dobou v kurzu. S tím jak stoupá zájem o levné a úsporné bydlení ve vlastním, snaží se architekti přijít s takovým modelem, který bude co nejmenší a přitom se v něm pořád bude dát pohodlně bydlet. Přesně jako v tomhle sympatickém minidomku Britespace.

10 knihoven, které si zamilujete

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.