Jak bydlí vegani, aneb co je vegan styl

3. 4. 2018
Hlavní myšlenkou veganského stylu je co nejméně zatěžovat planetu. Vegan design, který si pomalu získává popularitu na západ od nás, staví proto na úctě k přírodě, zvláště pak ke všemu živému. Veganské bydlení je především šetrné bydlení.

Místo pravého hedvábí nastupuje banánové

Ve veganském interiéru se nesetkáte s opravdovým hedvábím, to bývá nahrazeno třeba tzv. banánovým hedvábím. To je, co se vlastností týče, od pravého hedvábí takřka k nerozeznání. Potahy na sedací soupravy, polštáře a další dekorace mají svůj původ v konopí. Na slunci neblednou, jejich původ je zcela přírodní a jejich zdroj je obnovitelný.

Bambus je v kurzu

Do správné veganské koupelny patří bambusové zubní kartáčky a také ručníky vyrobené z bambusového vlákna. Bambus totiž patří mezi nejrychleji rostoucí rostliny a přírůstky jeho hmoty jsou až neuvěřitelné.

Umělý korek nejen na podlahu

Pokud něco zkrášlí vaši podlahu a zároveň neodporuje veganské filozofii, je to umělý korek, materiál, kvůli jehož výrobě nepadl ani jeden strom. Umělý korkový textilní materiál lze pak dále použít i na šití polštářů, tašek, pouzder, obalů, peněženek, nebo dokonce i bot.

Kůži ani peří tu nehledejte

Nesetkáte se tu ani s povrchy z pravé kůže, ta je nahrazena kůží vyráběnou z hub nebo umělou kůží s názvem Modern Meadow. Umělá kůže může být v tekutém i pevném skupenství, drží na jakékoli formě, dokáže vytvořit jakýkoli tvar. Nenajdete tu ale ani lůžkoviny plněné husím nebo kachním peřím.

Foto: etsy.com,  gardenersadvice.info, agosnesrerose.wordpress.com, myhouseidea.com, mainlifestyle.dk, i.pinimg.com.

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

7 nápadů, jak si byt vyzdobit palmami

19. 4. 2018
Propadli jste kouzlu palem nejrůznějších druhů a velikostí? Tak proč je doma mít jen v květináčích? Máme pro vás pár tipů, jak si motivem palmových listů vyzdobit byt.

Jak si zútulnit byt, když jste v pronájmu

18. 4. 2018
Bydlíte v pronájmu a nechcete investovat do trvalých změn nebo vám to majitel bytu nedovolí? Poradíme vám pár triků, jak provést v pronajatém bytě pár vratných změn, a dodat tak interiéru šmrnc alespoň na dobu, kdy v něm budete bydlet.

V bývalé tovární hale vzniklo moderní 2+kk

17. 4. 2018
Většina měst s průmyslovou minulostí se musí vypořádat s industriálními zónami, které zanechal v jejich centrech hospodářský růst 19. století. Barcelona by takovým snahám mohla jít příkladem. Původní tovární oblast před očima mění v moderní místo, kde také minulý rok vznikl moderní byt s netradičně řešenými vnitřními zdmi.

Ponožky v nové roli

16. 4. 2018
Ponožky se v posledních letech staly módním doplňkem, který oživí i ten nejnudnější outfit a v obchodech jsou k sehnání ve všech odstínech a nejrůznějších vzorech. Co s nimi ale, když jsou děravé nebo jim chybí druhá do páru? Vdechněte jim nový život.

9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

12. 4. 2018
Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

6 nápadů, jak kreativně recyklovat plasty

11. 4. 2018
Váza, šperkovnice, nebo dokonce terárium, tím vším se mohou stát plastové obaly, když si je vezmete do parády! V následujících DIY nápadech zaručeně najdete inspiraci, co udělat s plasty, když se vám je nechce vyhodit do tříděného odpadu.

Přístavba letního minidomku o velikosti 18 m²

10. 4. 2018
Obyvatelé brazilských měst přístavby milují, však pro ně také v portugalštině mají něžně znějící výraz Puxadinho. Jednoduchými přístřešky si nejčastěji rozšiřují obytné prostory rodinných domů, ale vlastní Puxadinho si na terase nechali nedávno postavit dokonce i majitelé přízemního bytu v São Paulu.

5 nápadů, jak oživit oprýskané dveře

9. 4. 2018
Měnit kvůli oprýskaným dveřím skříně nebo si pořizovat nové vchodové dveře, protože ty staré už jsou trochu zašlé, je úplně zbytečné. Našli jsme pro vás pár šikovných tipů, díky nimž staré dveře úžasně prokouknou. Navíc takovou renovaci zvládnete snadno doma sami.

HIMO — tradiční technika drhání v moderní podobě

5. 4. 2018
Stará technika drhání, což je ruční práce s provazy, provázky a přízemi, chytila druhý dech a objevila se v novém pojetí. Kouzlení s provazy všech barev, délek a druhů je už zase in, jenom se mu začalo říkat HIMO.