7 hudebních vychytávek do bytu

Neumíte si představit život bez muziky? Tak proč tuhle vášeň nepromítnout i do svého bydlení? Vybrali jsme pro vás sedm parádních věcí do bytu, které všem návštěvám prozradí, že hudbu prostě zbožňujete.

Vyladěná postel

Pěkně vyladěná postel

Parádní nápad, jak oživit jinak trochu studenou ložnici. Pokud se vám takové tapety ve tvaru kytarových krků nepodaří sehnat, nezoufejte a zkuste si je sami vystříhat. K tomu vám bude stačit obyčejná černá tapeta a troška citu při stříhání ladicích kolíčků.

Trumeptový lustr

Světlo jak od Armstronga

Krásný elegantní lustr, který ocení fanoušci jazzu, klasiky i reggae a nejspíš i ti, kterým hudba vůbec nic neříká. Tenhle kousek v obýváku ani v jídelně prostě nepřehlédnete.

Věšák na klíče

Klíče jsou na kytaře

Schválně obražte bazary nebo zkuste na Aukru splašit nějakou nefunkční elektrickou kytaru, nebo ještě lépe jenom její hlavu. Pokud se vám to podaří, stane se stylový věšák na klíče ozdobou vaší předsíně.

Za chvíli odbije pátá

Neklaplo to s bubenickou kariérou a zbyl vám doma nepotřebný virbl? Přimontujte k němu hodinový strojek, vyražte do kůže čísla (pokud si na to netroufáte nebo nemáte potřebné nástroje, tak je tam prostě nalepte), a máte prima nástěnné bubenické hodiny.

Stoleček z bubnu

Knížka přijde na buben

Další příklad využití vířivého bubnu alias virblu, které od vás navíc nevyžaduje naprosto žádné úpravy. Prostě jenom vezmete buben i se stojánkem a dáte si ho k posteli jako noční stolek.

Praktický věšák

Na plný koule

Věčně se vám všechno oblečení válí po židlích a na zemi? Vyrobte si tenhle designový, ale zároveň praktický věšák a pověste si ho, kamkoli se vám zamane. Stačí si koupit červené háčky a zbytek si s trochou pečlivosti na zeď namalujete za jedno odpoledne.

Vinylová zeď

Pastva pro oči na zdi

Pokud patříte mezi vášnivé sběratele vinylů a nahromadily se vám doma nějaké vzácné kousky, na které je radost pohledět, proč si je rovnou nezarámovat a neproměnit zeď v obýváku v malou hudební galerii?

Foto: Stgo.es, Ebay.co.uk, Etsy.com, Homedit.com, Popsugar.com, Papodedesign.com, Countrydoor.com

 

Diskuze

komentářů


Štítky

Přečtěte si také

Týpí užijete doma i venku

Snad každý si jako dítě stavěl doma i venku nejrůznější schovávačky a bunkry. Tak proč si svůj dětský sen nesplnit i o pár let později? Ať už si v týpí chcete hrát s dětmi na indiány, jen tak lenošit nebo tam ustlat vašemu pejskovi, řekneme vám, jak si je postavit.

9 parádních proměn vyřazených šuplíků

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, dejte si pět minut. Zkuste zapojit fantazii a představte si, jestli by z nich při troše kreativity nemohl vzniknout jiný kus nábytku nebo bytový doplněk. Třeba vám ještě výborně poslouží.

Závěsy ušetřily v malém bytě místo

Neokoukané využití textilií uvnitř interiéru zvládají Asiaté na jedničku. Své domovy systematicky vybavují hlavně přírodními materiály a třeba s látkovými závěsy umí doslova kouzlit. Používají je nejen na zatemňování oken, ale také jimi dokáží nahradit dělicí příčky. Přesně jako v tomto bytě v centru Singapuru.

8 věcí z měděných trubek

Měděné trubky nemusí sloužit jen jako vodoinstalační materiál. Docela dobře je využijete i v interiéru, kde si z nich vlastníma rukama můžete vyrobit originální a stylové kousky.

6 zábavných dekorací z ovoce

Léto je dobou barev, zážitků a hlavně všemožného ovoce! Našli jsme proto pro vás pár nápadů, jak si z melounu, ananasu, pomeranče či jablka vyrobit veselé a pestré dekorace do bytu.

Užijte si grilování na balkoně nebo přímo doma

Říkáte si, že radosti grilování si mohou užívat jen ti, kteří mají zahradu nebo velkou terasu? Kdepak! Pochoutky z ohně si můžete dopřát, i když vlastníte jen mini balkonek, nebo dokonce ani ten ne!

Úsporný a levný minidomek s luxusním výhledem

Klid, hodně volného prostoru a panoramatické výhledy na okolní lesy a hory. Takhle zní podle jednoho amerického umělce recept, jak zaručeně načerpat inspiraci pro tvůrčí činnost. Proto si pro chvíle, kdy se věnuje vlastní tvorbě, nechal postavit malinký domek uprostřed nádherné přírody.

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

Velký úklid podle feng shui

Pokud se už poněkolikáté odhodláváte k nevyhnutelnému generálnímu úklidu domácnosti, zkuste to tentokrát podle feng shui! Ideálně se tenhle způsob hodí v případech, kdy v životě hledáte změnu nebo pokud se vyrovnáváte s nepříjemnou životní událostí.