7 hudebních vychytávek do bytu

25. 10. 2016
Neumíte si představit život bez muziky? Tak proč tuhle vášeň nepromítnout i do svého bydlení? Vybrali jsme pro vás sedm parádních věcí do bytu, které všem návštěvám prozradí, že hudbu prostě zbožňujete.

Vyladěná postel

Pěkně vyladěná postel

Parádní nápad, jak oživit jinak trochu studenou ložnici. Pokud se vám takové tapety ve tvaru kytarových krků nepodaří sehnat, nezoufejte a zkuste si je sami vystříhat. K tomu vám bude stačit obyčejná černá tapeta a troška citu při stříhání ladicích kolíčků.

Trumeptový lustr

Světlo jak od Armstronga

Krásný elegantní lustr, který ocení fanoušci jazzu, klasiky i reggae a nejspíš i ti, kterým hudba vůbec nic neříká. Tenhle kousek v obýváku ani v jídelně prostě nepřehlédnete.

Věšák na klíče

Klíče jsou na kytaře

Schválně obražte bazary nebo zkuste na Aukru splašit nějakou nefunkční elektrickou kytaru, nebo ještě lépe jenom její hlavu. Pokud se vám to podaří, stane se stylový věšák na klíče ozdobou vaší předsíně.

Za chvíli odbije pátá

Neklaplo to s bubenickou kariérou a zbyl vám doma nepotřebný virbl? Přimontujte k němu hodinový strojek, vyražte do kůže čísla (pokud si na to netroufáte nebo nemáte potřebné nástroje, tak je tam prostě nalepte), a máte prima nástěnné bubenické hodiny.

Stoleček z bubnu

Knížka přijde na buben

Další příklad využití vířivého bubnu alias virblu, které od vás navíc nevyžaduje naprosto žádné úpravy. Prostě jenom vezmete buben i se stojánkem a dáte si ho k posteli jako noční stolek.

Praktický věšák

Na plný koule

Věčně se vám všechno oblečení válí po židlích a na zemi? Vyrobte si tenhle designový, ale zároveň praktický věšák a pověste si ho, kamkoli se vám zamane. Stačí si koupit červené háčky a zbytek si s trochou pečlivosti na zeď namalujete za jedno odpoledne.

Vinylová zeď

Pastva pro oči na zdi

Pokud patříte mezi vášnivé sběratele vinylů a nahromadily se vám doma nějaké vzácné kousky, na které je radost pohledět, proč si je rovnou nezarámovat a neproměnit zeď v obýváku v malou hudební galerii?

Foto: Stgo.es, Ebay.co.uk, Etsy.com, Homedit.com, Popsugar.com, Papodedesign.com, Countrydoor.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Vyrobte si květináče z recyklovaných surovin za pár korun

19. 3. 2018
Rozrůstá se vám domácí zeleň nebo jste prostě poprvé v životě dostali živou rostlinu a momentálně nevíte, kam ji zasadit? Vsaďte na levná a rychlá řešení, která nezasáhnou váš rozpočet, budou originální, a navíc ještě šetrná k planetě. Květináč tak získáte snáze, než vás kdy napadlo.

Třípatrovému domku stačí pozemek o velikosti parkovacího místa

15. 3. 2018
Mezinárodní festival Design Week každoročně představuje to nejlepší a nejzajímavější, co současní designéři vypustili do světa. Na loňské přehlídce v Helsinkách upoutal velkou pozornost architekt Marco Casagrande s prototypem třípatrového minidomku Tikku. Projekt zaujal hlavně tím, že se dá přes jedinou noc postavit všude tam, kam se vejde obyčejné auto.

8 způsobů, jak si vyzdobit okna

14. 3. 2018
Okna zabírají v interiérech významnou plochu a často jsou tím prvním, co upoutá náš zrak při vstupu do místnosti. Nezapomínejte na ně proto při ladění dekorací. Dejte jim osobitost i šmrnc pomocí některého z našich osmi tipů.

Single domácnost na 30 m²

13. 3. 2018
Zařídit jednopokojový byt není pro architekty žádná legrace. Když se k tomu navíc přičte malá podlahová plocha, křivé stěny a umístění v bytovém domě z předválečného období, musí autor návrhu zapojit veškeré zkušenosti a invenci, aby se v takovém prostoru dobře bydlelo.

9 pracovních stolů vlastní výroby

12. 3. 2018
Pořídit si pracovní stůl může stát někdy dost peněz, a pokud máte malý byteček, kde byste potřebovali stůl přesně na míru, tak i hodně nervů. K vyrobení stolu přitom potřebujete jen velkou desku, dobrý nápad a trochu šikovnosti.

Ozdobte si byt pletivem

8. 3. 2018
Pletivo nemusíte využívat jen venku, bude mu to slušet i v interiéru. Nejvhodnějším typem pro zkrášlování domácnosti je pletivo, které se využívá jako výplň pro kurníky nebo králíkárny, protože se s ním lehce manipuluje.

8 podomácku vyrobených váz

7. 3. 2018
Kupovat vázy někde v obchodě s porcelánem je dost nuda, navíc proč vyhazovat peníze oknem, když si je můžete vyrobit doma za pár drobných. Ukážeme vám pár triků, jak na to.

Jak bydlet pouze v jednom pokoji

6. 3. 2018
Právě jste si pořídili malou garsonku, nebo dokonce bydlíte se spolubydlícími a patří vám jen jeden pokoj ve větším bytě? Pak si na zařizování dejte opravdu záležet, abyste z prostoru jediného pokoje vytěžili maximum a zároveň šetřili svou peněženku.

Dekorace z doby kamenné

5. 3. 2018
Vnášení přírody do interiéru je dnes hodně trendy. Spolu se dřevem se nabízí například i kameny, jichž se venku válí nepřeberné množství. Pokud s nimi umíte pracovat, dokážete z nich vlastníma rukama vytvořit parádní dekorace.