I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Elektřina a voda

Pokud plánujete garáž využívat k dlouhodobému nocování, neobejdete se bez elektřiny, ale i vody a kanalizace. Zatímco elektřina je v garážích dnes běžnou věcí, voda a odpad mohou chybět. Jestli využijete garáž napojenou na dům rodičů a do koupelny i kuchyně se dostanete vnitřkem domu, problém je vyřešen. Pokud ale garáž stojí samostatně, přebíhání mezi budovami nebude ideální. V takových případech můžete buď vybudovat napojení, nebo využít alternativ oblíbených u chatařů, jako je suché WC, nádrž na dešťovou či pitnou vodu a podobně.

Získejte prostor ve výškách

Pokud teprve plánujete stavět garáž i pro případné pro bydlení, určitě vybudujte nějakou větší, anebo alespoň vyšší. Zvýšený strop vám umožní znásobit užitnou plochu a vytvořit třeba samostatný prostor na spaní. Minimální velikost garáží se pohybuje okolo 3 x 5,5 metru, takže každý metr navíc se počítá.

Ve dvou se to lépe táhne

Jestliže máte k dispozici dvojgaráž, která je daleko prostornější a obvykle nabízí i daleko více světla, máte pro účely bydlení přímo vyhráno. Obvyklé rozměry dvojgaráží jsou okolo 40 metrů čtverečních a více, což už garáž přibližuje běžnému bytu 1+1. V takovém prostoru už si můžete dovolit oddělit jednotlivé sekce prostoru a třeba si pořídit i několik málo zbytečností.

Pozor na zimu

Pokud chcete bydlet v garáži celoročně, určitě se vyplatí před zimou garáž zateplit, aby vám teplo z přímotopu nebo kamen (v tomto případě musíte z garáže vyvést komín) zbytečně neutíkalo ven.

Foto: countryliving.com, apartmenttherapy.com, fireline.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

6 polštářů, které si vyrobíte sami

22. 2. 2018
Polštáře nejrůznějších barev a tvarů dokáží s interiérem divy. Rázem místnost zútulní, oživí, dodají jí osobitý styl, a když máte chuť na změnu, není nic jednoduššího než je prostě vyměnit. Podívejte se na pár interesantních kousků vlastní výroby.

Levně zařízený industriální byt

21. 2. 2018
Industriální styl se vyznačuje jednoduchostí, úsporností a neokázalou věcností. Řekli byste, že bude něco takového blízké Rusům? Překvapivě se tam právě dostávají do módy tmavší interiéry s industriálním nádechem. Jeden takový zpracovalo pro investora z Moskvy petrohradské studio INT2 architecture.

9 hodin, které si vyrobíte hravě sami

20. 2. 2018
Je libo hodiny malované, látkové, ratanové nebo třeba z klobouku? Proč pracně v obchodě shánět originální nástěnné hodiny, když si je doma zvládnete vyrobit za pár šupů. Stačí jen hodinový strojek a troška fantazie.

Ozdobte si balkon nebo okno domečkem pro ptáčky

19. 2. 2018
Nejen v chladných měsících naše opeřené kamarády potěšíte plným krmítkem nebo ptačí budkou, které můžete umístit na balkon nebo třeba na parapet. Zkuste si je vyrobit sami doma.

Valentýnské dekorace tak trochu jinak

14. 2. 2018
Kdo říká, že valentýnské dekorace musejí být kýčovitě přeslazené? Máme pro vás nápady na originální zamilované kousky, které vám už za pár dní nepolezou krkem a klidně si je v bytě necháte celý rok.

Nábytek z plechových barelů aneb Recyklace nás baví

12. 2. 2018
Stoličky, lavičky, minibar, improvizovaná lednička nebo umyvadlo, tím vším se mohou stát dobře vyčištěné barely od všeho možného. Stačí zvolit vhodnou barvu, aby ladila s interiérem, a máte doma perfektní doplněk, který hned tak někde neuvidíte.

Levné experimentální bydlení v betonových trubkách o velikosti 9,3 m²

8. 2. 2018
Zájemce o bydlení ve větších městech už nějakou dobu trápí vyšponované ceny nemovitostí. S vysokými náklady na pořízení či pronájem bytu se ale nepotýkají jen evropské metropole. V Hongkongu je situace ještě výrazně horší. Místní architekt proto přišel s přechodným řešením. Úlevu by v realitní krizi mělo přinést bydlení ve vodovodních trubkách z betonu.

Sekli jste s bubnováním? Buben rozhodně nevyhazujte, ještě se může hodit!

7. 2. 2018
Pustil už vás pubertální sen o kariéře bubeníka, co na něm stojí celá kapela a jedou po něm nejhezčí holky? Marně se snažíte prodat bubny, o které nikdo nemá zájem? Než je vyhodíte, podívejte se na naše tipy, jak se dají upotřebit v interiéru.