7 hudebních vychytávek do bytu

Neumíte si představit život bez muziky? Tak proč tuhle vášeň nepromítnout i do svého bydlení? Vybrali jsme pro vás sedm parádních věcí do bytu, které všem návštěvám prozradí, že hudbu prostě zbožňujete.

Vyladěná postel

Pěkně vyladěná postel

Parádní nápad, jak oživit jinak trochu studenou ložnici. Pokud se vám takové tapety ve tvaru kytarových krků nepodaří sehnat, nezoufejte a zkuste si je sami vystříhat. K tomu vám bude stačit obyčejná černá tapeta a troška citu při stříhání ladicích kolíčků.

Trumeptový lustr

Světlo jak od Armstronga

Krásný elegantní lustr, který ocení fanoušci jazzu, klasiky i reggae a nejspíš i ti, kterým hudba vůbec nic neříká. Tenhle kousek v obýváku ani v jídelně prostě nepřehlédnete.

Věšák na klíče

Klíče jsou na kytaře

Schválně obražte bazary nebo zkuste na Aukru splašit nějakou nefunkční elektrickou kytaru, nebo ještě lépe jenom její hlavu. Pokud se vám to podaří, stane se stylový věšák na klíče ozdobou vaší předsíně.

Za chvíli odbije pátá

Neklaplo to s bubenickou kariérou a zbyl vám doma nepotřebný virbl? Přimontujte k němu hodinový strojek, vyražte do kůže čísla (pokud si na to netroufáte nebo nemáte potřebné nástroje, tak je tam prostě nalepte), a máte prima nástěnné bubenické hodiny.

Stoleček z bubnu

Knížka přijde na buben

Další příklad využití vířivého bubnu alias virblu, které od vás navíc nevyžaduje naprosto žádné úpravy. Prostě jenom vezmete buben i se stojánkem a dáte si ho k posteli jako noční stolek.

Praktický věšák

Na plný koule

Věčně se vám všechno oblečení válí po židlích a na zemi? Vyrobte si tenhle designový, ale zároveň praktický věšák a pověste si ho, kamkoli se vám zamane. Stačí si koupit červené háčky a zbytek si s trochou pečlivosti na zeď namalujete za jedno odpoledne.

Vinylová zeď

Pastva pro oči na zdi

Pokud patříte mezi vášnivé sběratele vinylů a nahromadily se vám doma nějaké vzácné kousky, na které je radost pohledět, proč si je rovnou nezarámovat a neproměnit zeď v obýváku v malou hudební galerii?

Foto: Stgo.es, Ebay.co.uk, Etsy.com, Homedit.com, Popsugar.com, Papodedesign.com, Countrydoor.com

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Banner TJM_Q2_375x300_c

Přečtěte si také

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

Designér bydlí i se svou ženou na 35 m²

Interiéroví designéři se realizacemi svých nápadů obvykle rádi pochlubí. Ne každý z nich si ovšem troufne otevřít dveře vlastního bytu a nechat ostatní, ať nahlédnou do jeho osobního prostoru. Designér Alireza Nemati se toho ale nebojí. Tak račte vstoupit.

Pěstování bylinek zvládnete i v bytě

Čerstvé bylinky jsou v kuchyni učiněný poklad. Dodají totiž jídlu skvělou chuť a vůni. Vypěstujte si je letos doma, ať už bydlíte v domku se zahrádkou, nebo v panelákové garsonce.

10 nejlepších kousků z naší facebookové soutěže

Oceňujeme a podporujeme kreativitu všech, kteří chtějí bydlet po svém. Proto jsme vypsali před časem na Facebooku soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejlíbivější vlastnoručně vyrobenou věc, která zdobí vaše domovy. Přišla nám spousta hezkých fotek, z nichž jste lajkováním vybrali dvacítku a z té pak porota desítku výherců. Každý z oceněných dostává od Českomoravské stavební spořitelny odměnu patnáct tisíc korun a se všemi vás postupně na TadyJeMoje seznámíme.

Malý městský byt budoucnosti

Jak budou v blízké budoucnosti vypadat malometrážní byty? Nejspíš se v nich budou různě posouvat stěny, vyklápět podlahy a rozkládat nábytek. A všechno se to bude ovládat pomocí tlačítek. Podobné byty už se vlastně začínají stavět i dnes.

Malinké mobilní domky se vejdou všude

Inspirativní dřevěný minidomek o rozloze necelých 20 m² je zařízený veškerým potřebným vybavením. Jihokorejští architekti jej představili teprve v loňském roce a při jeho projektování se soustředili hlavně na snadnou mobilitu, šetrnost k přírodě a efektivní využití vnitřního prostoru.

6 kaktusů, co nepíchají, ale zdobí

Ať už patříte mezi milovníky kaktusů, nebo vám jejich pěstování nic neříká, tyhle originální dekorace, které si navíc zvládnete vyrobit sami, dodají vašemu interiéru osobitý, Mexikem říznutý styl. O tyhle kaktusy se navíc nepopícháte a nemusíte je zalévat.

4 přípravky na praní, které si vyrobíte doma

Aviváž, prací prášek, bělidla, odstraňovač skvrn… Proč je kupovat, když si je můžete doma vyrobit během chvilky, a navíc v daleko ekologicky šetrnější verzi? Našli jsme pro vás pár návodů, které zvládne každý a vyjdou vás na pár korun.