Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

V jednoduchosti je krása

Pokud pracujete se skromnějšími rozměry, vsaďte na jednoduchost. Minimalistický design, jednobarevné provedení nebo alespoň minimum vzorů budou pro váš interiér jako dělané. Právě tyto prvky totiž dodávají interiéru pocit vzdušnosti a lehkosti. Samozřejmostí by pak měly být světlé tóny.

Hlavně, ať je to skladné

Rozkládací a stohovatelný nábytek vznikl právě pro použití do malých prostor, proto se ho nebojte využít. A to zejména v případech, kdy daný kus nábytku potřebujete jen občas – ať už jde o rozkládací židle pro hosty, pohovku se spací plochou pro občasné návštěvy nebo třeba psací stůl.

Zachrání vás úložný prostor

Pokud už nevyberete nábytek rozkládací, zkuste se alespoň porozhlédnout po takovém, který v sobě obsahuje i úložný prostor. Možná se budete divit, ale místo skryté v gauči nebo pod postelí vám může ušetřit náklady na nákup celé jedné skříně.

Roztáhněte se do všech směrů

V malém prostoru je potřeba pracovat nejen s plochou podlahy, ale i stěn. Zejména pokud máte vysoké stropy, nebojte se koupit postel vyvýšenou, a to klidně i tu manželskou. Pod ni pak s přehledem umístíte pohovku i konferenční stolek a zázrakem máte doma o místnost více. Pokud vám chybí úložné prostory, vsaďte na police a skříňky, které můžete namontovat třeba až ke stropu. Využít navíc lze i mnohdy opomíjená místa, která jsou ideální pro rohové skříně s velkým množstvím úložného prostoru. Opticky pak můžete místnost zvětšit pomocí zrcadel.

Prostor oddělujte s lehkostí

Pokud chcete opticky rozdělit prostor na obývací a spací část, využijte třeba zadní část sedačky, vzdušnou policovou skříňku nebo závěs, který můžete navíc podle potřeby zatahovat a stahovat. Občas ale postačí i pouhý kontrast barevných tónů ve výmalbě, kdy pro každý ze sektorů vyberete jiný odstín, nebo dokonce barvu.

Foto: dobkanize.com, fileowe.com, greencarehome.com, lifeaquaticblog.com, amdhelpers.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.

5 tipů, jak chytře uspořádat postele v dětských pokojích

1. 3. 2018
V dětském pokoji musíte většinou bojovat o každý centimetr. Zvláště pak, když máte více ratolestí, a tím pádem i více postelí. Podívejte se na pár nápadů, jak takové postele uspořádat, aby vám doma zabíraly co nejméně místa.