7 hudebních vychytávek do bytu

25. 10. 2016
Neumíte si představit život bez muziky? Tak proč tuhle vášeň nepromítnout i do svého bydlení? Vybrali jsme pro vás sedm parádních věcí do bytu, které všem návštěvám prozradí, že hudbu prostě zbožňujete.

Vyladěná postel

Pěkně vyladěná postel

Parádní nápad, jak oživit jinak trochu studenou ložnici. Pokud se vám takové tapety ve tvaru kytarových krků nepodaří sehnat, nezoufejte a zkuste si je sami vystříhat. K tomu vám bude stačit obyčejná černá tapeta a troška citu při stříhání ladicích kolíčků.

Trumeptový lustr

Světlo jak od Armstronga

Krásný elegantní lustr, který ocení fanoušci jazzu, klasiky i reggae a nejspíš i ti, kterým hudba vůbec nic neříká. Tenhle kousek v obýváku ani v jídelně prostě nepřehlédnete.

Věšák na klíče

Klíče jsou na kytaře

Schválně obražte bazary nebo zkuste na Aukru splašit nějakou nefunkční elektrickou kytaru, nebo ještě lépe jenom její hlavu. Pokud se vám to podaří, stane se stylový věšák na klíče ozdobou vaší předsíně.

Za chvíli odbije pátá

Neklaplo to s bubenickou kariérou a zbyl vám doma nepotřebný virbl? Přimontujte k němu hodinový strojek, vyražte do kůže čísla (pokud si na to netroufáte nebo nemáte potřebné nástroje, tak je tam prostě nalepte), a máte prima nástěnné bubenické hodiny.

Stoleček z bubnu

Knížka přijde na buben

Další příklad využití vířivého bubnu alias virblu, které od vás navíc nevyžaduje naprosto žádné úpravy. Prostě jenom vezmete buben i se stojánkem a dáte si ho k posteli jako noční stolek.

Praktický věšák

Na plný koule

Věčně se vám všechno oblečení válí po židlích a na zemi? Vyrobte si tenhle designový, ale zároveň praktický věšák a pověste si ho, kamkoli se vám zamane. Stačí si koupit červené háčky a zbytek si s trochou pečlivosti na zeď namalujete za jedno odpoledne.

Vinylová zeď

Pastva pro oči na zdi

Pokud patříte mezi vášnivé sběratele vinylů a nahromadily se vám doma nějaké vzácné kousky, na které je radost pohledět, proč si je rovnou nezarámovat a neproměnit zeď v obýváku v malou hudební galerii?

Foto: Stgo.es, Ebay.co.uk, Etsy.com, Homedit.com, Popsugar.com, Papodedesign.com, Countrydoor.com

 

Diskuze

komentářů

Přečtěte si také

Studentka si v bytě vytvořila hnízdo na spaní

21. 11. 2017
S velkou dávkou originality se do zařizování vlastního domova pustila studentka z Francie. Toužila totiž po tom, aby její ložnice byla vyvýšená nad zemí a působila jako útulné hnízdo. Tohle nezvyklé přání se jí nakonec podařilo realizovat dokonce i v malém jednopokojovém bytě v Paříži.

7 zábavných pokojíčků pro malé kluky

16. 11. 2017
Chystáte pokojíček pro syna a rádi byste mu připravili něco výrazného a originálního? Volte podle toho, co má ten váš kluk rád, co ho baví a co se mu líbí. A také se pro inspiraci mrkněte na pár našich tipů.

Z naší zkušenosti: Za život prokouříte dům

16. 11. 2017
Proti kouření se staví na prvním místě zdravotní argumenty, to je logické i správné. Hned na druhém místě jsou peníze: kouření je drahé. Náš příklad dokazuje, že pomineme-li zdravotní důsledky, tak se kouřením připravujeme ještě o víc než jen o prokouřené peníze.

Vdechněte starým deštníkům nový život

15. 11. 2017
S podzimním počasím začínáme tahat ze skříní a šuplíků deštníky a zjišťujeme, že mnohé z nich už jsou na výhoz. Než se s nimi ale vydáte na jejich poslední cestu do kontejneru směsného odpadu, podívejte se na pár tipů, jak byste je doma ještě mohli upotřebit.

Ze staré stodoly vznikl domov pro celou rodinu

14. 11. 2017
Příležitostí, jak bydlet ve vlastním, existuje možná víc, než si myslíte. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe a nebát se originálních řešení. Mezi taková se nepochybně řadí i House Moser – energeticky úsporný dům pro mladou rodinu. Stojí v Rakousku na místě, kde byste ještě před rokem narazili jen na starou stodolu.

Jak se bydlí na 13 m2

13. 11. 2017
I dost malý prostor, když se pojme kreativně, může být praktický a příjemný k bydlení. Nicméně třináct metrů čtverečních, to už je opravdu silné kafe. Dá se i tak stísněný prostor proměnit v útulný domov? Bytoví architekti z ateliéru STUDIOMAMA se o to v Londýně pokusili.

V nejstylovější pražské jídelně vaří ženy bez domova

9. 11. 2017
Příběh poměrně nedávno otevřené smíchovské jídelny Kuchařek bez domova, kde veganská jídla za velice slušné ceny vaří a servírují ženy, jež se ocitly bez střechy nad hlavou, proběhl letos už několika médii. Nás však na smysluplném, humanitárně prospěšném a navíc chytrém projektu zaujalo i to, jak pozoruhodný interiér provozovna v Brožíkově ulici má.

Jaké spotřebiče zvolit do malé kuchyně

8. 11. 2017
Jestli máte malý byt, dejte si záležet na výběru spotřebičů. Vhodnou volbou totiž můžete ušetřit docela dost místa.

Nepoužívaný sklep se proměnil v příjemný byteček

7. 11. 2017
Když se řekne suterén, málokdo si asi představí místo, kde by se dalo dobře bydlet. Sklepní prostory spíše vyvolávají představu neútulných, temných a vlhkých interiérů. V mnoha případech tomu tak skutečně je, ale když se takový suterén dostane do rukou šikovným architektům, může se z něj stát sympatický domov plný barev.