I v garáži se dá docela dobře bydlet

7. 9. 2017
Toužíte po vlastním klidném bydlení, ale máte maximálně tak na garáž? Tak prostě zkuste bydlet v ní. Budete si ji sice muset dost upravit, ale spousta lidí po celém světě už si dokázala z malého přístřeší pro auto udělat příjemný prostor pro běžné bydlení. Pojďme se podívat, o co všechno se v tomto případě budete muset postarat.

Elektřina a voda

Pokud plánujete garáž využívat k dlouhodobému nocování, neobejdete se bez elektřiny, ale i vody a kanalizace. Zatímco elektřina je v garážích dnes běžnou věcí, voda a odpad mohou chybět. Jestli využijete garáž napojenou na dům rodičů a do koupelny i kuchyně se dostanete vnitřkem domu, problém je vyřešen. Pokud ale garáž stojí samostatně, přebíhání mezi budovami nebude ideální. V takových případech můžete buď vybudovat napojení, nebo využít alternativ oblíbených u chatařů, jako je suché WC, nádrž na dešťovou či pitnou vodu a podobně.

Získejte prostor ve výškách

Pokud teprve plánujete stavět garáž i pro případné pro bydlení, určitě vybudujte nějakou větší, anebo alespoň vyšší. Zvýšený strop vám umožní znásobit užitnou plochu a vytvořit třeba samostatný prostor na spaní. Minimální velikost garáží se pohybuje okolo 3 x 5,5 metru, takže každý metr navíc se počítá.

Ve dvou se to lépe táhne

Jestliže máte k dispozici dvojgaráž, která je daleko prostornější a obvykle nabízí i daleko více světla, máte pro účely bydlení přímo vyhráno. Obvyklé rozměry dvojgaráží jsou okolo 40 metrů čtverečních a více, což už garáž přibližuje běžnému bytu 1+1. V takovém prostoru už si můžete dovolit oddělit jednotlivé sekce prostoru a třeba si pořídit i několik málo zbytečností.

Pozor na zimu

Pokud chcete bydlet v garáži celoročně, určitě se vyplatí před zimou garáž zateplit, aby vám teplo z přímotopu nebo kamen (v tomto případě musíte z garáže vyvést komín) zbytečně neutíkalo ven.

Foto: countryliving.com, apartmenttherapy.com, fireline.com

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Malé, ale útulné bydlení v posledním patře

19. 9. 2017
Maličký, ale stylový a velice pohodlný byt se nachází v nejvyšším, jedenadvacátém patře bytového domu v ruském Petrohradě. Vždycky nabízel nádherný výhled po okolí, před rekonstrukcí však moc k bydlení nebyl. Dohromady měří pouhých 25 m², navíc má ještě úzký a protáhlý půdorys. To kladlo velké nároky na invenci architektů, kteří z něj měli udělat příjemné místo k žití.

8 knoflíkových doplňků do interiéru

18. 9. 2017
Potrpíte si na knoflíky? Tak proč si jimi nevyzdobit nejen oděvy, ale také interiér vašeho bytu. Nabízíme pár tipů, co všechno doma můžete z knoflíků mít.

Inspirace ze Skandinávie

14. 9. 2017
Chcete bydlet jednoduše, stylově a v harmonii s přírodou jako Seveřané? Není to drahé ani složité. Pro všechny milovníky severského designu jsme dali dohromady pár nápadů, jak si interiér v tomto duchu jednoduše zařídit.

9 interiérových doplňků z vysloužilých hrnků

13. 9. 2017
Přetékají vám poličky v kuchyni starými hrnky, jež už léta nepoužíváte? Zkuste jim najít jiné využití. Pěstujte v nich květiny, sepněte jimi záclony nebo z nich třeba vyrobte lampu. Tady máte pár nápadů a počítejte s tím, že budete potřebovat skutečně dobré lepidlo na keramiku a občas i speciální diamantový vrták.

Pohodlné bydlení na 25 m²

12. 9. 2017
O ubytování v centru Paříže je mezi turisty neustále obrovský zájem. Většinou hledají takové místo, odkud budou mít snadno dostupné obchody, památky, galerie, restaurace i parky, a jsou přitom ochotni slevit z nároků na prostor. Právě jim je určeno tohle francouzské ministudio.

7 tipů, jak uskladnit kosmetické předměty

11. 9. 2017
Mezi námi děvčaty, také skladujete šminky v igelitových pytlíčcích, krabicích od bůhvíčeho nebo v nejlepším případě v kosmetických kufříčcích, jež musíte každý den odněkud vyndávat? Poradíme vám, jak si kosmetiku doma uložit, aby to bylo nejen funkční, ale ještě k tomu i hezké.

Ušetřete na bydlení a potěšte i přírodu

7. 9. 2017
Bydlení není zrovna levná záležitost, navíc ještě nákladnější je často dělají naše zlozvyky, což nás stojí spoustu peněz. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým v domácnosti nejen ušetříte, ale navíc uděláte něco dobrého i pro životní prostředí.

Ikat technika – styl, který vás osloví

6. 9. 2017
Umělecko-výtvarný styl Ikat má kořeny na Blízkém východě. Je to velmi pracný způsob výroby tkaniny, jenž sice vznikl někdy v 10. století, ale výborně se hodí i do současných bytů. Jeho pestré vzory rozveselí každý interiér.

Levné dekorace hotové za chvilku a za pár korun

5. 9. 2017
Nemůžete si dovolit kupovat drahé obrazy či grafiky a sériově vyráběné dekorace z IKEA doma nechcete? Ukážeme vám pár nápadů, jak si vyrobit originální artefakty pěkně v klidu sami, a ušetřit tím spoustu peněz.